Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hobbbyt

    őstag

    55 col, 3 méterről nézve és panaszkodik, hogy nem látja a 4k előnyeit, chh. Ennyi erővel hasára tehetné a telefont és azon is filmezhetne. (kb. ugyan akkora lenne a kép)
    55 colt maximum 2 méterről kell nézni, UHD esetén max 1 méter! Kicsi a tv, vagy túl messze ülsz.. ez nem a 4K hibája. A 4k igenis jelentős előre lépés.. a felbontás bizony mindig jól jön.

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Dilikutya #51 üzenetére

    Látod, Látod.. ha csendben maradtál volna, okosabb maradtál volna... mert ezek szerint nem hallottál még az emberi szem felbontó képességéről és ideális nézési távolságokról.
    Egy 55 colos tv-nél 2 méterig látod a FHD-t (fölötte már azt sem!) és 1 méterig a 4k-t. Egy 5 colos kijelzőn pedig 40 centin belül simán látod a FHD és QHD (1440*2560) közötti különbséget is. Meg aztán ha egy 24 colos monitort nézni 70-80 centiről órákon át megy, akkor miért ne menne 55" kicsit távolabbról? Az, hogy olyan magas fényerőn van, hogy kisüti a szemed.. nem a függ össze ezzel, ugyanis kalibrálni mindent lehet (és kell is!)

    És igen, egy 3 méterről nézett 55 colos tv pontosan ugyan azt az élményt adja mintha a melkasodra tennél egy telefont és azt néznéd. Ugyan akkora képfelületet látsz ugyan akkora látómező kitakarással.. csak a fókusz távolság miatt érzed másnak. Amúgy a VR szemüvegek pont ezt csinálják, a szemed elé tesznek egy 5 colos kijelzőt.. ;)

    Ui. Én FHD-t nézek ~90" 2.1 méterről. Ez élmény. 55" 3 méterről, hát.. az is élmény.. csak épp nem jó.

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Raymond #58 üzenetére

    "Egy 55" TV-n siman megmondom 3,5m tavolsagbol hogy a video amit elinditottam nem 4K"

    Ez fizikai képtelenség. :) Egyszerűen a szemed képtelen erre.. De ezt saját magad, nyugodtan le is tesztelheted. Szürke képen leteszel 1-1 fekete képpontot. Elkezded nézni, és közben távolodsz.. Ahol elveszted a képpontot, ott van a határ. Ez ráadásul egy maximális távolság.. ugyanis itt viszonylag nagy a fekete-szürke közötti kontraszt, plusz ugye az emberi szem amúgy is érzékenyebb a fény intenzitásra mint a színekre. Szóval a színes képpontokat jó ha ennek a távosságnak a felénél még észre veszed.. (a valóságban is előforduló színpárokról van szó.. nem komplementerről, amit a szomszédból is lehet látni)

    Te teljesen másról beszélsz, leginkább köze sincs ahhoz amit én mondok. Senkit nem érdekel, hogy észre veszed a tömörítések közötti különbséget.. ezt ugyan úgy észre lehet venni egy FHD-s monitoron is. Én a telefonomon is észre szoktam venni..
    A lényeg még mindig az, hogy 55 colos 4K tv-n kb. 1 méterig tudod megkülönböztetni az elemi képpontokat.. fölötte már összemosódik a mellette lévővel.. stb.. szóval információt veszítesz. Tehát elveszti az értelmét a nagyobb felbontás, miszerint részletgazdagabb a kép.

    Érted?

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Raymond #63 üzenetére

    Értem én, hogy nem akarod megérteni.. de legalább csinálhatnál úgy mint aki kicsit is érti azt amiről beszél.
    Szerinted ha egy statikus képnél elveszted a részletet, akkor egy változó képnél mennyi marad meg? ;)
    Itt akinek jobban kéne foglalkoznia a témával, az csak te vagy mert te nem tudsz megcáfolni, csak a hülyeségedet mondogatod.

    (#64) Dilikutya : Itt még mindig nem arról van szó, hogy mettől meddig látod a tömörítéseket. Amúgy is, egy 24 colos FHD monitor PPI-je ~93 körül van, míg egy 55 colos 4k 80PPI szóval nincs nagy eltérés. Ebből kiindulva, itt is helyes az a TÉNY, miszerint ~1 méter fölött már részleteket veszítesz a FHD képekből..

    Szóval, 1 méter fölött már saját döntés miatt látsz kevesebb részletet, pedig a forrás és a megjelenítő is többet ad. Persze ez még lehet, így is több mint egy 720P de már nem 100%.

    Ezt képtelen felfogni (#63) Raymond is.. így hát még 1x leírom, hátha megérti. 55 colos 4K tévén, 1+ méter fölött már nem látsz minden olyan információt/részletet amit amúgy a forrás és a megjelenítő is ad. Szépen hátra haladva 2+ méter távolságon már csak annyit látsz mint amennyit egy FHD képen látnál, fölötte már annyit se.. tovább haladva 3m körülig eljutsz odáig, hogy annyit látsz mint amennyit egy 720p-s képen látnál.. tovább távolodva 4+m körül már csak annyit látnál mint a régi CRT-s 576p tévén.

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz tecsu #68 üzenetére

    Erre azért mégis csak kíváncsi vagyok, hogy mégis miért.. mert ez nem értem.

    Most komolyan.. itt ennyire sok a zokni? :(

    (#67) Raymond Nyugi, te eddig sem tudtál érdemben válaszolni.. szóval nem gond. ;)

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz tecsu #71 üzenetére

    Itt a zokni nem én vagyok.. ;)
    Beböfögsz egy olyat aminek semmihez semmi köze és még meg sem indoklod. Hát mi ez ha nem hülyeség?

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Raymond #80 üzenetére

    De komolyan.. te még most sem értetted meg azt amit én mondtam?

    Nem azt mondom, hogy 2 méterről nem tudod eldönteni, hogy melyik FHD vagy 4K mert onnan még talán ellehet.. (homogénebb színek, a pixel hálót se látod..) de NEM látod azokat a részleteket amivel több a 4K a FHD-nál. Ennyire nehéz ezt elfogadni..?

    A baromság az, hogy széllel szembe próbálsz pisilni. A fizika és matematika azért szép tudomány mert egyik sem becsapható... Te sem tudod átverni a világot! Vagy netán te vagy Sasszem, Sólyomszem testvére?

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák