Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Xaels #7 üzenetére

    HD tartalom azért már van rendesen (mennyiségben, a minőség más kérdés). A filmek már kijönnek Blu-ray-en, 3D-ből is szinte már minden nagyobb mozifilm kijön 3D-ben is, rengeteg 3D természetfilm is van.
    Ill. egyre több (akár magyar) tévécsatornának van HD adása.
    (más kérdés, a tartalom itt sem non-stop HD, meg hogy a szolgáltatók +pénzt kérnek érte, és nagy alapcsomag a feltétele. Ráadásul nincs olyan szolgáltató, ahol minden HD csatorna egyszerre elérhető)
    Azt viszont sajnálom, hogy az m3D kísérleti adása nem folytatódott. Igaz, mivel LG passzív 3D-s tévém volt, a Half-SBS sugárzás miatt elég ramaty volt a minőség.

    Az UHD tartalom/tévé elterjedése meg a szokásos 22-es csapdája, mint minden más újításnál.
    Nincs tartalom, mert nincs min lejátszani, ill. kevés tévét vesznek, mert úgysincs tartalom. De idővel majd csak változni fog.

  • BiP

    nagyúr

    válasz dchard #14 üzenetére

    "Nem beszélve a bunkó közönségről."
    Hát igen. Én ezért nem megyek el premierre soha. Alapból drágább is a jegy, (mint pl. kedvezményes napon), alapból tömeg van, és amikor moziba megyek, nemcsak hogy kíváncsi nem vagyok, hanem még idegesítenek is a földre popcornozó, mobilozós, vihorászós f*szkalapok. És ilyenekből friss filmnél, plázában halmozottan vannak.
    Inkább várunk pár hetet, és kisebb közönséggel, kisebb moziban, nyugisan megnézzük a filmet.

    De persze mindenkinek mások a szokásai, a premierfilmnek is megvan a maga (jó) hangulata, de túl sok volt a negatív élmény, és inkább átszoktunk.

    (#21) kpal: Én is úgy érzem, hogy kicsit lecsengett. Persze jönnek 3D-ben az új filmek, de már nem annyira hívószó, mint korábban. Én is vettem 3D-s tévét, direkt passzívat, de meg kellett tapasztalnom, hogy a fele felbontás bizony érződik. (sőt, abban sem bízom, hogy csak a fele) Meg elmúlt a varázs, nálam is lecsengett az érdeklődés.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Seraph 16 #43 üzenetére

    Hang terén én sem vagyok annyira igényes, nem vagyok vájtfülü. Én megelégszem egy sima sztereó hanggal is filmnél, és persze jól jön az 5.1, érzem is a különbséget, nem veszek meg, ha nincs.
    DTS, Dolby, DD5.1 és társai között meg végképp nem is tudom a különbséget.

    A kép felbontása/minősége már jobban érdekel, de nekem is el kell ismernem, hogy fotelből már nehéz észrevenni a 720p/1080p közti különbséget. 5perc után meg totál nem zavar, ha 'csak' 720p-s anyagot nézünk.

    (#47) jer1cho: Ez is változott már szerencsére. Na jó, tv2 meg rtl még mindig le van maradva 15 évvel, de pl. a királyi tévén új filmek is mennek már (természeten nem HBO frissesség), ráadásul HD-ben.

    (#53) nubreed: Szerintem sem lesz akkora látványos az ugrás FHD-ról UHD-re, mint a FHD-re váltásnál. Mondjuk ehhez az is hozzátesz, hogy HD-ready-ből nagyon sok szar minőségű tévé jött ki.

  • BiP

    nagyúr

    válasz TazLeacher #63 üzenetére

    Persze, ez érthető. Most egy x éve 35e-ért vett fadobozos Genius 5.1-esen szól, ami nagyon nem erre lett kitalálva, a házimozi fogalmát kb. ki sem meríti, de nekem pont elég. Nem vágyom többre (még ha nem is jön ki emiatt a jobb hangminőség. ) és nem is vagyok hajlandó többet kiadni érte. Nekem nem ér annyit. Pedig hallottam már többszázezres hangcuccon filmet, valóban jobb a minőség, jobb az élmény, de sajnos drága is.
    Barátnőm meg a képre "igénytelen". Kamerást ő sem hajlandó nézni, de egy xvid már elég neki. Pedig látja, hogy a 720p, 1080p jobb, de külön igénye nem mindig van rá.

  • BiP

    nagyúr

    válasz Ijk #65 üzenetére

    Én azért nem érzem bögreszettnek.Ilyenről van szó amúgy.
    Jópár éve karácsonyi ajándéknak ment, ekkora keret volt rá, 5.1 volt a cél. Szerintem ár-érték viszonylatban (akkor különösen) jónak számít. Aztán valahogy úgy alakult, hogy pár éve hozzám került, azóta én használom. Nekem meg pont megfelel arra a heti 1 filmre meg pár sorozatra, amit nézünk.
    De amúgy abban egyetértek veled, hogy inkább egy jó sztereó cucc, mint egy szar 5.1.

    OFF: A vándorló palota pedig egy nagyon jó rajzfilm :)

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz #97716736 #68 üzenetére

    Nálam ami a tévével, UHD-vel kapcsolatos, az itt ebben a konkrét hírfórumban ONtopik, ami hangcucc, (vagy pl. most ez a komment) az nálam OFFtopik. Rosszul logikázok?

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz #97716736 #70 üzenetére

    Részemről oké, csak az első kérésed nem konkrétan erre vonatkozott, ezért csodálkoztam.

    ON: Azért arra kíváncsi leszek, hogy a 2014-es focivébé idejére Mo-on egyáltalán kaphatóak lesznek-e ezek a tévék, ill. utána még hány év kell majd, hogy az áruk lecsússzon a megfizethető kategóriáig, mondjuk 300e alá.
    Ill. akinek ma multimonitoros rendszere van, az mit tud kihozni egy ilyen adásból, mennyire lenne nézhető.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz dchard #85 üzenetére

    " talán érdemes lenne egy magasabb bitrátájú 720p-t sugározni, így jóval több csatornának lenne hely és a többség jobban járna."
    Úgy érted, _arányaiban_ magasabb bitrátájú. Mert ugyanaz vagy magasabb bitráta több helyet foglal, hiába csak 720p a felbontás.
    Amúgy támogatnám az ötletet. Egy jobb minőségű 720 sok esetben jobb, mint egy szarrátömörített 1080.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Zirowe #99 üzenetére

    (#99) Edenyke:Én azt reméltem, hogy a felszabaduló 3 analóg csatorna helyére majd több digitális fog beférni.

    (#100) zsigus: pont tegnap nézegettem, hol milyen a Hd kínálat.
    - Jelenleg ingyenes mindigtv-t nézünk, ebben 4 van. MindigTV extrában nem találtam +Hd csatornát. Legalábbis nem jelölik.
    - Digitévében már jóval több csatorna van (csak kábelen. műholdHD-ben kevés van), de pl. az rtl itt sem hd, ill a sportcsatornák sem.
    - UPC-nél viszont rengeteg HD van, kb. mindegy magyar HD csatorna benne van, viszont ehhez drága,sokcsatornás alapcsomag (min.3550) kell, +1 ezres a HD.
    Szóval ha nekem elég lenne az a 28 HD csatorna (SD nem kellene már emellett), akkor is minimum 4.550Ft.
    - T siralmas. +1300Ft-ért adnak 7HD csatornát. (ebből 2 az m1,m2, amit ingyen is lehetne nézni)Ehhez szintén kell alapcsomag, 1900-ért már van nézhető.

  • BiP

    nagyúr

    válasz zsigus #103 üzenetére

    RLT-t, tv2-t mi is kerüljük. Főleg,
    A mindigTV-s képminőség alapból ratyi, a tartalom is necces, a sok reklám meg bosszantó. Múltkor láttam, már a Híradó közben is van.
    "amikor egy 60 perces sorozatot 1,5 óráig tart végignézni (lehet, hogy túlzásba estem, de e lényeg gondolom érthető)."
    Nem, nem estél túlzásba. Amit egyedül nézünk ezeken a csatornákon, az néha valami sorozat (mentalista, bones. Nem barátok közt meg ilyenek :) ), esetenként valami mozifilm. De kínszenvedés, hogy egy 80-90perces film több, mint 2 óra. Állandóan megszakítják, kizökkentik az embert.

    Ingyenes-fizetős: Ha fizetős lenne, akkor talán kevesebb reklám lenne, javulna a színvonal. Talán.
    A HD csatornák gyanítom nem véletlenül vannak csak csomagban. Arra már végképp nem költene a 2 csatorna, hogy azokat ingyen adja. A szolgáltatók meg úgyis fizetnek nekik ezért. Szóval közvetett módon mégiscsak fizetős.

    (#104) Edenyke: igen, de csak a upc-nél meg a diginél. rtlHD-t meg csak upc-nél találtam.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz TazLeacher #106 üzenetére

    Mivel? RTL-lel? Nem, nem kínozzuk magunkat, ezek régi tapasztalatok. De akárhányszor kapcsolgatás közben átszaladok a csatornán, meg belenézek valamibe, látom, hogy reklám szempontjából csak rosszabb a helyzet.
    Az időtartamot meg kiírja a tévé, ha csatornát váltok, így látom, hogy pl. 10-től éjfélig tart egy adott film, miközben tudom, hogy amúgy másfél órás lenne, mert már évek óta láttam. Nem kell ehhez az rtl-en is végignézni.
    Sorozatnál meg ilyenkor kénytelenek vagyunk, ha meg akarjuk épp nézni. De ez is ad-hoc jelleggel szokott menni, ha épp látjuk, hogy van, külön nem nézzük ki előre.
    Ettől függetlenül van olyan is, hogy valami előzetesben elkapunk egy érdekes témát, riportot, amire kíváncsiak leszünk, de mire eljutunk az adott műsorszakaszig, lemegy még csomó előzetes, reklámblokk, stb. Ilyenbe beleszalad az ember olykor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák