Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Cs1csó #12 üzenetére

    Ezt otthon kiszamolom mennyibol jon ki mas boltakban:) elsore sokkk az ar

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sb #31 üzenetére

    Persze, ami kb 10e ft osszerakassal, telepitessel lehet 15 is
    Komplett gari gepre?:) Kb mindenre van 3 ev v tibb gar alapbol, ha kompletten adnak 3-at az nagy badabumm:) persze ha nbd onsite gar, es ha helyszinen nem tudnak megoldast prezentalni es adjak az ekvivalens csere gepet akkor nem
    szoltam
    Napokban szamoltam par gepet nagyjabol, es ez qz ar nekem magasnak tunik
    Meg akarom nezni naluk alkatreszenkent ue. mennyiert jon ki, es par nagyobb uzletbol osszerakassal
    Esetleg tobb uzletbol osszevadaszva, de nem noname kiskerekbol
    Csak erdekessegkepp

    Tappal egyetertek, azt nem online hulyesegek alapjan kell meretezni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tisi05 #34 üzenetére

    rajtad kívül erre sztem nem sokan vennék ezt a konfigot ennyiért

    sb
    ácsibácsi, azt mondtam nekem sokkknak tűnik és számolok párat
    elhiheted, h aki boltban dolgozik alkalmazottként, az "aprót" kap még a pesti faluban is:) vannak erre óradíjak, szerviz óradíj pl 5eFt/fél óra - hasra ütöttem -, boltonként általában ott vásárolt konfigra van összeszereési ár is - nyilván ha valaki nálam hagy fél millát', személy szerint ingyen rakom össze a gépét és nagyon megköszönöm a vásárlást -
    3 év gar meg lufi, mivel mindenre van annyi kb, és ha meghibásodik a gép mi lesz? semmivel sem másabb mintha alkatrészekre van gar
    ráadásul mivel komplett gép és gar, lehet hozzá se lehet nyúlni otthon, ha bővítésről van szó - ez megint bolttól függ -
    no számolgatok

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    árak
    pcx

    FSP 850W HYDRO G TÁPEGYSÉG 42 160 Ft Garancia: 60 hónap
    ASUS ROG STRIX B360-G GAMING ALAPLAP 31 537 Ft Garancia: 36 hónap
    INTEL CORE I7-8700 BX80684I78700 PROCESSZOR 102 486 Ft Garancia: 36 hónap
    COOLER MASTER HYPER 212X RR-212X-17PK-R1 PROCESSZOR HŰTŐ 10 083 Ft Garancia: 24 hónap
    KINGSTON 16GB DDR4 2666MHZ HYPERX FURY BLACK HX426C16FB/16 MEMÓRIA 33 324 Ft Garancia: 60 hónap
    TOSHIBA 3TB 64MB P300 HDWD130UZSVA OEM MEREVLEMEZ 21 596 Ft Garancia: 24 hónap
    SAMSUNG 1TB 970 EVO MZ-V7E1T0BW M.2 PCIE SSD MEGHAJTÓ 71 352 Ft Garancia: 60 hónap
    ASUS ROG-STRIX-RTX2080-A8G-GAMING 8GB GDDR6 VIDEOKÁRTYA 295 179 Ft Garancia: 36 hónap
    DEEPCOOL E-SHIELD FEKETE ABLAKOS SZÁMÍTÓGÉPHÁZ 12 706 Ft Garancia: 24 hónap
    GÉPÖSSZESZERELÉS 4 990 Ft
    624.783,- ft

    félkövérrel kiemeltem azt, aminél 3 évnél több garancia van, és dőlttel azt, aminél 3 évnél kevesebb, lehet számolgatni ezzel a csodás komplett 3 év garral, kinek is éri meg...:)
    a foramax komplett 3 év garanciája:
    "A konfigurációkat szervizünk javítja. Meghibásodás esetén arra törekszünk ,hogy 1-3 munkanap alatt megtörténjen a javítás.
    Igény esetén vásárolhatsz utazógaranciát is a termékhez. Ez azt jelenti, hogy a bejelentést követően futár fog a termékért jelentkezni, amelyet szervizünkbe továbbít, majd a javítás után visszaszállítja - mindezt 3.810.-Ft-ért."
    tehát röviden, nem garantálnak semmilyen intervallumot a javításra, és ha futárral akarja beszállíttatni az ember az 3810,-ft

    következik az ipon
    egyébként nem bánom, ha valaki/k átszámolják a matekomat

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    ipon

    FSP Hydro G 850W 43 590 Ft 5 év gyári garanciával
    ASUS ROG STRIX B360-G GAMING 32 390 Ft 3 év gyári garanciával
    INTEL Core i7-8700 3.20GHz 1151 300 BOX 104 590 Ft 1 év gyári garanciával
    COOLERMASTER Hyper 212X 10 490 Ft 2 év gyári garanciával
    HyperX 16GB FURY DDR4 2666MHz CL16 32 690 Ft 5 év gyári garanciával
    TOSHIBA P300 3TB 3.5" 22 490 Ft 2 év gyári garanciával
    SAMSUNG 1TB 970 EVO M.2 PCIe 73 990 Ft 5 év Basic garanciával

    ASUS ROG-STRIX-RTX2080-A8G-GAMING ROG Strix GeForce RTX 2080 8GB GDDR6 Advanced Edition PCIE + ASUS Black OPS promó kód vga-hoz + Metro Exodus játék ajándékba + ANTHEM játék ajándékba + Battlefield V játék ajándékba
    303 390 Ft 3 év gyári garanciával
    DEEPCOOL E-SHIELD 12 390 Ft 1 év gyári garanciával
    gépösszeszerelés 2 540 Ft tesztelés 0ft
    házhozszállítás futárral és garancia futár - meghibásodás esetén a futár ktsg-e 0ft - 2540,-ft
    641,090,- ft

    ez esetben ott van 4db játék, és házhoz szállítás is az árban, gar futárral

    tápot elnéztem,650-esnek, annál nagyobb már sztem felesleges, de egyébként is ennyiből nem ezt raknám össze, itt most a megadott matek volt a lényeg...továbbra is azt mondom sokkk...főleg h akciós ((( :

    arról ne beszéljünk, ilyen értéknél megereszt pár mailt az ember a boltoknak, és kér egyedi árat, amit legrosszabb esetben nem kap, jobb esetben meg kiírt listaár alatti árat kap, szóval a kedves úriember aki ezt "megvenné ha lenne pénze", ha lenne rá pénze azért ne ugorjon bele az első "akcióba" amit lát:)
    többet nem is számolok..sztem ennyi is elég

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Tisi05 #40 üzenetére

    foramax oldalán ennyi van megadva a konfigban:

    Videókártya: Asus RTX2080 8GB DDR6 STRIX -OC
    pcx-en van erre
    ASUS RTX2080 8GB GDDR6 ROG-STRIX-RTX2080-O8G-GAMING VIDEOKÁRTYA
    Cikkszám: 653926
    309 820 Ft
    Garancia: 36 hónap
    ha erről van szó akkor +14e ft

    sajnos még így is jóval drágább az "akciós" foramax konfig, ami nem is túl átgondolt
    ráadásul ahogy fentebb mondtam, ilyen értéknél nem kattint egyből az ember a megrendel gombra, hanem kér szépen árajánlatot, mert lehet kap:)
    nem beszélve az 5 év garos komponensekről, ami kevesebb mint 3 év, az egy pc ház volt, egy hűtő, meg egy hdd...és a komplett 3 év gar sem jelent semmi extrát

    szerk:
    add hozzá amott is, azért mondtam nézzétek át
    nem tudsz megbántani egyébként ( : én viszont tényleg nem szeretnélek megbántani, még így is olcsóbb mindkét bolt, és összességében mindkettő többet ad mint a foramax - iponnál ugye ott van 4db játék meg garfutár is - és egyik se "ákciiiiósnak" hirdeti az adott alkatrészeket

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz snecy20 #44 üzenetére

    nekem bevált..:)
    anno ahol dolgoztam, ha ilyen összegű konfit kértek volna, fel sem merül egyáltalán, h az összerakásért pénzt kérjünk, és már akkor is volt aki próbálkozott "alkudni", kisebb összegnél is, volt h be is jött neki:)
    ha listaáron pl x kiskerben ez a gép 640e ft alkatrészenként, és azt mondod viszed 20k kedvezménnyel, sztem egyik bolt se dobná vissza h nem fér bele ennyi diszkont', v okosabban lehet árajánlatot kérni, hátha adnák 20-nál több kedvezményt...legrosszabb esetben nem

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    egyébként a képek alapján mintha vízhűtés lenne abban a házikóban cpu-n, nem lég...de még itt, a ph-n kitett képen is

    szerk:
    sb
    most te is számolhatnál nekem időigényeket meg árakat, én két boltnál már megkerestem mennyiért is rakják össze a gépet ( :
    arról nem beszélve amit fentebb mondtam, ilyen összegű konfignál összeszerelésért pénzt kérni izé..:)
    "Ennél kicsit reálisabban szoktad látni az összképet." hát öööööööö ;]

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BiP #47 üzenetére

    ez aranyos...:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sb #56 üzenetére

    még mindig félreérted és magyarázod
    nem hasonlítottam szolgáltatást alkatrészárhoz
    itt semmilyen "szolgáltatás" nincs
    semmivel nem ad többet a "komplett 3 év gar", mintha alkatrész gar van, az h "törekedünk 3 napon belül megjavítani" megmosolyognivaló...:)
    ellenben, sok alkatrésznél eltűnik az 5 év gar - pl ssd, ram, táp -
    az egyik gépnél 30k, a másik gépnél 10k + 4db játék, gondolom azokat sem ingyen adják
    és nem kell jóskapistázni, ilyen árnál érdemes árajánlatot kérni, a magyar valóságban nem 10 percenként hagynak ennyit egy számtech boltban
    itt az egészben a legbibibb a "viszlát tél helo akció" süketelés, szerintük ez akciós ár, kifejezetten örülök neki, érdekes h két boltban is olcsóbbra jött ki "akció" nélkül, de gyanítom bármelyik értelmesnél olcsóbb lenne
    kicsit sztem el vagy tévedve, gépet összrakni gyakorlottan fél óra kb, mikor benne voltam "csukott szemmel" kategória, ez az egyik, a másik, nem véletlen akár szervizdíj alatti áron raknak össze gépet a boltok, _ha náluk vetted_ az alkatrészeket, mivel már ott megvolt a hasznuk, ilyen értéknél meg szted melyik kisker nem mondja azt, h grátisz a szerelés?
    arról nem beszélve, mint láthattad, aki ért hozzá, ennyiért nem ilyen gépet rak össze - de most csak az árról volt szó -
    "A Dellnél sincs ilyen és mégis jóval drágább az üzleti noti, mondjuk 2x ha összenézed egy "ugyanolyan vasú" alja konzumerhez képest." húha, itt már a szezont körtézed az almával ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Aprósólyom #62 üzenetére

    nem csak a deepcool ház, 30e-s lap, de belevág 1tb ssd-t, abból is jó drágát, ramból 2666-ost, ha nem is gyorsabb 3000-es de árban olcsóbb is - pár nappal ezelőtt néztem gskilleket -, ez a tipikus ezt is bele azt is bele, de hozzáértés az nincs, 850-es táp is felesleges 40e-ért
    szolgáltatás meg valóban az lenne, meghibásodás esetén szerviz házhoz és csere gép ha nem tudják megoldani a gondot, akkor nem lehetne szólni a felárért, az nem szolgáltatás, h összeklattyingatott' egy átgondolatlan konfigot, bármelyik boltba be lehet menni h ezt a foramaxos csodát kérem összerakva, na bummm
    az 5 év garok eltűnésésről nem is beszélve, nagyon jó, hogy a 10k-s házra ad +1év gart, aminek a meghibásodási esélye egyébként is konvergál a nullához

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dobrika #71 üzenetére

    olvass vissza....arról volt szó, valaki szerint a foramax ahhez a géphez "mekkora szolgáltatást ad", meg komplett 3 év gart
    a valóság:
    bármelyik boltban az ott vásárolt alkatrészeket apróért' összerakják - értelmes helyeken ingyen ha ilyen összegről van szó, sőt bőven alatta is -
    a komplett 3 év gar foramaxnál = "törekedünk 3 napon belüli javításra" amihez be kell vinni a gépet, ha futár kell, 3800ft
    ellenben a drága 5 év garos alkatrészek + 2 év garja megy a levesbe

    és két boltban is eza gép ugyanígy listaárból összerakva olcsóbb, akció nélkül

    az szolgáltatás lenne, ha azonnal javítanának a helyszínen akár, és/vagy biztosítanának cseregépet ha nem sikerül megjavítani, az meg is érne felárat

    ne nekem elemezd mi mennyire kifizetődő vagy nem, egyáltalán nem erről volt szó
    hibás ram miatt meg nyilván a ramot kell kicserélni másikra...

    szerk:
    csicso82
    néha pillogok milyen egyértelmű dolgokat nem sikerül megérteni egyeseknek

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Dobrika #74 üzenetére

    iponnál van garfutár pl
    sztem olvasgass, aztán irkálj
    termsztesen 670e-ért tömegével rohannak az emberek "kész" gépet venni, főleg olyat, ami sok jelzőt megérdemel, csak az átgondoltat nem
    de! akciós ((( :
    ha meg szted vmelyik bolt áfa csaló, akkor jelentsd fel, ennyire egyszerű

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz BiP #94 üzenetére

    Am2/785-nel hqgytam abba a "pczest", ment fel ora alatt gepet osszepakolni, akkor is mikor mar nem dolgoztam boltban, kabel elrendezesekjel, dobozok osszepakolasaval, win install es teszt ebben persze nincs benne

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák