Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz mlinus #14 üzenetére

    ehez semmi nem adódik hozzá, mivel a steam spy azt nézi, hogy a publikus profilu steamusereknek milyen arányban van meg a játék - tehát lényegtelen, hogy hol vetted, mivel steamen KELL játszanod mindenképpen, a steamspy detektálja

    a kapott darabszámot utána interpolálják a teljes steam felhasználói bázisra és máris van egy igen jó becslésed arról, mekkorák az eladások ...

    (persze ez akkor torzulhat, ha a betment főleg privát, nem nyilvános profilu emberek vették - vagy épp akkor, ha főleg publikus profiluak vették, de ez aligha életszerű, hogy bizonyos játékot csak az egyik csoport venné, a másik nem :) )

    aztán, a kiadó szempontjából le LEHET vonni azokat a vásárlókat is, akik rendelkeznek valamelyik kurrens konzollal, mert ők pécés megjelenés nélkül feltehetően megvették volna konzolra (viszont ez aligha mérhető...)

    ekkor megkapnánk a maradékot, hogy mekkora is a pécés bázis... és a kérdés, hogy ekkora embertömegre milyen portot érdemes finanszírozni. nagyon remélem, hogy nem ilyet, amit itt kaptunk (nekem pl nem indul a játék, appcrash pár mp után).

    amugy ilyen gyors levétel mellett elég durva látni, hogy 300k "idióta" előrendelő van, aki zsákbamacskáért fizet :( (pl én is idesorolom magam, mi vagyunk a játéktársadalom legalja :( mi gerjesztjük, hogy ilyeneket meg mer tenni egy kiadó! én mindenesetre megtanultam a leckét.)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák