Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz szacsee #6 üzenetére

    Eddig is lehetett egyedi felbontást kreálni, nekem is ilyen TV-m van, és simán megy az 1366

  • Gabesz84

    őstag

    válasz szacsee #12 üzenetére

    Nekem nagyon olybá tűnik, hogy az árnyékokat mintha erősen CPU-val számoltatnák, mert miután kikapcsolom, semmi gond nincs a futási sebességgel.
    Tegnap emiatt kénytelen voltam megint felhúzni default 2,6-rol 3,8-ra a procimat, es ugy latvanyosabban kevesebbet szaggat, szoval proci lesz a keves, de mondom: ki kell kapcsolni az arnyekokat es akkor jo...
    VGA limit azert nincs szerintem, mert jatekon belul barhova allitom az AA-t semmi valtozas fps ugyben.

    [ Szerkesztve ]

  • c41r0^

    őstag

    válasz szacsee #6 üzenetére

    Hú, ez igen jó hír, köszi, hogy írtad, így biztosan fel is teszem ma az új drivert. A játékbeli gyorsítások meg úgysem hatnak meg.

    Cerebellum: az én LG 32LC51 TVm DVI-HDMI kábellel van összekötve a VGA-val (LG-nél a HDMI1-be kell dugni a VGA kábelt, oda is van, ez a PC mód, a Samsungoknál pl. a HDMI2), és ha kiválasztom a driver által 1360*768-nak ítlélt natív felbontást, akkor a kép sokkal élesebb lesz, a TV menüjéből sem érhetőek el jogosan (szürkék, inaktívak) a kép beállítási paraméterek (kép pozícionálás, stb.) - amik egyébként az akármilyen felbontás, de @50Hz-nél, illetve egyéb más felbontások@60Hznél is előjönnek - és ez mind azért van, mert mindent a VGA (driver) és a TV elektronikája egyeztet, szinkronoz össze. Ezért digitális a kapcsolat, nem analóg, mint a D-SUB esetén. És hiába állítom be az 1366*768-as custom resolutiont, ott ugyanúgy látszik, hogy "nem natívban" hajtja, tehát nem olyan jó a kép minősége, lehet állítani a V és H kép-paramétereket, stb. Hogy most ez a TV elektronikájának a "hibája", vagy a driveré, vagy a DVI-HDMI konverzióé, azt nem tudom, de ez tény. VGA kábellel minden felbontásban természetesen, mindig minden "analóg" menüs, látszik, hogy semmit nem "egyeztet" a VGA driver és az elektronika. És VGA kábelnél hiába állítom 50Hz-re a frissítést, a TV felülbírálja azt 60 Hz-re (INFO gombot megnyomva kiírja a TV).

    Ha viszont -ahogy most ígérik- az 1366*768 olyan natív felbontás lesz driver szintjén, mint az 1360*768, értem ezalatt, hogy a panel és a driver összeszinkronoz, akkor én erre vártam már kb. egy éve, mióta a TV megvan (persze 3Dben marad az 1360*768, de ez van). Ma este próba.

    u.i.: Mióta a 9800GTm van, a POST felbontásra (ami asszem 320*240, ha jól tévedek) 720p-t ír a TV, a kártya így hajtja meg a TV-t. Gondolom a kártya BIOSában meg van adva, hogy ha HDMI-t érzékel, akkor olvassa ki a megjelenítő default képinformációit és ezért teszi ő 720p-re, ez még OK is lenne, de 60 Hzen hajtja meg, azaz ez nem is 720p, hanem 1280*720@60Hz :) . És sajnos DVI-HDMI kábelnél a 720p@60 Hz bugos (vagy a TV elektronikája, vagy a csatlakozók okozzák sztem), mert 1280*720@60Hz-nél el van tolódva a kép jobbra (ezen mondjuk lehetne korrigálni), és remeg a kép a "nem megfelelő" képfrissítés miatt. Egyébként minden HD-s felbontásban remeg DVI-HDMI kábel használatakor a kép 60Hzen, tehát ez sztem ilyen konstans bug. Ezt konkrétan úgy kell elképzelni, hogy neadjisten a BIOS-t és a POST képernyőt is ilyen remegő képpel kell néznem. Ez azért furcsa különben, mert a HD2600XT kártyámmal ilyen nem volt, az a bekapcsolásnál 320*240@60Hz-re tette a felbontást és tökéletes volt a POST és BIOS kép. Szóval kártyafüggő is ez úgy látom.

    Ami biztos, hogy nálam DVI-HDMI kábellel az 1280*720@50 Hz (720p) overscannelődik (ha lekicsinyítem, akkor vesztek a képterületből, ezért ez nem tetszik nekem), valamint minden menüből látszik, hogy "analóg" módra vált a TV, nem egyeztet a VGA-val a panel, az 1280*720@60Hz-nél pedig remeg a kép és el van tolódva kicsit. Szóval egyik sem nyerő :( VGA kábellel viszont minden jó (ahogy írtam az 50Hzet pl felülbírálja a TV 60 Hzre még 720p-nél is), de az meg olyan snassz, mivel analóg, ráadásul nem véletlenül vettem több ezer ft-ért DVI-HDMI kábelt. Kicsit hosszú lett, bocs mindenkitől, de témába vág.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák