Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz 30z.Samu #41 üzenetére

    Először nekem is rossz véleményem volt a Vistárol, de aztán rájöttem, hogy ha megfelelő vas van alatta, akkor...

    Hát épp ez a probléma.. Az alkalmazásaim számára veszek sok memóriát, és erős cpu -t, nem azért hogy az operációs rendszer jól érezze magát. Bár amikor először kerültem vista közelébe kb a megjelenést követő első héten, annyi bajom volt vele, hogy hamar meg is szabadultam tőle, mert éreztem hogy még kell egy év hogy kevesebb lyuk legyen a sajton.. :D Ráadásul a software fejlesztőknek is hozzá kellett szokni az új körülményekhez. Ehhez is idő kellett. Én azt mondom hogy a microsoft már régen rájött arra hogy nem tud "robbantani" a vistaval, viszont arra tökéletesen megfelelt így is, hogy néhány új technológiát "kipróbáljanak" vele, és így azok már működőképes formában kerülhetnek a windows 7 -be. (bár számomra még most is rejtély hogy miért is windows 7 a neve, mert akárhogy számolom, nem jön ki... :F biztos kifelejtek valamit)

    A hardware igény lejjebb tornászása nagyon is sarkallatos pontja az új windows -nak, és nagyon örülnék neki ha a microsoft ismét lehetőséget adna arra, hogy már a telepítésnél megmondjam mi kell nekem a sok "felesleges" programból, és mi nem.... Érdekes hogy a windows xp -t is úgy reklámozták hogy mennyivel egyszerűbb telepíteni, mert nem kérdez semmit..... De az ember nem telepít minden nap egy új rendszert, viszont bosszantja ha teljesen felesleges programok vannak a gépén. Ideje lenne megint normálisan hozzáállni ehhez a kérdéshez.....
    A vista egyébként az SP1 -el már kellőképpen használható, bár valamivel így is lomhább mint az xp. akármilyen gép is legyen alatta.

    A lényeg, hogy aki fél a vista -tól, annak ugyanannyi oka van félni a windows 7 -től is.. A vista tulajoknak nem lesz megeröltető a 7 -re váltani, örülhetnek a pár újdonságnak.. Az xp -sek viszont ugyanazokkal a gondokkal nézhetnek szembe a mostani váltással is. (De legalább spóroltak 100 000 ft -ot... ;] )

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák