Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz tordaitibi #227 üzenetére

    A csomagkezelést terminálból csináltad? Ha hiba is van, akkor kiírja hogy mi volt az és könnyen lehet, hogy megoldást is ad.

    Véleményem szerin azért nem írtál cikket az Androidról (mit ad Isten ez is Linux...), mert két nyommással kb minden megoldható, ahogy azt a Windows-on megszokhattad. Az írásod is pontosan is pontosan azt mutatja, hogy nem vagy kész belépni ebbe a világba. A Rejtő Vanek úrját is hiába küldték a katonaságba, ő akkoris civil maradt.

    Nem értem mi ez a terminál ellenesség a részedről. A windows után nagyon nehezen álltam át a terminálos felületre, mert én is elavultnak éreztem, de aztán rájöttem, hogy az IT világ legjobb dolga a C kitalálása után. Borzasztó hatékony, scriptelhető, visszakereshető, egyszerűen forwardolható SSH-n, stb. Azóta csak és kizárólag terminált használok Linuxon, legyen az otthoni szerver, munkahelyi szerver (C/C++ fejlesztés) és a munkahelyi fejlesztendő eszköz. Részemről teljesen értelmetlenné vált a GUI a kliens gépet leszámítva, de az meg Windows az irodai környezet miatt :( . Mondjuk, ha az is Linux lenn, akkor egyedül azon lenne GUI.

    Egyébiránt az sem szabad elfelejteni, hogy a Linuxon kb. mindent szabad csinálni és emiatt rengeteg a beállítási lehetőség és ezzel együtt a buktató is. Az Androidon kb semmit nem tudsz csinálni, pont úgy ahogy Windowson.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz tordaitibi #227 üzenetére

    "9 év alatt nem találkoztam olyan .apk fájllal amit 3 bökéssel ne tudtam volna telepíteni és használni. Linux alatt lásd a témaindító cikkem ezzel foglalkozó sorait."
    Go to Apkpure, leszedsz valamit, vagy felmegy, vagy nem. Nyilván a legcsillivillibb új droidra igen, de ha nem arra kell...

    "Nekem meg nem, ha kívánod videóval illusztrálom ahogyan beleszakad egy helyi .deb fájl telepítésébe."
    Tényleg, ha valamit nem úgy telepítesz, ahogy kéne, akkor nem megy... De ez sem Linux specifikus. Ha esetleg megnéznéd, mire való az a .deb, vagy a függőségeivel együtt akarnád feltenni, stb. Meg azért ez megint nem Linux error : a csomag készítőjének felelőssége, hogy ha odaírja valamire, hogy arra jó, akkor az arra legyen jó.
    Ettől még a dpkg alkalmas helyi .deb-ek telepítésére, csak neked nem ment fel egy .deb, tehát szar :D Nekem már nem egyszer működött.
    S van a "szoftver telepítése" menüpont (gdebi) , amivel eddig nekem kb. minden felment, ami külön deb-ben volt.

    "Érdekes, a 9 éve először, és azóta is napi szinten használt okostelefonokról vajon miért nem írtam egy ilyen cikket...?"
    Mert azt láttad először, és azt szoktad meg. Fogj egy ifont, lehet azt is leszarozod.

    "Nem rakattam fel Linuxot, én raktam fel az eddigi 10-en x disztrót és nem vagyok Wines beállítottságú, épp azért" szidod az alternatívát :D Menj Mac-re, azt állítólag egyszerű használni. (Bár az is Unix gyökerű :D )

    @bambano : Na ezt nem tudtam. Illetve a HP még a Süsüvel van összebútorozva.

    @Buherton : "A csomagkezelést terminálból csináltad? Ha hiba is van, akkor kiírja hogy mi volt az és könnyen lehet, hogy megoldást is ad."
    Azt el kell olvasni :D Mint megtudtuk, ha valamivel foglalkozni kell, az már szar. Windowson meg nincsenek hibák.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák