Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GBRDVD

    tag

    válasz vargalex #1188 üzenetére

    Szia Alex!

    Most látom, hogy válaszoltál! Nagyon jó a MAC infó, szerintem elég erre a két helyre, ahová tetted. Már le is futtattam mind2 routeremen a parancsot, működik!

    Közben 3 hét használat után kicsit el vagyok keseredve:

    2 egyforma 4300-as routert vettem, az egyik AP (1-es), a másik kliens (2-es) módban (egy utca, és pár emelet magasság).

    - Közvetlen rálátás van, mégis a % jelző ugrál összevissza. Mintha nem lenne stabil a kapcsolat. Stabilan megy 100%-on, aztán néha vissza 70%-ra, stb. Ilyenkor a bitráta is ugrál. Pedig csatornának fixet adtam meg mindkét oldalon: a 7-es legkevésbé terhelt csatornát. Hozzáteszem, olyen környéken lakom, ahol 60-70 idegen AP van a közvetlen közelben, ezért nehéz szabad csatornát találni. (Épp ezért egy újabb feature javaslat: a "Felderítés" gomb megnyomása után lehetne pl. csatorna száma szerint sorba rendezni a környező AP-ket.)

    - A 2-es router néha belaggol (pedig a memóriája nem telik meg), a ping ideje egyre nagyobb és nagyobb lesz. Ilyenkor újra kell indítani, van, hogy napjában kétszer is...

    - Ehhez a 2-es kliens routerhez egy Popcorn médialejátszó, és gép van csatlakoztatva. Ha újraindítom a routert, a DHCP nem oszt IP-t a médialejátszónak. Ki kell húzni az utp kábelt, majd újra visszadugni... Ekkor kap újra IP-t a médialejátszó.

    Ez elég bosszantó dolgok, mitől lehetnek? Talán hardver hiba? Régi router párossal (Linksys) nem voltak ilyen gondok.

Új hozzászólás Aktív témák