Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Duree #6 üzenetére

    Nem csak az álhírek a gond, hanem hogy az ilyen wccftech-jellegű oldalak kb. kontroll/utána járás nélkül hoznak le spekulációkat/pletykát/leakeket... amiket aztán a vérfanok készpénznek vesznek...
    Engem az is elborzasztott, amit itt a PH találgatós topikjában láttam, amikor betévedtem... azóta se járok arra...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #23 üzenetére

    Mintha ma nem fognád az iróniát... az a trükközés, hogy hogy a fenébe sikerült +200% TFLOPS-ból csak +60-80% fps-t realizálni... :Y

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz FLATRONW #27 üzenetére

    Ez a FLOPS egyébként csalóka mértékegység, mert azon kívül, hogy lebegőpontos utasítás, semmit nem tudni róla, se azt hogy mit csinál, se azt hogy milyen utasításkészlet, vagy egyáltalán szabványos készlet-e vagy valami tetszőleges, SIMD vagy SISD, semmit - ha csak nincs valahol egy szabvány mérési metodika ami tartalmat ad neki... csak akkor meg azokat az utasításokat nem veszi számításba, amik abban nincsenek benne... szóval az egész kb. semmit nem jelent, maximum azonos architektúrájú chipek teljesítményét lehet vele összehasonlítani, de már egy Pascal-t se lehet ilyen alapon az Ampere-hez hasonlítani, annyira más a kettő.

    És egyébként itt van eldugva szerintem az hogy a sok TFLOPS miért nem fordul át direktban fps-be: egy-egy utasítás végrehajtása különböző mértékben van hatással az fps-re, de ugyanúgy egynek számít FLOPS számoláskor...

    A Bulldozer jó hasonlat, az is annyira eltérő architektúra volt a megszokotthoz képest, hogy a mag mint mértékegység értelmét vesztette... olyan, mint hogy egy 3 literes dízel motor is lehet 4 hengeres, meg egy 1,2 literes benzines is lehet 4 hengeres... azt' mégse adják le ugyanazt a teljesítményt...

    (#28) Palinko: ez nekem is beugrott futólag... :D
    Meg még az, hogy milyen ironikus lenne, ha az RDNA2-vel fordulna a helyzet és a Radeonok ennének/fűtenének kevesebbet azonos teljesítmény mellett... hirtelen az AMD-fanok lovagolnának a fogyasztáson és az NV fanok bagatellizálnák... :DDD
    Az új NV kártyák fogyasztását látva van rá esély... kérdés, mennyit kajálnak majd a Radeonok...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz yagami01 #34 üzenetére

    Ez a cikk kifejezetten az alap nélkül belengetett feature-ökről szól, nem azokról, amik vannak, de nem annyira mint számítottunk rá.

    Találgatni és izgulni nem rossz, kivéve ha a találgatásnak semmi alapja, és az izgulás is kimerül fanboykodásban, meg az ebből fakadó "xxx majd jól p*csánveri yyy-t"-típusú hozzászólásokban - ja és mindezt félig/félrefordított leakek alapján.
    Akkor kifejezetten rossz, káros dolog, még ha sokan örömüket is lelik benne... ez körülbelül a fociultrák színvonala.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz yagami01 #47 üzenetére

    Hanem mit sugall a cím? Ez egy vélemélnycikk, ami a kamu hírek terjedésére hívja fel a figyelmet, példának hozva az NV Ampere-t, a bejelentésének az apropóján. Nem több, de nem is kevesebb.
    Az hogy több lett a FLOPS, vagy a CUDA mag, ebben a tekintetben rohadtul irreleváns.
    Nem a terméket minősíti a cikk, hanem a róla terjedő kamu "híreket"/"információkat", a termék csak az apropója, tehát ha csak nem lett volna olyan feature, amire az terjedt, hogy tuti nem lesz, aztán mégis lett, a "másik oldal" lényegtelen, nem a témához tartozik.

    Egyesek NV fikával vagy AMD-pártisággal jönnek, akármit is ír(jöttek már vele olyan hír alatt is, ami kifejezetten kedvező volt az NVidiának)...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #59 üzenetére

    És mi lenne, ha esetleg nem attól függene, hogy ki kit véd vagy fikáz, hogy ki milyen párti, hanem attól, hogy az illető mit ír?
    Ha amit ír az igaz, akkor mi a frászt számít, hogy AMD vagy NV párti?

    Az agyamra megy már ez a lövészárkosdi, komolyan felüdülés egy full pártatlan GamersNexus vagy LTT videót megnézni, kommentek nélkül...
    Mielőtt félreértenéd, nem az a baj, hogy eltér az emberek véleménye, hanem az, hogy gyakran alaptalanok az érvek egyik vagy másik oldal mellett/ellen.
    A találgatóssal az igazából a bajom, hogy gyakran az ott szerzett értesülésre tényként hivatkozva vitázik a nép a tesztek vagy valódi hírek alatti kommentekben - egyébként besorolnám a "mindenkinek megvan a maga perverziója" kategóriába és tennék rá magasról - ami az idő java részében azért így is sikerül...

    Én azért továbbra is fenntartom a jogom, hogy a döntéseimben ne befolyásoljon az(egyébként valóban létező) AMD szimpátiám - legutóbb is Intel/NVidia laptopot(Legion Y540) vettem az AMD/AMD(ThinkPad E595 / MSI Alpha 15) helyett, mert azt találtam jobbnak.
    De ez ugye nem illik bele a képbe, hogy mindenki részrehajló...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #69 üzenetére

    Na ja, ki a franc gondolta volna, hogy az NV majd a DDR kommunikációba is beletúr, tudtommal nem volt szokás ilyen eddig.
    Én örülök neki, plusz talán ezért is nincsenek monstre VRAM méretek, mert nem kell annyit tárolni ott, ha gyorsan be lehet húzni kívülről...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #32839680 #76 üzenetére

    De, elvesznek... pl engem.
    Konkrétan az fog vissza a VGA-cserétől, hogy PS5-öt veszek, és amellett nem szánok még egyszer annyit VGA-ra is. Az más kérdés, hogy ha nem vennék konzolt, akkor is kivárnám az RDNA2-es VGA-kaz. és csak akkor dönteném el, hogy Ampere vagy RDNA2 oldalról újítok.
    Így az lesz, hogy még kivárom a következő generációt mindkét oldalról, és majd vagy abból veszek, vagy amiatt csökkentett áron a most megjelenők közül, de az biztos, hogy 150-160e-nél többet akkor se adok majd VGA-ért...
    De lehet hogy akinek futja 3080/3090-re, annak nem gond konzolt is venni mellé, ha akar.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Egon #94 üzenetére

    Akkor olvass mást, én is azt teszem.
    Azért a belinkelt vicceskedő beköpés miatt hatert kiáltani eléggé hópihe dolog...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz GhanBuri Ghan #116 üzenetére

    Nem függ az RDNA2 és 3080 viszonylatától.
    Dícséretére szólva az NVidiának, tényleg nem nagyon foglalkoznak a konkurenciával, csak fejlesztenek és a termékeik a saját erényik alapján versenyeznek a piacon... OK, néha becsúszik egy kis TWIMTBP, csak hogy a piac lássa, ki a nagykutya, de alapvetően java részt tisztán játszanak - szemben az Intellel, ahol lejárató kampány ér OEM lefizetést és ebből fakadó perek sorát...
    Ami az NVidia (szerintem) jogos kritikája, hogy nem igazán szereti a nyílt szabványokat, mindig is inkább a zárt, proprietary cuccok felé húzott, a lehető legminimálisabb infót kiadva. Meg hát az az árazás...

    Tudom, hogy már unásig lett ismételve, de nem lett kevésbé érvényes, hogy ahhoz képest, hogy az AMD egyik versenytársa kétszer(Intel), a másik meg háromszor(NVidia) nagyobb(többet ér) nála, már ez a helyt állás is tiszteletre méltó...

    Mondjuk az NV helyzete engem is cudarul meglepett, alig hittem a szememnek, mikor csekkoltam, bennem még az volt, hogy az Intel akkora, mint a másik kettő együtt véve :Y

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Oliverda #141 üzenetére

    Az egyik piacon nem levő kártya a többi piacon nem levő kártyát? Nem.
    Bizonyíték kell, nem ígéret, majd megítélem a kártyák teljesítményviszonyait, ha láttam róluk független(mondjuk GN) tesztet.

    A fogyasztás is addig volt fontos az NV/Intel fanoknak, amíg jobban álltak vele az AMD-nél, most hirtelen már bagatell kérdés...

    Gáz már ez a vergődés amit itt elővezetsz, abban sem vagyok biztos, hogy INtel vagy NV fan volnál, inkább csak anti-Abu... kicsit kicsinyes, nem tudom, mi történt köztetek, nem is érdekel, de ez a "viszály" már ciki.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz antikomcsi #147 üzenetére

    Nem arra reflektáltam, mi volt régen, hanem hogy mi van most... régen én is bírtam a cikkeit.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Oliverda #150 üzenetére

    Előbb talán tények kellenének... ami most van az marketinganyag meg száraz számok, amiből mindenki pontosan azt olvas ki amit akar.
    Az, hogy látatlanra bemondod, hogy az NV továbbra is jobb az AMD-nél általában és konkrétan perf/W-ban is, miközben az új kártyákat NV-n kívül senki sem tesztelte, az AMD kártyák meg még be sincsenek jelentve, igen, az szvsz a fankodás szintjén mozog. Persze ez igaz az ellenkező irányra is, arra sincs semmi alap hogy bárki kijelentse, majd a "Big Navi" odab@sz a GeForce-oknak...
    Azt tanácsoltad nekem, hogy várjam ki azt a hátralevő két hetet... hát én ugyanezt tanácsolom neked...várd már ki míg van független mérés, mielőtt temeted bármelyik oldalt is.
    Azt se bánnám épp, ha te írnál tesztet róla, csak majd szólj, hol jelenik meg...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Oliverda #152 üzenetére

    OK, felírtam a tipped... lássuk a teszteket...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz wattafaka #157 üzenetére

    Ja, lemaradtál kb az összes AMD hírről, ami alatt az NV fanok nyomják ugyanezt az AMD-vel. Intel dettó.
    Nem oldalfüggő, Intel, AMD, NV fanok nyomják az észt a fotelből, hogy a saját kedvencük cucca mennyire frankó, bezzeg a konkurencia milyen szar... kedvencem, mikor az "ellenség" cuccai kapcsán srófolják az elvárásokat jó előre, nyilván minden alap nélkül, pletykákra, jobb esetben kétes megbíthatóságú leakekre referálva, vagy csak arra hogy szerintük mi kéne, hogy odasózzanak a konkurenciának - majd megjelenés után kijelentik, hogy szarabb, mint várták, bukta az egész... azt már senkit nem elégít ki, ha egy épp technológiai hátrányban levő gyártó felzárkózik, mindig csak az számít, hogy visszaelőz vagy nem...
    A találgatós topicban jól felspannolják magukat és egymást, aztán viszik az ott olvasott bullshit-et tényként hírek alá, és erre a WCCFTECH-szintű pletykasajtó jó érzékkel rá is játszik...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz wattafaka #159 üzenetére

    Véleménycikkben(ott van nagybetűvel az elején, hogy az) mit vártál úgy mégis, ha nem a cikkíró véleményét?
    Egyébként ha jobban megnézed, nem az NVidiát fikázza, hanem a hype-ot ami körülveszi, meg azt a pletyka-újságírást amit csapnak köré - ráadásul nem is csak az NV köré, csak most épp ez van terítéken - írja is, hogy az NV az csak példának van, bemutatni a jelenséget.
    Van persze benne egy adag ön-vállonveregetés is, hogy pár dolgot előre megírt , és lám, igaza volt... ez kétségtelenül nem túl elegáns.

    A cikk csak akkor látszhat NV fikázásnak, ha a pletykákat komolyan vetted - sehol sem azt írja, hogy az NV-nek meg kellett volna csinálni mindent amiről pletykáltak és milyen gáz, hogy nem volt rá képes, hanem arra megy, hogy milyen baromságokat képesek egyesek elhinni... de lehet, te nem ugyanazt a cikket olvastad...

    Persze ezek után érdekes lenne látni egy AMD példát hasonlóan végigvive látni tőle, nem kétlem, hogy lenne anyag ahhoz is...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz wattafaka #161 üzenetére

    Én valahol olvastam, hogy a cikkek címeiben feltett eldöntendő kérdésekre a válasz az esetek 99%-ában : nem. Mert ha igen lenne, akkor nem lenne kérdőjel... azóta így állok hozzá - eddig bejött.

    Az a lényeg, hogy ezek nem olyan tervek, amik nem valósultak meg, hanem egy részük eleve tervben sem volt... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Abu85 #174 üzenetére

    Arra nincs valami infód, hogy az AMD mikor méltóztatik bejelenteni az idei cuccait konkrétan? Csak hogy vége legyen már végre ennek a vak vezet világtalant show-nak itt a fórumban, és végre konkrétumok kapcsán lehessen vitázni(meg persze aki akar annak vásárlást tervezni)?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz do3om #192 üzenetére

    ... vagy piacot akarnak nyerni, és ezért a feltétlen szükségesnél valamivel jobb fejek... nem kell aggódni, idővel elmúlik.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz do3om #194 üzenetére

    Ezt honnan veszed?
    Azért az AMD ref. kártyák hűtését mostanság nem akkora kunszt túlszárnyalni... kétlem, hogy egy Sapphire Nitro(vagy akár csak a Pulse) pl. emiatt egy percet is csúszna... talán egy XFX Thicc, de azért meg nem kár.
    Aki azt hiszi, hogy a piacszerzés miatt vevők felé mutatott extra behízelgés szeretetszolgálat lenne, az nagyon naiv... majd elmúlik.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Busterftw #197 üzenetére

    És? NV-nél meg ez az első generáció, hogy a "Titan-osztályú" kártyákból(3090) egyáltalán lesz custom.
    Radeon VII-ből nekem nem világos, hogy ki adta a ref. design-t custom-ként, nekem nem rémlik, hogy lett volna custom belőle... ott nem piacot akartak szerezni - pontosabban gondolom szerettek volna, de az a kártya nem arra volt, inkább afféle presztizsmentés, csak nem jött be - nem rossz kártya az önmagában véve, de egyetértek Jensen Huanggal abban, hogy "underwhelming"...
    Naviból is volt vagy egy hónap, mire a customok elérhetőek lettek, némelyik olyan szar hűtéssel(Thicc, Evoke pl.), hogy gondolom ezért hoztak ilyen döntést, hogy elégtelen hűtéssel nem lehet kártyát kiadni.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Busterftw #199 üzenetére

    Az AMD meg nem gyártó, az összes ref. kártyáját partnerek gyártják(tipikusan a TUL illetve ha jól emlékszek, egy időben a Sapphire) és/vagy forgalmazzák saját név alatt - kivéve a nagyon extrákat, mint az 50. évfordulós Navi meg asszem a vizes Vega, amiket az AMD forgalmaz, de azokat sem gyártja... nem attól lesz custom egy kártya, hogy milyen címke van rajta...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák