Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz cqr #6 üzenetére

    A hardvert tekintve a Cedar Trail is elég jó, és ehhez képest Q4 után lelövik a desktop termékek gyártását.
    Az MS-t egyébként abból a szempontból nem értem, hogy miért pont a Win 8/RT-nél szigorítják meg a WHQL minősítés követelményeit. Most már nem csak hibátlanul kell működni, hanem időlimiten belül kell végezni a kijelölt feladatokkal, és a maximális terhelési szint is meg van szabva. Értem a logikát, abból a szempontból, hogy a lehető legjobb out-of-box élményt akarják adni a felhasználóknak, de azzal, hogy így szopatják az újoncokat, elveszik az erőforrást a programokra való optimalizálásról. Az AMD és az NVIDIA közel 12000-14000 specifikus profillal dolgozik, amik több száz beépített rutint rejtenek maguk mögött. Azért ezek 4-5 év munkájából jöttek össze, amit legalább ennyi idő, egy újoncnak kitesztelni, és beépíteni. Szóval rendben, hogy az OS out-of-box élménye jó lesz, de a specifikus optimalizálásra nem jut idő.
    Nem beszélve arról, hogy a legacy programokat PC-s GPU-khoz optimalizálták, vagyis az IMR elven dolgozó rendszereket vették számításba. Ilyen a GeForce és a Radeon, de a PowerVR és az Adreno már TBDR/TBR. Ezek még bonyolultabb drivert igényelnek, és direkt optimalizálás az alkalmazás oldaláról. Persze az ARM-os triónak azért van annyi mákja, hogy a legacy programok futtatásának problémái nem fenyegetik őket, de az Intelt fenyegeti, mert PowerVR-re alapoznak.
    Itt szerintem az első körben egy tanulófázis lesz belépőknek, vagyis az NV-n és az AMD-n kívül nem hiszem, hogy bárki fel tudja majd venni a tempót a support területén. Egyszerűen nincs meg a szükséges idő, hogy mindent számba vegyenek. Szvsz prioritást élvez majd a webes gyorsítás és az OS funkciói, illetve a store-ba kerülő programok, míg a többire úgy sem lesz erőforrás. A következő kör érdekesebb lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák