Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsigus

    őstag

    válasz TazLeacher #38 üzenetére

    Az egy dolog, hogy az optimális távolság ennyi, de a FHD és 4k közötti minőségkülönbséget messzebbről is látod, ahogy a 720p és 1080p közötti különbséget is, ha messzebb vagy az ideális 1080p-s ajánlott távolságtól. Plusz még az emberek látása is eltérő, tehát nem mindenkire érvényes az optimális táv. De ez már nagyon sokszor le lett írva...

  • zsigus

    őstag

    válasz TazLeacher #41 üzenetére

    Erre majd akkor kapsz választ ha már ki lett próbálva a technológia, és már lesz tapasztalat ezzel kapcsolatban.

    Elméletileg egy-két vélemény szerint (itt a fórumban) igen, lehet majd látni a különbséget, de gyakorlati tapasztalatok még nincsenek tudtommal (vagy jelentkezzen az aki már látott 50"-os 4k TV-t).

    De egyelőre én nem vonnék le olyan következtetéseket, hogy nem éri meg majd, mert egyrészt az egyre nagyobb méretű TV-k egyre olcsóbbak lesznek, tehát nem tartom kizártnak, hogy a 4k terjedésének kezdetekor már az 55-60"-os TV-k fognak annyiba kerülni mint most az 50 colosak.
    (Nemrég volt itt egy kimutatás, hogy évről-évre a nagyobb méretek iránt van nagyobb kereslet, a legutóbb ha jól emlékszem az 50 colosak iránti kereslet nőtt a legjobban, és az mindig olcsóbb amiből többet adnak el.)

    Másrészt ameddig nem láttam, hogy mi a különbség, addig nem úgy állok hozzá, hogy semmi értelme nincs. Ha tényleg nem lesz minőségbeli különbség a kisebb méretekben (50" körül) akkor hasonlóan fog majd járni a 4k is mint a 3D, aztán igen hamar lehet majd olcsón 4k TV-hez jutni.

    Vikthor:

    "Mindenesetre nem lesz olyan szép a képe a TVs 1080i-nek mint egy bluray filmnek "

    Ez teljes mértékben igaz, csakhogy ez nem az i és a p közötti különbség miatt van, hanem azért mert a BD filmeknél a HDTV adásokhoz képest többszörös a bitráta (ha jól tudom M1 HD= 5-8 Mbps, egy jobb BD pedig lehet 30 Mbps is).

    [ Szerkesztve ]

  • Ijk

    nagyúr

    válasz TazLeacher #38 üzenetére

    60-65" alatt nincs értelme, mert nem fogod tudni olyan közelről nézni hogy látható különbség legyen.
    Házimozi projektoroknál, nagyméretű 65-80" felsőkategóriás tv-nél, esetleg valami OLED tapétánál :) lesz értelme.
    Az elkövetkező években annak van racionalitása, ha megveszed a lehető legjobb képminőségű 50-60"-os fullhd-s tv-t, még megfizethető áron.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • BiP

    nagyúr

    válasz TazLeacher #63 üzenetére

    Persze, ez érthető. Most egy x éve 35e-ért vett fadobozos Genius 5.1-esen szól, ami nagyon nem erre lett kitalálva, a házimozi fogalmát kb. ki sem meríti, de nekem pont elég. Nem vágyom többre (még ha nem is jön ki emiatt a jobb hangminőség. ) és nem is vagyok hajlandó többet kiadni érte. Nekem nem ér annyit. Pedig hallottam már többszázezres hangcuccon filmet, valóban jobb a minőség, jobb az élmény, de sajnos drága is.
    Barátnőm meg a képre "igénytelen". Kamerást ő sem hajlandó nézni, de egy xvid már elég neki. Pedig látja, hogy a 720p, 1080p jobb, de külön igénye nem mindig van rá.

  • BiP

    nagyúr

    válasz TazLeacher #106 üzenetére

    Mivel? RTL-lel? Nem, nem kínozzuk magunkat, ezek régi tapasztalatok. De akárhányszor kapcsolgatás közben átszaladok a csatornán, meg belenézek valamibe, látom, hogy reklám szempontjából csak rosszabb a helyzet.
    Az időtartamot meg kiírja a tévé, ha csatornát váltok, így látom, hogy pl. 10-től éjfélig tart egy adott film, miközben tudom, hogy amúgy másfél órás lenne, mert már évek óta láttam. Nem kell ehhez az rtl-en is végignézni.
    Sorozatnál meg ilyenkor kénytelenek vagyunk, ha meg akarjuk épp nézni. De ez is ad-hoc jelleggel szokott menni, ha épp látjuk, hogy van, külön nem nézzük ki előre.
    Ettől függetlenül van olyan is, hogy valami előzetesben elkapunk egy érdekes témát, riportot, amire kíváncsiak leszünk, de mire eljutunk az adott műsorszakaszig, lemegy még csomó előzetes, reklámblokk, stb. Ilyenbe beleszalad az ember olykor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák