Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz Cifu #22 üzenetére

    "Ez inkább arra mutat rá, mennyire helyben topi volt eddig az Intel "fejlődése""
    Ezt eddig is tudta, aki figyelt.

  • BlindMind

    tag

    válasz Cifu #22 üzenetére

    "Ez inkább arra mutat rá, mennyire helyben topi volt eddig az Intel "fejlődése".

    Igen ez a mostani produkció le is leplezi szépen hogy évekig hogyan adagolták a semmit (5-7-10% generációnként) drága pénzért, mi meg örülhettünk mert más nem volt..ékes példája hogy b@szták át évekig a piacot és vezettek mindenkit az orránál fogva...

    ASUS Crosshair V Formula Z FX990, BIOS Mod with Samsung EVO960 M2 SSD + FX8350 , NOCTUA NH-D15, 4x4GB DDR3 G.SKill Ripjaw Z 2400MHz C10, ASUS GTX 1060 6GB, Seasonic F. Platinum 650PX , SilverStone Temjin SST-TJ11

  • hunluki

    senior tag

    válasz Cifu #22 üzenetére

    "Ez inkább arra mutat rá, mennyire helyben topi volt eddig az Intel "fejlődése"."

    Nekem erre konkrét példa a saját gépem amiben 4690k duruzsol és a mai napig egyetlen játék van ahol CPU limites vagyok, az pedig a köztudottan szarul optimalizált AC: Origins.

    De kényelmesen forzázok, witcherezek, AC: O is elfut 30 FPS-el (limit nélkül olyan 45 körül lenne), 7Days2Die mint early szarul optimalizált is vajsima, ami meg ezeknél régebbi kb gond nélkül 60FPS (1440p/medium-high-on értve).

    Mondjuk nekem szerintem ez volt az utolsó PC, mivel a játék a legnagyobb load rajta ezért célharverre megyek, PS5 lesz a kövi lépés. PC-ből is hasonlót vennék, de ár/érték arányban nem érzem jónak, egy jobb proci+VGA kombó árából megvan a konzol meg hozzá nem egy játék.

    PS: ugyanitt hajrá Intel, hajrá AMD, itt az ideje fejlődni, rendesen lepihentünk az elmúlt pár évben.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Cifu #68 üzenetére

    Persze, nem is szándékozok pálcát törni efelett, én személy szerint erre a döntésre jutottam és szívesen beáldozom a szép grafikát és a csúcsteljesítményt a kényelemért és a hosszan -még ha nem is a legmagasabb színvonalú, de garantált- játékélményért. Mondjuk ehhez jelentős mértékben hozzárak az MS W10 filozófiája, az hogy random update után átállítódnak a beállításaim (forza/gears pl rendszeresen vga driver update után elkavar kb mindent), az hogy mazsolázni kell a hírek közül hogy mikor melyik update mit kurjant el (akár MS, akár NV/AMD), akár az hogy kísérletezgessek órákon át hogy melyik beállítással kapom a legjobb eredményt, vagy ha van 1 órám játszani és ebből fél óra elmegy azzal hogy a W10 frissít aztán közli hogy mégse, vissza az egész, vagy akár bootloop mert miért ne (személyes tapasztalat).

    Nyilván konzolra sose lesz wow vagy bármi komolyabb mmo, early access játékok és indie elsődleges platformja is a PC de arra még remélhetőleg jó pár évig elég a mostani gépem is.

    Csúcsteljesítmény meg igazából nem annyira mérvadó, hazudnék ha azt mondanám hogy látom medium vagy high között a különbséget, persze nagyítóval nyilván igen de ritkán jászom nagyítóval 3 centire a TV-től szóval nálam ez a mehh kategória. Fusson, ha tudja a 60-at akkor jó, de ha 30-al megy se tragédia, lényeg hogy el tudjak veszni benne és szórakoztasson arra a néhány órára amit játékra szánok és kész. Néhány éve még lehet az ellenkezőjét mondtam volna, de ahogy egyre több idő megy el melóra, családra, mindenegyébre egyszerűen nem akarok ezzel foglalkozni, le akarok huppanni és játszani. Inkább játszok 1 órát középszar grafikán és élvezem mintsem fél órán át variáljam a beállításokat és benchmarkolgassak hogy jön ki a legkonzisztensebben a legtöbb FPS a legszebb elérhető grafika mellett. Kinőttem :(

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Cifu #191 üzenetére

    Szerintem igen, mert új, 7nm+ eljárással fog készülni, és egy ccx-ben is több mag lehet. Nyilván a design egy része / alapok öröklődik a Zen2-ből, de ez a 2 dolog amit említettem, alapos újratervezéssel jár.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Cifu #196 üzenetére

    Hmm, lehet. Akkor várjuk a további híreket, meg bemutatókat a cuccról. :)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Cifu #191 üzenetére

    Nem. A Zen esetében minden páratlan szám jelenti a nagyobb váltást, ahol a magokon kívül más dolgokhoz is hozzányúlnak, míg a páros az előtte lévő páratlan dizájn optimalizálását/skálázását. A + csak apró fejlesztési lépcsőt jelent majd mindig.

    (#196) Cifu: A helyzet elég egyszerű. A Zen 3-nak a strukturális változása felkészülés a Zen 4-re, ahol már 16 mag lesz egy CPU chipletben. Tehát a jó skálázáshoz nem tudsz megmaradni a mostani felépítésnél. A Zen 3 esetében tehát lehet, hogy semmi haszna annak, hogy mostantól 8 mag tartozik egy tömbbe, de a Zen 4-nél ez kritikus lesz. Itt jön elő az, hogy minden páratlan fejlesztés jelent nagy váltást, és a páros az optimalizálás, illetve skálázás.

    (#194) bil: Keller az Intelnél Renduchintala közvetlen beosztottja. Renduchintala részlege felel közvetlenül a SoC technológiákért, vagyis azokért a komponensekért, amelyek a számos részegységeket megfelelően összekötik. Ebbe beletartozik a tervezés, a gyártás, kvázi minden.

    (#197) Cifu: Nem. Keller nem felelt a Zenre való átállásért. Az Mike Clark feladata volt. Keller az AMD-nél a Project Skybridge-et vitte, amíg ennek a fejlesztése létezett. A Zenre csak rálátott, mert a Skybridge-hez szüksége volt hozzá, de nem volt része a fejlesztőcsapatnak.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák