Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yaye

    őstag

    Hogy mindenki értse a szituáció Vladi féle matematikáját:

    Ingyenélés megszüntetése + élet és vagyon elleni bűncselekmények szigorú büntetése = rasszizmus

    Sajnos fórumtársunk messze nincs egyedül ezzel az önsorsrontó mentalitással, amint a jelenlegi hazai helyzet is mutatja. :( :W

  • Yaye

    őstag

    Ja, a családi pótlék mellett van egy még annál is jobb biznisz: a nevelőszülőség.

    Megélhetési szülő fogja a kölkét és állami nevelésbe csapja. Aztán jön egy jólelkű nevelőszülő, aki örökbe fogadja. A gyerek nyomban elhúz haza, a "nevelőszülő" pedig megosztozik az állami támogatásként kapott nevelési díjon a családdal, és mindenki röhög a markába.
    Csak hogy értsük:
    - A családi pótlék 3 vagy több gyerek után idén 16k, tartósan beteg vagy fogyatékos gyerek után (ez az állapot házilag előidézhető) 23k.
    - A nevelési díj az öregségi nyugdíj minimumának legalább 120%-a, azaz jelenleg minimum mintegy 34k, gyerekenként. És mindezt mi fizetjük, én meg ti. :(((

  • Yaye

    őstag

    válasz Vladi #43 üzenetére

    Elnézést, bocsánat, mea culpa! Hol látsz te burkolt erőszakot? Burkolt erőszak ha a támogatást minimális feltételekhez kötik? Persze rengetegen éreznék erőszaknak ha dolgozniuk kéne a pénzért. Vagy az a burkolt erőszak, ha megakadályozzuk az iskolai - egyátalán nem burkolt - erőszakot, a tanulók és szülők nagyon is valós terrorját? Tényleg ennyire elhülyült volna már a hazai liberális értelmiség, hogy az az "erőszak" ha biztonsági intézkedést teszünk az erőszaktevők ellen? Netán az a burkolt erőszak, ha a vagyon elleni bűncselekményeket (lopás, rablás) nem csupán ejnye-bejnyével és/vagy jelképes büntetéssel jutalmazzuk?

    Rohadt életbe, tényleg föltett kézzel kell tűrnünk mindent ahhoz hogy ne legyünk "erőszakos rasszisták"??!! :W

    A topikindító hsz épp a jelenlegi igazságtalan - és általad is elismerten működésképtelen - rendszer megszüntetéséről szól. Arról hogy a támogatás azoknak járjon, akik kiérdemlik, és a bűn nyerje el méltó(!) büntetését. Fehérnek, feketének, sárgának, világosbarnának egyenlőképpen!

    [ Szerkesztve ]

  • Yaye

    őstag

    válasz Crystalheart #48 üzenetére

    Tudod, ha az a 120 kilós szekrény arra vigyáz, hogy a gyerekemnek ne szedjék el a zsebpénzét, egyes nebulók ne pofozhassák föl az osztályfőnöküket és a szülők ne ronthassanak neki családostul a testnevelőtanárnak, akkor azt mondom hogy kérek minden emeletre rögtön kettőt.

    szerk.: Valaki említette az életfogytot. Már egy ideje létezik idehaza is tényleges életfogytiglani, amiből nincs pardon.

    [ Szerkesztve ]

  • Yaye

    őstag

    válasz Vladi #55 üzenetére

    "Tessék racionálisan érvelni. Nem haraggal, gyűlölettel vádaskodni."

    Szerintem a topiknyitó javaslatokban sehol nem szerepel bőrszín, sem gyűlölködés. A javaslatok egyaránt vonatkoznak Orsós Gazsira és gróf Paálffy Gyulára. Ennek ellenére rögtön megkapta a "rasszista" jelzőt. Akkor ki vádaskodik? :U

    "Na ezen egy kicsit el lehetne gondolkodni, hogy a magyar családok miért nem vállalnak többet?"

    Talán mert a magyar család nem bevételforrásnak csinálja a gyereket, és így nem hozza, hanem viszi a pénzt?! :U

    "Tőlük is vegyük el a családi pótlékot?"

    Ha nem hajlandók dolgozni, csak várják a havi elinnivalót, akkor igen, vegyük el tőlük is! Erről is szól a programcsomag. Attól hogy fehérek, attól gyanúgy nem érdemlik meg. Ha dolgoznak, akkor megkapnák a segélyt adókedvezmény formájában. Egyszerű, színvak, igazságos. Hol itt a baj?

    Szerintem az általad -és sokak által- lerasszistázott emberek (akik szerintem a csendes, fogcsikorgató többséget képviselik) tökéletesen megelégednének azzal ha az ingyenélőket ingyenélőként, a bűnözőket pedig bűnözőként kezelné az állam, bőrszíntől függetlenül. De erre még hajlandóság sem mutatkozik, csak a rasszistázás megy, de az nagyon.

  • Yaye

    őstag

    válasz djtooomi #60 üzenetére

    Följelenés volt? Rablásért, és csoportosan elkövetett súlyos testi sértésért?

    Eredmény? :U

    Vladi:

    "ne nézd a szomszéd tehenét. Attól a tied döglött marad. Azzal foglalkozz, hogy honnan lesz új!"

    Látom, nem fogod: a szomszédban bőgő tehén tegnap még wwenigma tehene volt, csak az éjszaka "valahogy" gazdát cserélt. Ugye nem képzeled hogy szó nélkül gürcöl h lehessen másik? :Y

    Tény, hogy a magyar társadalom gyerekvállalási kedve lehetne nagyobb, teljesen igaz. De ettől függetlenül meg kéne szüntetni a gyerekek pénzforrásként való gyűjtését. Ha nem kapnának alanyi jogon járó segélyt csak 2 után, ne félj, ott sem lenne 6-8, mert nem érné meg.

    [ Szerkesztve ]

  • Yaye

    őstag

    válasz Vladi #70 üzenetére

    "Végeredményben szerintem a magyar társadalomban nagyon sok a probléma. Ezeknek a problémáknak csak tünete az amit cigány kérdésként éltek meg."

    Áááá, értem! Tehát véletlenül sem a cigányság körében sok a probléma, ó, nem, ők teljesen rendben vannak, mi tehetünk az egészről. Nyilván nem fizetünk nekik eleget, szegényeknek. Az eredeti probléma tehát véletlenül sem az hogy nagyon kényelmesen elvannak a bamba magyarok segélyeiből és eszük ágában sincs kiemelkedni, á, dehogy.
    Cigánykérdés pedig nincs, csak mi éljük úgy meg, szegény hülye félős magyarok, sírunk itt a telefonunk meg az adónk után ahelyett hogy keményen dolgoznánk hogy lehessen másik telefonunk.

    Asszem innentől a veled való diskurzus teljesen értelmetlenné vált. Homokba dugott fej ellen nincs orvosságom. Méghogy észérvek... :(

    djtoomi:

    "Május vége fele hívtak be jegyzőkönyvezni, szeptember fele emgkaptuk, hogy a nyomozás nem járt eredménnyel.Pedig házszámot is adtam..."

    Nem lehet ebben a nyomorult országban semmi tenni a saját rendőrségünk gyalázatos "munkája" ellen? Elképesztő ami itt folyik. Kíváncsi volnék én hány percig beszélhetnék azon a telefonon, mielőtt bevinnének. Ááááááááááááá... Most elhagyom a topikot mert mindjárt agyvérzést kapok mérgemben. :W

Új hozzászólás Aktív témák