Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #93448704

    törölt tag

    válasz #82729984 #116 üzenetére

    Álításod úgy hangzik, hogy az anyag egy bizonyos összetettségi foknál gondolkozni kezd és ezért egy gép is meg tudja ugyanezt csinálni, csak még nem tartunk ott.
    Ezt egyelőre nem tudja senki bizonyítani ezért nem is lehet állítani, hogy ez csak technikai kérdés.

    A másik, hogy az emberek jelenleg az anyagi dolgokon keresztül olyan igényeket próbálnak kielégíteni, ami valójában érzésbeli, lelki dolog. Az ösztönös vágyakon túl leginkább elfogadásra, szeretetre, megbecsülésre van szükség nem pedig a tárgyakra és ezekben a emberi valódi figyelem a közös, ez pedig nem a hagyományos IQ kérdése. Ezt egy gép nem tudja odaadni.

    Na nem mondom, hogy ez holnapra meglesz, de szerintem bőven van tartalék abban, hogy az emberek mit csináljanak, ha a gépek elveszik a szalagmunkát.

    [ Szerkesztve ]

  • #93448704

    törölt tag

    válasz Baltazár123 #142 üzenetére

    A mostani sokkal inkább álomvilág, csak még nem ébredtek fel azok, akik azt hiszik, hogy mások kárán gazdasági előnyhöz jutni jó dolog. Csak idő kérdése, hogy mikor és mi ébreszti majd fel őket.

    A francia forradalom óta megvan a megoldás iránya, csak nem tudjuk jól használni: szabadság, testvériség, egyenlőség. Kb 100 éve megvan már a tudásunk is ehhez, csak hát melós megvalósítani.

    A gazdaságban az egyenlőség (kommunizums) és a szabadság (kapitalizmus) károkat okoz, a testvériség működik csak hosszútávon. Oda kellene eljutni, hogy az emberek azt gondolják: nem juthatok úgy gazdasági előnyhöz, hogy az mások kárára legyen. Ugyanígy az egyenlőség a szociális/jogi téren és a szabadságot a szellemi/gondolati téren kellene megvalósítani.

    Könnyen belátható, hogy ide alapvetően belülről vezet az út és máris visszakanyarodtunk a szülők és az oktatás szerepéhez, felelősségéhez. pl.: a mindenáron minél hamarabb intellektualizált gyerekkor ebben nem segít.

  • #93448704

    törölt tag

    válasz Foglalt név #177 üzenetére

    Én arra tippelek, hogy jönnek a robotok és csak az kérdés, hogy mikorra viszik el a tisztán kognitív képességet igénylő munkahelyek 90%-át, mi meg ki kell találjuk mi a rákot kezdjünk magunkkal. Az biztos nem lesz kiút, hogy mindenki legyen sokkal okosabb értelmiségi programozó, meg mérnök.

    Az elmúlt X db komment olyan volt nekem, mint amikor a négy vakot leültetnek az elefánt köré.
    Az tuti, hogy nem tudják egymást meggyőzni arról, hogy az elefánt másmilyen, mint amit a tapasztalatai mondanak.

    Aki egyszer rájön, hogyan lehetett egyszerre igaz a múltban a legkisebb királyfi, meg a mindenféle ocsmány kínhalál és hogy a mára kifejlesztett szuper okosságra és a tudományos gondolkodásra miért van szükség a "magasabb világokhoz", meg az egyéb ilyen irracionális cucchoz, na az majd megtud valamit a világról, amit a robotok sosem fognak tudni kitalálni :-) Szerintem erre lesz a kivezető út, de lehet hogy még nem nekem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák