Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joacoking

    tag

    Közben sikerült megoldani a dual bootot (viszont a 64 bites rendszer nem indult el, csak a 32 bites, pedig a processzorom 64 bites)
    Fél/egy órán keresztüli használat után ezeket a dolgokat tapasztaltam (4 GB DDR2 RAM, AMD 4x 3,4 GHz proci, 2GB DDR3 128bit videókártya, SSD nélkül - gyors HDD-n):

    Pozitívumok:
    + HDD-re való telepítéskor nem töröl semilyen adatot, minden RemixOS rendszerpartícióhoz saját mappát csinál (bár én azért csináltam mindenről biztonsági mentést, biztos ami biztos :DD )
    + Chrome-ban lehet asztali webhelyet is lekérni, így RemixOS-en is lehet úgy netezni, mint egy PC-s rendszeren
    + Google-Szolgáltatások és Play Áruház telepítése után használhatod a legtöbb Androidos alkalmazást
    + Minden partíciót lát a rendszer, így az adatok kezeléséhez nem kell visszalépni az előző rendszerünkbe
    + Béta verzióktól OTA (On The Air) jönnek a frissítések, így nem kell újra és újra elvégezni a rendszer telepítését
    + Felhasználóbarát környezet
    + Rengeteg nyelvet támogat (ennek ellenére nyelvváltás után is van, ami angolul jelenik meg)

    Negatívumok:
    - Chrome-ban a YouTube videók képe 720p60fps-ben (és ezek fölöttiekben) laggol, késik a hanghoz képest (YouTube appot nem próbáltam, lehet, hogy abban jobb a dolog)
    - Sebesség (egy Win7 SP1 vagy egy Win10 a legújabb frissítésekkel sokkal jobban teljesít - talán az első stable verzióban jobban optimalizálják)
    - Felbontás nehezen állítható (van olyan felbontás, amit nem támogat)
    - Kissé lassan kapcsol be (SSD-vel biztos gyorsabb..)
    - A RemixOS data partíciója (amin a felhasználók az adatokat tárolhatják) nem túl nagy méretű, úgy emlékszem, hogy olyan 2-4 GB között van valahol (sorry a pontatlan adat miatt :( )

    A negatívumok miatt visszaváltottam a jól bevált rendszerhez. Valószínű, hogy kipróbálom majd a stable verziókat is, jelenleg a Beta verzió még túl kezdetleges számomra.
    Azért egy próbát szerintem megér mindenkinek, jó élmény ilyen rendszert is kipróbálni :)

    [ Szerkesztve ]

    Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

Új hozzászólás Aktív témák