Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Chal #28 üzenetére

    Elmondhatnád hol dolgoztál, mert én 8 évig Fehérváron a Philipsnél. Több Tv-t gyártottunk , teszteltünk és én a mai napiga márka hű fanatikusa vagyok. Mellesleg voltunk kint a vezetőséggel az LG gyárban, amikor lecserélték a Sharp paneleket LG -re és mit ne mondjak. Az Lg összeszerelése sem volt jobb (SŐT ), mint a Philipsé. Ráadásul, amikor a Loewe cuccokat gyártottuk, igen csak meg voltak elégedve a minőséggel a Loewe mérnökei, pedig brutális kritériumoknak kellet megfelelni minden téren . ( ha csak a lakkozását nézem a tv kereteknek, 10 legyártott Loewe keretből 3 mehetett át a Philipsnél, amíg ugyan ez az LG -nél legyártott egyetlen sorozatnál 10 / 6 volt. Ez nem azt jelenti hogy az Lg ennyire jó volt, hanem azt hogy leszarták a Loewe által kért kritériumokat.

    Nekem van 10 éves Philips LCD tv-m , mai napig tökéletes. Van Amibis is, nem cserélném el semmire max a Sony 900 sorozatára , ha lenne benne ambi.

    Több hozzászólásomban leírtam már, de itt is hozzáfűzném, hogy a Philips anyagi csődjét a TV gyártás területén 2008- ban Nem csak a gazdasági válság okozta..Több országban , (többek között Magyarországon )legyártott több havi teljes tv mennyiség végezte a kukában. Akkoriban jött volna ki a Philips egy teljesen új, forradalmi menüvel és irányítással ( amit most már az LG előszeretettel használ ) és 2 havi gyártás és raktárkészlet felhalmozás után derült ki egy óriási mérnöki hiba a menürendszerben , ami a Tv-t használhatatlanná tette. A Tv-ket heteken át bombáztuk szét a beszállító cégekkel együtt , mert nem volt rá megoldás hogy fel lehessen használni újra őket, kivéve az LCD panelt, de abból is rengeteg megsérült a szétszerelés során. Brutális volt, ahogy a tonna számra vitték el széttört üveg előlapokat ami keretet körbefogta. Kemény időszak volt, meg is lett az eredménye. Többek között ennek is köszönhető, hogy utána sokáig a Philips az elavult menürendszert és idegesítő kezelést használta a megmaradt tv produktumokban.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák