Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cathfaern #18 üzenetére

    Nálam sem jobb a helyzet, az én távolságom is ilyen 3,3 km körüli. Vagy jövök egy 4 sávos, rohadt forgalmas úton, ahol rendszeresen ledudálnak az autósok, de még a BKV forgalom is nagyon intenzív, ők sem csípnek, na meg szívni sem akarom azt a rengeteg kormot), de egy háztömbbel beljebb párhuzamosan fut vele egy sétány, ahol vannak szakaszok, melyek kerékpárutak, vannak szakaszok melyeken eltűnik. A legnagyobb genyaság, mikor egy 6 sávos (ebből kettő villamos) úton átvezető zebra előtt megszűnik a kerékpárút, majd a túloldalon folytatódik. Itt garantáltan zavarba esik a legtöbb bringás, hogy mi a helyes eljárás az átkelésre...

    Aztán letérek a sétányról (ez volt kb. 1,5 km, közben elhaladok egy általános iskola és két óvoda mellett, ahol reggel is, délután is nagy a nyüzsgés, oda kell figyelni) és jön a totális káosz, részben egy 4 sávos kereszteződés, aminél be kell sorolnom a belső sávba és kanyarodnom kell (ami azt jelenti, hogy előre, oldalra és hátulra is egyszerre figyelek), de ezt elhagyva is több háztömböt kell még tekernem, ebből két háztömb terjedelmű bringaút is van, ami bevisz egy egyirányú utcába a behajtani tilos tábla felől (bringás behajtás engedélyezett a tábla szerint). Ez úgy néz ki, hogy egyetlen sáv, mindkét oldalon autók parkolnak, ha szemből jön valaki éppen csak elférek két tükör között, de ajtókat is szeretnek rám nyitni.

    Ez a néhány háztömbös szakasz úgy néz ki, hogy sehol sincs mackósajt tábla, ökölszabály (khmm... jobbkéz szabály) van érvényben. Na itt vannak a legviccesebb események, mert az autósok hol felsőbbrendűnek képzelik magukat, hol pedig akkor is megadják az elsőbbséget ha nem kéne (vagy azért, mert ők sem ismerik, vagy rettegnek attól, hogy én is öngyilkos bringás vagyok aki el akarja üttetni magát).

    És ez csak nyomi 3 km volt... :D Ha én is 10 meg 15 km-ről jönnék, végig ilyen körülmények között, akkor inkább kössz nem, járnék busszal. Bezzeg ha a Déli-pályaudvar felől jövök Újpestre (amikor a családomat látogatom és jövök haza), szinte végig van kerékpárút. A várat délről szoktam kerülni (a látvány miatt leginkább), aztán végig a Budai rakpart mentén a kerékpárúton (ami közös a gyalogosokkal) egészen a Margit hídig, itt átmegyek a szigetre, azon fel az Árpád hídra, itt át a pesti oldalra és egészen Újpestig az irodáig van kiépített kerékpárút, kivéve az utolsó két háztömböt, de az már ismerős a napi ingázásból. Ez viszont több mint 10 km, mégis van végig kerékpárút ami teljesen elzárt az autós forgalomtól. Szóval eléggé változó. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy ezen járhasson dolgozni. Szóval megértem azokat is, akik ha tehetnék sem járnak bringával dolgozni, mert puhatestűként nem akarnak autók között cikázni.

Új hozzászólás Aktív témák