Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Kansas #24 üzenetére

    jah hát egyre szkeptikusabb vagyok vele kapcsolatban,de ezt főleg a fóruomokon elkövetett dolgai miatt van ez.
    nagyon egyszerű a magyarázat, nincs mellé + 200 % backend,de ezt Abunak nem kell bemutatni.
    Cuda magok és így az FP32 duplájára nőtt de memsávszél ás a multiprocesszor többi része kevés ehhez a nagy számhoz. Kb mintha felpakolnál magadra + 100 kiló izmot, de nem bírsz lehajolni, hogy felemeld a súlyt rendesen.Kell mellé segítség szoftveres oldalról a játékokban, hogy működjön majd és minél többet fog kapni, annál gyorsabb lesz .
    Ha ezt a dizájnt átteszik értelmes gyártásra ahol kisebb fogyasztással magasabb órajelen képes futni ,ki tudják egészíteni a Multiprocesszort és kap mellé mondjuk HBM ramot akkor azt gondolom/ jobban mondva szerintem benne van még 50-80 % ...

    Én is kíváncsian várom az elemzéseket majd a megjelenéskor, Tom's hardware főleg érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • FLATRONW

    őstag

    válasz Kansas #24 üzenetére

    Ha pl. nem is használható ki teljesen a 36 tflops, akkor is jóval több, mint ami pletykálva volt és szépen beszopta mindenki, köztük Abu is, hogy mindenki keresi a választ arra, hogy hol csúszhatott el az NV.
    A Bulldozerhez tudnám hasonlítani, azok sem voltak 8 magosak, ha tetszik ha nem, de a PH részéről meg volt az is magyarázva pozitív felhanggal. Egy dolog biztosnak tűnik, az NV jobban fog kijönni ezzel a megoldással, mint ahogy az a Buldozereknek sikerült.

Új hozzászólás Aktív témák