Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    Az új, könnyű, minimalista, csak a fő funkciókra fókuszáló (tehát nem bloat fradiszalámi "mindent bele" szarok), erőforrás-kímélő Metro alkalmazások koncepciója az új alkalmazásmodellel nekem nagyon bejön. Még az sem zavar hogy ha az érintőképernyők miatt kicsit butítanak a felületen.

    Ellenben ezen még nagyon sokat kell gyúrni hogy értelmes és használható legyen, az alap alkalmazások jó része siralmas lett, nagyon túllőttek a célon a minimalizmussal, a felület maga sok helyen teljesen logikátlan. Egyszerűen nem tudom hogy mit hol keressek, a kikapcsolás/hibernálás gombját eldugták, teljesen megjósolhatatlan xy beállítást most hol található, a Metrós felületen vagy a desktopos control panelben-e. Továbbá fingom sincs xy alkalmazás hirtelen hol fog megnyílni, meg fog-e nyílni egyáltalán vagy már fut, ha több alkalmazást futtatok mint a bal oldali sávban elfér wtf van, hogyan váltok. Az a vicc hogy a problémák nagy része még csak nem is abból adódik hogy nem érintőképernyőn használom az oprendszert, mert ugyanúgy szívás lenne tableten is. Márpedig ha nekem problémákat okoz a felület el nem tudom képzelni mi lesz Átlag Gizikével, akinek elvileg ez a cucc eredetileg készült.

    Valahogy az az érzésem a két felületet két külön divízió fejlesztette és nem volt egységes koncepció ami összefogta volna őket.

Új hozzászólás Aktív témák