Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vladi

    nagyúr

    Jól van akkor mesélek:

    - Volt már, hogy belém kötöttek cigányok. Azzal jött a gyerek, hogy dikmá, hová mész, he álljá má meg... mindezt este 9 körül Nyíregyházán. Megálltam. Normálisan szóltam hozzá: hogy mit akar. Váltottunk pár szót, kezet fogtunk. Búcsúzóul elmondta, hogy amiért normálisan álltam hozzá, ezért nem késelnek meg. Lehet, hogy mázlista vagyok? :DD
    - Dolgoztam együtt cigánnyal. Elég értelmes srác. Mondjuk dolgozni azt nem szeret. Csak ha elfogy a pénze. De akkor 14-15 órákat 2-3 héten át.
    - Valamit magyarok is támadtak már meg. Érdekes frizurát hordtak. A vezetőjük - mit mondjak kiállt a nyakam, ha a szemébe akartam nézni - megnyugtatott: mivel nem futottam el (naja, olyan részegen nem is tudtam volna) látja, bátor vagyok (meg ittas :D ), ezért nem vernek meg. Milyen kedves. :))
    - De hogy az érem másik oldalán is legyek, voltam már "tetves, rohadt magyar" bizonyos országokban. Na az mondjuk elég szarul esett... :U

    Furcsák a tapasztalatim mi? Ennyit az anekdotákról.

    Arról szerintem szokjatok le, hogy ha valaki máshogy gondol valamit, az:
    tapasztalatlan, másik bolygón él, liberális, szalon jogvédő, több százezres fizetése van, sokmilliós lakása... stb. Ez nem más mint sárdobálás. Tessék racionálisan érvelni. Nem haraggal, gyűlölettel vádaskodni.
    Ez a két dolog ugyanis kizárja egymást. Ha valamit meg kell indokolni, sokszor olvasom azt, hogy mer: "megkéseltek valakit" rosszabb esetben: "hol laksz te? gyere ide és itt nézd meg" még rosszabb esetben: "ki a fasz vagy te".
    Rendre: Jelentem próbálták, meggondolták. Jelentem kelet Mo-on nőttem fel. Jelentem láttam. Látom értelmesen tudsz érvelni.
    Úgyhogy kérem a jövőben személyemet nem basztatni, mert nem tartozik a tárgyhoz.

    Az agressziós dolgot most nem fejtem ki, talán később.

    Ami tetszett - jah néha ilyen is van - az:
    (#51) Lenry:
    Hozzáállása, hogy ha valaki bűnöző, akkor bűnözőként kezelni. Ha ingyenélő akkor úgy. stb.

    Nekem is volt javaslatom amiben nem szerepelt sem biztonsági őr, sem gyerek börtönök, sem rossz tanulók elkülönítése.
    Kaptam válaszként egy Fábry show idézetet. Ez utóbbit én nem tartom vitaalapnak.

    De itt a másik: túl sok a cigány? Túlnépesednek? Fejünkre nőnek? Miért? Mert egy cigány család röhögve vállal 8-10 gyereket. Míg egy magyar 0-1, kirívó esetben 2. Na ezen egy kicsit el lehetne gondolkodni, hogy a magyar családok miért nem vállalnak többet? Persze van amikor igen. Tőlük is vegyük el a családi pótlékot? :U

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák