Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Atocha #6 üzenetére

    Igen, de ennek a káva buzizásnak kb. ilyen szinten van értelme. Vagyis vagy képesek eltüntetni (kijelző alá, ki-be tolható modullal) az érzékelőket, vagy nem.
    Nekem utóbbival sincs semmi bajom. Sőt, ergonómia szempontból (ami ma már tudom nem az) még jobb is, ha nem csak egy merő képernyő az egész.

    Érzékelő (Soli Radar): mire is jó ez a forradalmi cucc? Segítsen már valaki megérteni. De, ne azt írjátok le, hogy hogyan működik (azt felfogtam), hanem, hogy mire lesz ez jó a mindennapokban, ill. milyen kínzó hiányosságot szüntet meg :D

    (#30) Blizzardking
    +1
    ... a trendiség és a "vakulj paraszt" nagy úr.

    [ Szerkesztve ]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Divinity #64 üzenetére

    Én még annyival egészíteném ki azt, amit írtál, hogy ha a gyártók komolyan vennék a használhatóságot, akkor ma nem ilyen telefonjaink lennének. Ma, most viszont a design van mindenek előtt.
    Persze ez nem csak a mobil ipar rákfenéje. Ott vannak az autók között a "design kombik" (egyes Alfa-k, vagy mondjuk a Mercinél a shooting brake), de említhetnék a ma oly' divatos butikosné terepjárókat SUV-okat.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz nozs23 #71 üzenetére

    "Az illusztráció szó mond valamit?" - ezt én is kérdezhetném.
    Egyébként jó érzékkel sikerült egymás mellé állítanod a két végletet. Ma már simán lehet - az iPhone 8-nál - jóval kisebb kávát készíteni, amibe minden (is) belefér, és mégsem ilyen ormótlan.

    Egyébként ajánlom figyelmedbe az itteni PH!-s OnePlus 7 Pro tesztet.
    A teljesség igénye nélkül:
    "Talán a vékony alsó káva az oka, a felfele simítást a telefon mindenesetre gyakran szimpla érintésnek vesz ... " - köszi, szuper!

    "A keskeny oldalkávák ellenére vétlen érintést ritkán vittem csak be ... " - én a saját - ehhez képest minden bizonnyal ronda P10-emen soha.

    "Értesítő LED helyett a környezeti kijelző villan fel ... " - vagyis nem fért el egy értesítési led. By the way: mi az a környezeti kijelző? :F

    " ... a képernyőbe épített, optikai ujjlenyomat-olvasó lehet a befutó, és nem csak tízből nyolc-kilenc sikeres azonosítása miatt ... " - klassz! Nálam ez az arány 100-ból 100.

    "Csak azért kár, hogy „vakon” a képernyőre nyomva a zár nem old fel, egy extra lépés az ikon felvillanásához és a leolvasás megkezdéséhez szükséges (tapi, felemelés, bekapcsoló megnyomása)." - ez a vacakolás is ismeretlen számomra. Gyk. "vakon", és azonnal nyitom a telefonom.

    ... és még lehetne sorolni.

    "Nem csak a kinézet érdekel. A notch is ronda, mégis olyat használok."
    Bocs, had kérdezzem már meg milyen telefonod van, és miről "kellett" váltanod?

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz nozs23 #75 üzenetére

    "Ennek semmi köze az alsó kávához. Szoftveres baki ... "
    Igen, az, de sz@r, és ez a lényeg. "Normál kijelző", ill. vékony, de létező káva mellett nem kell szoftver, hogy a készülék eldöntse volt-e fals érintés, vagy sem.

    "Gondolom alaposan lemérte a MA. Minden tesztben ugyanezt írják."
    Mi érdekük lenne kamuzni. De, szerintem nézz meg bármilyen más tetszőleges review-t, és látni fogod, ha a képernyőbe épített ujjlenyomat olvasó még közel sincs olyan jó, mint a "hagyományos".

    "Jelenleg XS-t használok ... " - lehet, hogy ezzel kellett kezdened. :)
    Én gyakran sírok, hogy a - számomra - megfelelő készülékek száma Android vonalon konvergál a nullához. Nos almáéknál ez az én esetemben 0. Illetve az ökoszisztémának "hála", az almásoknak mindig azt "kell" megvenniük, amit a gyártó kitalál. Ez most a nocth, ami menő :)

    (#76) Blizzardking
    "le mertem volna fogadni hogy nozsnak ájfónja van."
    Hát, ja. Nekem is volt egy ilyen érzésem ...
    ... egyébként, ami a mondandó többi részét illeti: +1
    (#85) :))
    Egyébként engem az (is) zavar, hogy nincs a neten egyetlen komoly oldal, ami az ilyen "üveg nyelű (... ) lekerekített fejű, füstüveg élű, intelligens tetőfelismerő, gesztus utasításra Yo-Ho hangot hallató, tenyérmelegítő, tenyérhűtő, tenyérmasszírozó, és egyéb nagyon hasznos (... )" szekercékhez hasonló telefonok esetén úgy Isten igazából le mernék írni, hogy ez egy f@**ság. Nagy ritkán olvasok némi kritikát, hogy hát csúszik a hátlap mint a nyavalyatörés, gyűjti az ujjlenyomatokat ... de hát olyan szééép ... (na ba+)
    A végtelenségbe nyújtott kijelzőket és a lassan 1 cm-es rádiuszú lekerekítésekét is már régen ki kellett volna vetnie magából az iparnak. De, nem. Megy a hülyítés és a (paraszt) vakítás ...

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz nozs23 #88 üzenetére

    Az a baj, hogy - már megint - félreérted. Nem udvarolunk egymásnak, csak egyetértünk. Hidd el, van különbség ;)

Új hozzászólás Aktív témák