Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WhiteEagle77

    csendes tag

    válasz Raymond #17 üzenetére

    Igen, egyreszt eleg gyer a kinalat. Masreszt szerintem nem tul latvanyos a 4K minosegbeli elonye a full HD-hez kepest. Legalabb is a mi 55"-es 4K TV-nken akkor latni a kulonbseget, ha ugy masfel meterrol nezzuk, es akkor se szembetunoen nagy ez a kulonbseg. Harom meterrol, ahonnan rendesen nezni szoktuk, gyakorlatilag megkulonboztethetetlen, hogy 4K vagy full HD-e a tartalom.
    Netflix-en azert mar jonnek a 4K content-ek. Viszont gyakorlatilag az eddigi egyetlen, ahol tenyleg hasraestem a 4K-tol es HDR-tol az a jovore megjeleno Mass Effect Andromeda 4K-s HDR-es YouTube videoja volt (azt hiszem ez volt az: https://www.youtube.com/watch?v=e2ZLx_qAwT0 ). Ez tenyleg kiraly, de tegyuk hozza, hogy itt a sci-fi latvanyvilag passzol a HDR-hez.
    Ha mar HDR: en ezt tobbnyire ki szoktam kapcsolni, mert zavar, hogy allandoan allitgatja a fenyerot. Talan mert a TV-nkben csak "basic HDR" van es nem az "advanced HDR". Legidegesitobb ha mondjuk bekapcsolt feliratnal amikor megjelenik a felirat, kivilagosodik a kepernyo nagy resze (nem csak a felirat es kornyeke), aztan visszasotetedik amikor eltunik a felirat. Erre gondolhatnank a keszitok/fejlesztok, hogy a feliratot ne vegye/szamitsa bele a HDR-be a keszulek...

Új hozzászólás Aktív témák