Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WhiteEagle77

    csendes tag

    válasz Raymond #17 üzenetére

    Igen, egyreszt eleg gyer a kinalat. Masreszt szerintem nem tul latvanyos a 4K minosegbeli elonye a full HD-hez kepest. Legalabb is a mi 55"-es 4K TV-nken akkor latni a kulonbseget, ha ugy masfel meterrol nezzuk, es akkor se szembetunoen nagy ez a kulonbseg. Harom meterrol, ahonnan rendesen nezni szoktuk, gyakorlatilag megkulonboztethetetlen, hogy 4K vagy full HD-e a tartalom.
    Netflix-en azert mar jonnek a 4K content-ek. Viszont gyakorlatilag az eddigi egyetlen, ahol tenyleg hasraestem a 4K-tol es HDR-tol az a jovore megjeleno Mass Effect Andromeda 4K-s HDR-es YouTube videoja volt (azt hiszem ez volt az: https://www.youtube.com/watch?v=e2ZLx_qAwT0 ). Ez tenyleg kiraly, de tegyuk hozza, hogy itt a sci-fi latvanyvilag passzol a HDR-hez.
    Ha mar HDR: en ezt tobbnyire ki szoktam kapcsolni, mert zavar, hogy allandoan allitgatja a fenyerot. Talan mert a TV-nkben csak "basic HDR" van es nem az "advanced HDR". Legidegesitobb ha mondjuk bekapcsolt feliratnal amikor megjelenik a felirat, kivilagosodik a kepernyo nagy resze (nem csak a felirat es kornyeke), aztan visszasotetedik amikor eltunik a felirat. Erre gondolhatnank a keszitok/fejlesztok, hogy a feliratot ne vegye/szamitsa bele a HDR-be a keszulek...

  • tecsu

    addikt

    válasz Raymond #58 üzenetére

    Természetesen minél távolabbról nézed, annál jobb - adott szögtávolságnál -, ugyanis a szemednek a távolabbi látvány kellemesebb, mert kevésbé kell feszülnie a lencsemozgató izomnak.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Raymond #58 üzenetére

    "Egy 55" TV-n siman megmondom 3,5m tavolsagbol hogy a video amit elinditottam nem 4K"

    Ez fizikai képtelenség. :) Egyszerűen a szemed képtelen erre.. De ezt saját magad, nyugodtan le is tesztelheted. Szürke képen leteszel 1-1 fekete képpontot. Elkezded nézni, és közben távolodsz.. Ahol elveszted a képpontot, ott van a határ. Ez ráadásul egy maximális távolság.. ugyanis itt viszonylag nagy a fekete-szürke közötti kontraszt, plusz ugye az emberi szem amúgy is érzékenyebb a fény intenzitásra mint a színekre. Szóval a színes képpontokat jó ha ennek a távosságnak a felénél még észre veszed.. (a valóságban is előforduló színpárokról van szó.. nem komplementerről, amit a szomszédból is lehet látni)

    Te teljesen másról beszélsz, leginkább köze sincs ahhoz amit én mondok. Senkit nem érdekel, hogy észre veszed a tömörítések közötti különbséget.. ezt ugyan úgy észre lehet venni egy FHD-s monitoron is. Én a telefonomon is észre szoktam venni..
    A lényeg még mindig az, hogy 55 colos 4K tv-n kb. 1 méterig tudod megkülönböztetni az elemi képpontokat.. fölötte már összemosódik a mellette lévővel.. stb.. szóval információt veszítesz. Tehát elveszti az értelmét a nagyobb felbontás, miszerint részletgazdagabb a kép.

    Érted?

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Raymond #63 üzenetére

    Értem én, hogy nem akarod megérteni.. de legalább csinálhatnál úgy mint aki kicsit is érti azt amiről beszél.
    Szerinted ha egy statikus képnél elveszted a részletet, akkor egy változó képnél mennyi marad meg? ;)
    Itt akinek jobban kéne foglalkoznia a témával, az csak te vagy mert te nem tudsz megcáfolni, csak a hülyeségedet mondogatod.

    (#64) Dilikutya : Itt még mindig nem arról van szó, hogy mettől meddig látod a tömörítéseket. Amúgy is, egy 24 colos FHD monitor PPI-je ~93 körül van, míg egy 55 colos 4k 80PPI szóval nincs nagy eltérés. Ebből kiindulva, itt is helyes az a TÉNY, miszerint ~1 méter fölött már részleteket veszítesz a FHD képekből..

    Szóval, 1 méter fölött már saját döntés miatt látsz kevesebb részletet, pedig a forrás és a megjelenítő is többet ad. Persze ez még lehet, így is több mint egy 720P de már nem 100%.

    Ezt képtelen felfogni (#63) Raymond is.. így hát még 1x leírom, hátha megérti. 55 colos 4K tévén, 1+ méter fölött már nem látsz minden olyan információt/részletet amit amúgy a forrás és a megjelenítő is ad. Szépen hátra haladva 2+ méter távolságon már csak annyit látsz mint amennyit egy FHD képen látnál, fölötte már annyit se.. tovább haladva 3m körülig eljutsz odáig, hogy annyit látsz mint amennyit egy 720p-s képen látnál.. tovább távolodva 4+m körül már csak annyit látnál mint a régi CRT-s 576p tévén.

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Raymond #80 üzenetére

    De komolyan.. te még most sem értetted meg azt amit én mondtam?

    Nem azt mondom, hogy 2 méterről nem tudod eldönteni, hogy melyik FHD vagy 4K mert onnan még talán ellehet.. (homogénebb színek, a pixel hálót se látod..) de NEM látod azokat a részleteket amivel több a 4K a FHD-nál. Ennyire nehéz ezt elfogadni..?

    A baromság az, hogy széllel szembe próbálsz pisilni. A fizika és matematika azért szép tudomány mert egyik sem becsapható... Te sem tudod átverni a világot! Vagy netán te vagy Sasszem, Sólyomszem testvére?

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Raymond #80 üzenetére

    Pontos méteradatokat nem tudok mondani, de két dologban biztos vagyok:

    1. Az emberek nagyon nagy többsége messzebbről néz tévét annál, hogy egy 55-ös képernyőn látható legyen a FHD-4K különbség.
    2. Még ha látható is a különbség, mert kifejezetten figyeljük, nem jelent érdemi élvezetiértekbeli javulást mondjuk a második perctől. Ahhoz, hogy a különbség már valóban pluszt jelentsen, olyan közel kell menni a tévéhez, ami eleve kizárja a kép élvezetét.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák