Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz DraXoN #28 üzenetére

    Kihagytad azt, hogy a komplett frontend rész is közös volt. A prohardveres cikkben ez jól látszik: [link] Alig volt néhány dolog ami tényleg duplikálva volt. Jó inulattal is csak 1.5 processzornak lehet mondani. Ami viszont nagyon fájdalmas, hogy még ezt a közös frontendet (fetc, decoder) is csúnyán alulméretezték. Ezért még azokban a programokban sem lehetett elérni 1 modulon 1 vs. 2 szál esetédn a dupla teljesítményt amelyikek amúgy jól skálázódtak. Ilyen pl. a cinebench, ami kb. 60%-kot gyorsul 2 mag használatánál. Szóval egy modul messze nem ért fel két maggal. Az ötlet maga amúgy jó lett volna, ha nem spórolnak a frontenden és nem bíznak a P4-nél már elhasalt frekvencia skálázódásban, na meg abban, hogy eljött a sok szálas programok kora.

    https://frescho.hu

  • FLATRONW

    őstag

    válasz DraXoN #63 üzenetére

    Itt találtak fogást az AMD-n. Ha azt mondják, hogy nem hozza az ígért teljesítményt a CPU, akkor azt az AMD különféle kifogásokkal egyszerűen eltudta volna simítani.
    Viszont az a feltevés, hogy a azért nem hozza az ígért teljesítményt, mert a 8 magosként reklámozott CPU az esetek többségében nem viselkedik 8 magosként, már megállja a helyét.

    (#64) MongolZ Olyan van, hogy a győztes bármit is fizet? Mert szerintem az is elképzelhetetlen.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz DraXoN #120 üzenetére

    Ez a hibrid procis ötlet érdekes. Szerintem még hibriddé sem kéne tenni, elég lenne egy társproci, ami akkor lenne használva, ha olyan legacy kód fut, és lehetne valami olcsó, lassabb proci, max. 1-2 maggal, mert a legacy kódoknak úgyse kell nagy teljesítmény. De a szoftveres emuláció mindig egyszerűbb, csak az overheadje nagyobb.

    Egyébként most néztem két érdekes videót. Az egyik a GTX970 VRAM-járól szólt, hogy a cég ott is adott vissza pénzt a vásárlóknak, mert a 4 GB VRAM-ból csak 3,5 GB VRAM használható ki full teljesítménnyel. Eléggé hasonló eset.

    A másik, hogy az AMD-t most meg a Ryzen 3xxx-ek turbófrekije miatt támadják, nem sok embernek sikerül elérni a meghirdetett frekiket. Bár ez nem tűnik akkora fiaskónak, hogy per legyen belőle, de úgy néz ki, hogy az AMD marketingeseknek itt is kicsit vastagon fogott a ceruza, mikor a specifikációkat meghirdették.

  • Frawly

    veterán

    válasz DraXoN #138 üzenetére

    Mondjuk azt nem tudom kinek gyártják még ezeket. Mióta itt a Ryzen, ami ráadásul sikeres is, nincs értelme Bulldozert gyártani. Azt megértem még, hogy a kereskedő próbálja kiszórni a fennmaradt készleteket, de hogy még idén is gyártani, az kicsit erős. Ennek a lejárt, nem túl sikeres termékvonalnak már teljesen felesleges fenntartani gyártósort. Főleg, hogy a Ryzen 3xxx annyira sikeres, hogy pl. 3900-asból már most hiány van több helyen, kapkodják el, mint a cukrot, erre kéne ráállítani a gyártósorokat. Vagyis úgyis chipleteket gyártanak, egyfélét, ezt kéne nyomatni, nem egy régi modellt, amire már nincs igény.

    Egyébként a Bulldozer sem lenne még eladhatatlan, ha kellően levinnék az árát, de nem viszik. Egy vele egy fajsúlyban lévő Ryzen proci árának a feléért, harmadáért adnák, még talán meg is érné. De így nem nagyon, mert a Ryzen 1600-as nagyon olcsó lett (már 25k alatt is van újonnan az Aliexpressen), mellette labdába nem rúg egyik Bulldozer sem, még a legerősebbek sem, amelyen szintén hasonló áron mennek, vagy még többször többért. Mint írtam, nem ekézni akarom, de ennyiért nem érik meg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák