Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz SkyLine3000 #24 üzenetére

    nyugi.
    nemcsak az mp3-on nevelkedett és a közösségiken végleg elkorcsosult nemzedék jár ide, hanem mi is.
    '80-as évek más volt.

    egy osztálytásam pl az aktuális boardwalk music list-eket egy olyan vhs kazettára digitalizált hanganyagban kapta egy svájci dj-től, aminek a lejátszásához egy spéci tehnics vhs deck-re volt szükség. az árát sosem árulta el, (szerintem akkori számításom alapján kb. 1.5, mercur zsiga kiutalás lett volna).
    és azt nyomta sima deck-en kazettákra. ezrével, ebből élt a gimiben. nem rosszul.
    '82-86 business school... :DDD
    dolby b. majd dolby c... :D :))

    '83(?)
    15 évesen kölcsönből + erősen jattos nyári munkából vettem 21k(!!!)-ért egy mini orion hifi tornyon a szt. istván krt-i keravillban. (akkor 1500 ft a nyári palatinus strandi gályás havi alapfizetése.)
    nem néztek nagyon.
    hogy értsék a dzsásztinbíbör fűutánzók is, ez mai fizuhoz, vásárlóértékhez képesti áron kb. 800e-1.2 mft.
    és nem apu-anyu léje volt, (nem volt nekik), hanem annyira kellett nekem a compact casette. :DDD
    meg az orion, a hifi torony.

    *****

    tehát nekünk, (vén f*oknak), ezek a kazettás magnók egy eltűnt világ nagyon mély érzelmeket kiváltó emlékei.
    nemrég tönkrement egy bizóban vásárolt aiwa, így nincs mivel digitalizálnom.
    nemsokára fogok venni egy másikat.
    2 kazettás másoló deck-et.
    hogy 2* annyi idei bírja a mechanika. :DDD

    ******

    mai degeneráció ezt nem értheti, amikor mpár k-ért kap egy pendrive méretű mp3-at, vagy ugye eleve bele van integrálva már a leghulladékabb telóba is...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák