Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Dobrika #71 üzenetére

    Szerintem a cserét nem úgy értette, hanem mint egy prémium szolgáltatásnál pl. ha elromlik a telód akkor adnak egy ugyanolyat arra az időre amíg meg nem csinálják .

  • Chaser

    titán

    válasz Dobrika #71 üzenetére

    olvass vissza....arról volt szó, valaki szerint a foramax ahhez a géphez "mekkora szolgáltatást ad", meg komplett 3 év gart
    a valóság:
    bármelyik boltban az ott vásárolt alkatrészeket apróért' összerakják - értelmes helyeken ingyen ha ilyen összegről van szó, sőt bőven alatta is -
    a komplett 3 év gar foramaxnál = "törekedünk 3 napon belüli javításra" amihez be kell vinni a gépet, ha futár kell, 3800ft
    ellenben a drága 5 év garos alkatrészek + 2 év garja megy a levesbe

    és két boltban is eza gép ugyanígy listaárból összerakva olcsóbb, akció nélkül

    az szolgáltatás lenne, ha azonnal javítanának a helyszínen akár, és/vagy biztosítanának cseregépet ha nem sikerül megjavítani, az meg is érne felárat

    ne nekem elemezd mi mennyire kifizetődő vagy nem, egyáltalán nem erről volt szó
    hibás ram miatt meg nyilván a ramot kell kicserélni másikra...

    szerk:
    csicso82
    néha pillogok milyen egyértelmű dolgokat nem sikerül megérteni egyeseknek

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dobrika #74 üzenetére

    iponnál van garfutár pl
    sztem olvasgass, aztán irkálj
    termsztesen 670e-ért tömegével rohannak az emberek "kész" gépet venni, főleg olyat, ami sok jelzőt megérdemel, csak az átgondoltat nem
    de! akciós ((( :
    ha meg szted vmelyik bolt áfa csaló, akkor jelentsd fel, ennyire egyszerű

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • citkar

    addikt

    válasz Dobrika #74 üzenetére

    Abban egyet értek veled, hogy egy laikusnak tökéletesen megfelelnek az előre összerakott gépek. Viszont, egy 600-700 ezres asztali gép szerintem más kategória, elsősorban nem laikusok keresnek ilyet. Laikus (általában, mert nyilván létezik kivétel, de őket ebben az esetben másképp nevezném) nem ad több, mint fél milliót egy összerakott asztali gépért. Ha mégis, akkor elvár bizonyos szolgáltatást, mint amit te nem, pl:"üljenek kocsiba, vigyenek minden hardvert és autózgassanak". Ez létező szolgáltatás itt Magyarországon is.
    Régen pl a sokkal olcsóbb (kb negyed ennyibe kerülő) Acer laptopomért a gyártó küldte a futárt és vitte külföldre (akkor még nem volt nálunk szervizük), hogy ne én szenvedjek vele, majd 4-5 munkanap után hozta vissza, ingyen. A Dellnél pl a Premium garancia esetén, meg egyből azt kérdezték mikor és hova jöjjenek. Ha úgy ítélik meg, hogy szervizen kívül javítható akkor "kukutyinfalvára" is kimennek.

    [ Szerkesztve ]

  • NightGT

    senior tag

    válasz Dobrika #78 üzenetére

    Akkor az hogy is van, hogy a helyi, kisvárosi, sarki PC-s boltban a srác kb. full szervízt vállal minden nála összerakatott konfigra? Akár haveri alapon is a garin túl? És megy a boltja 20+ éve...

    Azért a céges garis business történeteket, garantált rendszerben állásokat, meg isten tudja mit ne keverjünk a home pc-s piaccal...egész más szolgáltatás az

    Speed is the only truly modern sensation

  • citkar

    addikt

    válasz Dobrika #78 üzenetére

    Szerintem te nem érted mire utalunk (legalábbis én). Mi értjük, hogy a Dellnél egy ilyen konfig többe kerül, nem véletlen és szerintem ők többet adnak el belőle.
    Aki ennyit szán egy asztali gépre, az vagy maga rakja össze olcsóbban, mint ez, vagy elvár bizonyos szolgáltatást és ad érte többet. Aki megteheti, hogy fél-1 milliós gépet vásárol (és nem maga rakja össze), általában drágábbra értékeli az idejét, mint a többség (pl mint aki összeszereli), azaz inkább fizet, mintsem a saját idejét pazarolja és ez érvényes a garanciális ügyintézésre is, mint a szervizbe járás, vagy egy alkatrész saját kezű cseréje.
    Ebben az esetben, ilyen árkategóriában olyan érzésem van, mintha egy (több tíz milliós) luxusautót olcsóbban akarnának (bármilyen szokványos felszereltség nélkül) mondjuk komolyabb hangtechnika, szervó, vagy légzsákok nélkül eladni. Szerintem a drágább változatot fogják inkább vinni, amiben alapból lehet zenét hallgatni, van szervó, vagy vannak légzsákok. A többség, aki ennyit ad érte nem akar szenvedni azzal, hogy utána szereljék be ezeket, ebben az árszegmensben, akkor se, ha spórolhatna némi összeget.

    Vagy informatikánál maradva: ha egy magad által épített NAS és egy hasonló hardware-s alapon nyugvó sokkal drágább (kb dupla árú) Synology/QNAP stb NAS közé hiába iktatsz be egy saját építésú NAS-t a Synology/QNAP szolgáltatásai nélkül, szerintem nem sokan vinnék, mert ha valaki saját maga telepíti a szoftveres részt, az össze is fogja rakni magának, aki nem tudja és igényt tart rá, az meg megveszi a fent nevezett gyártók eszközeit, mert tudja az árban nem csak a hardware, hanem szolgáltatás is van.

    [ Szerkesztve ]

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Dobrika #81 üzenetére

    EZ a FORMAXIZÉ összelegózott egy gépet (drága, rosszul összeválogatott alkatrészekből ) amire még rá is pakolt vagy 40 ezer forintot - egy gép összerakása kb. fél óra. + még mivel egységesen - ha jól értem - 3 év garit ad ezért ez mintha azt jelentené pár alkatrésznek lecsípte a garanciáját aminek akár 5 éve is jár.

    EZ TÉNY nem kell magyarázni.

    Ez miért és kinek jó a bolton kívül? Hogy a rég bennragadt alkatrészekből összerakott egy gépet? Mert a vevőnek nem az biztos.

    [ Szerkesztve ]

  • NightGT

    senior tag

    válasz Dobrika #81 üzenetére

    Hogy mi mi, abba ne menjünk bele...

    De a legutóbb pont a vásárlási szokásokról beszélgettünk. Szerinte itt, a (már majdnem) nyugati határszélen két kategória megy nagyon: a 100 ezer forintos gép, meg a fullos 600 ezres. Konkrétan ezt a számot mondta, meg hogy nála a középkat az, amire egyre kevesebb kereslet van.

    Vagy szerinted nálunk, ahol fekete-fehér statisztikák készültek arról, hogy a válság alatt is mennyire növekedett a luxustermékek iránti kereslet, nincs vásárlóerő a prémium cuccokra? Meg a nyugat-európaihoz képest 120-130% magyar kiskerárakon szerinted nincs profit? Tudjuk, adók, fajlagos költségek, mind magasabb...nem fogalmatlan itt senki, de azért na.

    És a még arra is felárat tevő, azt úgy pedig akciósnak hirdető foramaxot sajnálni kéne, hogy nekik biztos milyen rossz ezen az üzlet? Mert itt ez a bibi...

    Értem én, hogy valakinek az "ördög ügyvédjének" is kell lenni...de van az a pont, ahol jobb visszavonulni...

    Speed is the only truly modern sensation

  • keembo

    tag

    válasz Dobrika #74 üzenetére

    Egy laikusnak tökéletesen megfelelnek az előre összeszerelt gépek, nektek nyílván nem, ezt fogadjátok el.

    És felmerül a kérdés, vajon hány laikust találnak a prohardveren? Konkrétan egy mediamarkt szintű parasztvakítást dobnak elénk, hogy akcilyós. Értem én, hogy a ph-nak is fenn kell tartania magát, meghogy fizetett hirdetés, de ezzel kvázi hülyének nézik az olvasókat.

  • NightGT

    senior tag

    válasz Dobrika #87 üzenetére

    Ha ennyire benne vagy, és a tapasztalat az, hogy nem megy a buli, akkor van ám egy másik magyarázat is...hogy a saját webáruházaddal te valamit rosszul csináltál :)

    Szvsz ez a gép is ékes példa arra ami senkinek sem kell, legalábbis én nem látom...noname shop, noname ház, rgb-n belül is a leggagyibb. Megjelenésre, árra, tartalomra mindenre gyenge így ez...non-k i7 jó, de azzal reprezentálni sem fog a vásárló.

    Eladni ezt így...egyszerűen nem látom. 600ért a tudatlanoknak már olyat prebuilt gépek vannak magyar webshopból is, amihez képest ez a polcon egy 2005ből ittmaradt sulinetes gépet idéz. És ez erős statement...de aki meg nem a tartalomra, árra, használati értékre megy, az 660ért bizony imázst, márkát, megjelenést, vagy legalább abban a bizonyos autóskártyában minél nagyobb számot akar...

    Pedig nem lett volna nehéz keresni neki egy értelmes, és jól is kinéző házat 3 hasonló rgb-s ventivel, meg egy coolerrel...aztán akkor az 50k összeszerelési felárat is lenne mire fogni :D

    Vészhelyzetben meg mellé még egy rgb-s egérpad, meg csak most csak neked jelleggel rgb kábelszett 2 éjjeli fotóval róla, és pisti addig sír amíg apuci alá nem írja a hitelt :) Akár még az "akció" szó használata nélkül is...

    Speed is the only truly modern sensation

Új hozzászólás Aktív témák