Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Illető

    tag

    válasz #64791808 #47 üzenetére

    Frappáns lenne, ha azt mondanám, hogy nettopokat tesztelek főállásban, és erre nekem tökéletes egy ekkora gép. :)
    Több dologgal foglalkozom, de amit nagy szabadságfokkal is szeretnék végezni, az a fordítás és a viszonylag kényelmes szövegbevitel. Fordítóprogram vagy szövegszerkesztő, szótár meg egy böngésző kell általában ehhez.
    Azt nem állítom, hogy szuperhatékony, erre a munkára 1920x1200 pixeles munkaasztal lenne ideális, mint említettem, az viszont nem hordozható.
    Kipróbáltam sok méretet eddig, 12", 13,3", 14", 15,4", 17". Egyik sem jó igazán. Mondhatom úgy is, hogy a 15,4" ugyanolyan rossz erre a célra, mint a 12". De ha már rossz, mondtam magamban, akkor legyen a lehető legkönnyebb. Ezért kezdtem a 10"-os nettopok irányába kacsintgatni, mert ilyet még nem próbáltam, viszont nagy rá az esély hogy ugyanolyan jó (ugyanolyan rossz) lesz, mint egy 12"-os gép.
    Ha mégsem válik be, mert túl kicsi, akkor durcásan, de visszatérek a 12"-os mérethez, van X thinkpad is 1,2 kilós.
    A legnagyobb szívfájdalmam persze az, hogy az Apple nem gyárt mostanában igazán kis gépet, és félő, hogy egy darabig nem is fog az Air-nek betartani ilyesmivel. Rebesgetnek valami touchscreen 7-10" körüli eszközt, de szerintem az nem mostanában fog debütálni, na meg érintős billentyűzeten még büntetésből sem gépelnék többtízezer leütéseket.

    Aki nem kíváncsi, az minek él?

Új hozzászólás Aktív témák