Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz izriot #43 üzenetére

    "Én pl ha megbukok egy tárgyból, ami előkövetelménye a modulomnak, akkor minimum 1 évet csúszok, mert nem nagyon szokás a keresztfélév, illetve a vizsgakurzus. A következő félévi tantárgyak jó részének előkövetelménye az előző félévi."
    Nem tudom hova jársz, de ez elég szoros kreditrendszer :) Orvosi vagy építész ha jól tippelek?

    Amúgy én nem kreditban a PTE TKK, kredtiben a PTE PMMK -ra jártam.

    A másodikon nem volt ilyen szoros az hogy egymástól függenek a tárgyak, így nyugodtan elvoltak az emberek akkor is ha kirúgták őket pár dologból. Így aztán senki nem végzi el időre, 3 év helyett mindenki 4-8 évig jár oda.
    Nekem 4 év alatt meglett (nyugi nem szakmai cuccok miatt, hanem mert informatikus hallgatóként nem különösebben volt kedvem épületek tartószerkezeteiről tanulni).

    A nem kredites rendszer ösztönző hatása meg még a nagyon belesz*rós embereknél is megnyilvánult, miszerint ha nem tanult akkor igen hamar mehetett dolgozni... Ahhoz meg nagy részének nem volt kedve...
    Kreditben ha megvágják az embert 1-2 tárgyból akkor a legtöbb esetben maradhat ugyanott ahol volt, folytathatja a tanulmányait=mehet vissza bulizni.

    Amúgy nem kreditben sokkal jobb volt az órarend. Odaadták, akkor voltak az órák, nem volt vele macera. Kreditben meg minden ütközik, stb. Persze akinek büdös iskolába menni pénteken az jobban szereti a kreditet. (Ld. kis bölcsészlánykák akik hétfőn reggel jönnek, péntek reggel már otthon vannak, és dec. közepére vége a vizsgaidőszakjuknak...)

    @naot : Ja hogy ZMNE :)

    "Például mindegy, hogy kettesre, vagy ötösre végzi el az ember az adott tantárgyat, azonos kreditet kap érte. "
    Például, ez is baj. Bár ha nem ugyanannyit kapnál akkor iszonyat bonyolult lenne...

    "csak van egy bizonyos embertípus, aki önmagától képes tanulni, és hogy legyen valami papírja, azért elvégez egy iskolát. Nekik tényleg felesleges volna 3/5 évet elhokizni egy főiskolán/egyetemen."
    Na igen.

    @leviske : Na igen mert ha valaki 5-ös tanuló az legtöbb esetben 0 gyakorlati érzékkel bír.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák