Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz kenwood #4 üzenetére

    Pont arról szól a történet, hogy nem ennyire egyszerű a helyzet.

    A bemutatóban leírt bővítés pár hónapja történt. Már akkor is olyan nevetséges áron árulták ezt a típust, hogy nem érte volna meg a hirdetést megírnom. Azzal a felszereltséggel amivel elindultam, az akkoriban 15 ezer körül mozgott átlagban. Arról nem is beszélve, hogy mennyire nincs ilyen korú gépekre.

    A memóriáról annyit, hogy 2x4-re tudtam volna bővíteni 14-15 ezerből. Ami a ritkaságot tekintve még jó is árban. A 2x2-es párokat meg türelemmel olcsóbban is ki lehet fogni...és nem mindenki ad ki rá pénzt. Szóval nem biztos, hogy ennyiért el lehet adni a memóriát mint ahogy írod. (Persze tudom, mindent elvisznek valamennyiért.)

    A második generációs i5-ök (aka T420) nem 60 volt akkor, hanem 70.(minimum) Ami egyáltalán jónak mondható állapotban volt. Amit erre ráköltöttem azt arra is ráköltöttem volna árban, csak másképp hívnánk a hardvereket. :DDD Pl RAM. Amúgy a WLAN abban is cserés lett volna. Az SSD már megvolt korábbi gépből... Miért lenne túlzás akkor?!

    Ebből az árból az akku volt kicsit sok, de az is csak azért volt problémás mert egyáltalán nem volt. Ha kicsit rosszabb kondícióval lett volna benne alapból egy, akkor nem cserélem. Tehát ha azt nem számolom akkor még jobb a helyzet.

    Az elmúlt időszak alatt bizonyította a gép, hogy megérte a bővítést. Ez nem nVidias. Elég kevés rá az esély, hogy behal. Évek óta asztalon van használva, nagyon szép állapotban van. Oda lett figyelve rá. Ha egyszer (remélhetőleg) évek múlva beadja a kulcsot, akkor jó donor lesz belőle... Most viszont remekül lehet használni.
    Sok más szempont is fontos volt itt. A géphez való ragaszkodás például. De ott volt az is,hogy régóta ki akartam próbálni mit lehet kihozni belőle.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Örülök, hogy ennyi embert megmozgatott ez a kis bemutató. Azért a többségnek úgy látom átjött az üzenet, de pár ember nem érti, vagy nem akarja érteni a történetet.

    Kis kiegészítés:
    A cikk megírása előtt már volt a kezem alatt T420 és X220 is ebben az évben. A T420-at februárban vettem. Tettem bele 16GB memóriát, egy 256GB-os mSATA SSD-t (sataII a gép miatt), meg USB3-as EC-t.
    Az X220 meg 4GB RAM-al és HDD-vel ment tovább a családban. Mivel minden gépet én telepítettem ezért volt alkalmam megtapasztalni a különbségeket. Ennek a tapasztalatnak a birtokában voltam a cikk írásakor.

    kenwood, domos:
    Nem tudom eldönteni, hogy rosszul adom elő magam, vagy csak simán eltér a véleményünk. Mert utóbbinak örülnék jobban. A történet hónapokkal ezelőtt zajlott. Hiába linkelsz nekem mostani hirdetéseket. Februárban bruttó 72 ezer volt a gépem(T420). Ennyit esett az ára. De ez miért érdekelne?! Nem érték alapú befektetés, hanem félig "munkaeszköz".

    Az érzelmi alapú döntés egy olyan érv, amit nem lehet a racionális érvekkel szembe állítani. Szóval ez részemről egy könnyű védekezés is. De ha külön vizsgálom az anyagi oldalról, akkor sem fogom azt leírni, hogy nem érte meg. Egyszerűen azért mert nem igaz. Mert ez továbbra sem érték alapú befektetés hanem használati tárgy...eszköz. Az volt a cél, hogy megfeleljen bizonyos követelményeknek. Ezt sikerült is teljesíteni.

    A gép adott volt. Jó ha 20-at adtak volna érte. Annyiért hülyeség lett volna a jó alapanyagot elvesztegetni. Értem, hogy a 20 ezer lebeg a szemetek előtt de jó lenne ha részenként is értékelnétek. A CPU alapból gyenge volt. Kellett egy erősebb amivel egyrészt nagyobb számítási teljesítményhez jutok, másrészt kompenzálom a videolejátszási gyengeségét*.
    A másik, hogy a gépnek abszolút nem volt akkuja. Ott volt pucér seggel. Tehát elég komoly hiányossága lett pótolva. Nem egy régi akkut cseréltem...Ha lett volna egy 60%-os akku valahol akkor megvettem volna. De akkor már hetek óta nem volt... A WLAN az amit amúgy szükségtelen volt cserélni, de az AC-s szabvány támogatását fontosnak éreztem egy közelgő router csere miatt. Ráadásul a régi kártyát eladtam, a régi procit eladtam. Így kb 1500-ba van ténylegesen a wifi, meg kb 4000-be a proci. DE ezt azért nem írtam a cikkbe, mert nem törvényszerű, hogy ezeket el lehet adni...Az egész a szerencsés véletlenen múlott...
    Ha T420 vásárlás problematikájával meg simán meg tudnék tölteni még egy ilyen hozzászólást. De 420-ba simán beletolok egy 90 ezret. Miközben csak egyvalamit nyertem volna vele. Időtállóságot. Rendszer szintű működésben alig van különbség...Nem tölt be gyorsabban egy weboldal, és a word is ugyanúgy megy. Az intelliJ Idea kicsit lassabb, de ez más miatt elhanyagolható tényező.

    domos:
    Átlag user?! Nem tudtam, hogy a Java alapú fejlesztőkörnyezet átlag felhasználás...
    Ezt a beleszámolós dolgot nem értem. Ott volt a RAM a fiókban mert egy korábbi gépemből megmaradt. Azt mennyiért számoljam be?! Piaci áron?! Ez iszonyú torzítás lett volna... Az SSD szintén ebből az okból maradt. Egy 11 TB írású SSD-t milyen áron lehet manapság eladni? Több haszna van ha tovább használom mert MLC NAND és elég stabil cucc. Minek vegyek egy jóval gyengébb TLC-s Kingstont?! Ráadásul ezt az SSD-t 3-4 éve kaptam céges támogatásként munkára...Csak mikor eljöttem nálam maradhatott. Ezt alig lehet értelmesen beárazni.

    Másnak van akkuja a géphez. Ott nem merül fel ez a költség. Azt is árazza be külön?! Ez teljesen abszurd.

    A T420 HDD vs T61 SSD-vel nagyon rossz irányba gondolkodsz. Eleve számos cikk jelent meg, hogy régebbi gépeket milyen radikálisan fel tudtak gyorsítani egy SSD-vel. Ráadásul amikor az X220-at szoftvereztem, hát párszor otthagytam, hogy csinálja egyedül. Míg a T61-nél ezt nem volt lehetőségem eljátszani.

    *Videolejátszás témakor: Azért említettem meg a cikkben mert igyekeztem minden olyan felhasználási módot megemlíteni amire használva van. Ahogy Tim82 és azbest is írták van lehetőség itt is egy kis fejlesztésre. Ezen én el is gondolkodtam, de végül azért vetettem el mert a proci izomból kitolja a 720p-s YT videót. A többi meg senkit nem érdekel egy 1280x800-as kijelzőn. Ráadásul ha még hozzáveszem azt, hogy nem ezen nézünk filmeket max alkalmi videózás van 0-20 perc terjedelemben, akkor az egész hardveres gyorsítós történet nagyon alacsony prioritássá válik... Egyszerűen nincs rá szükség mert amennyire kell azt bőven tudja.
    Ettől függetlenül azbest cikke anno eléggé nagy hatással volt rám...

    iMaverick: Neked is a fentebbi okfejtést tudom mondani, mint domosnak. Amúgy Win7 upgrade licenszről van szó. Eredeti, legális, genuine. Még a szaga is friss...

    orion1025:Attól függ mire használod és mennyit.

    -----------------------------------------------------------------------

    Ez a történet arról szólt, hogy a rendelkezésre álló állapotból mit lehet kihozni, és mekkora ráfordítást kellett eszközölni, hogy megfeleljen az igényeknek. Ez csak egy volt a lehetséges számtalan megvalósításból. De szerintem az összefoglaló utolsó 2 bekezdésében elég pártatlanul fogalmaztam meg a véleményem.
    Feladathoz választunk eszközt, és nem eszközhöz feladatot...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz azbest #62 üzenetére

    Bár magas terhelésen ugyan de képes folyamatosan lejátszani egy FHD videót, eltérő kodekek esetén is. Ez szerintem jó eredmény a hardver korához képest.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz domos #68 üzenetére

    Ezek után szinte biztos, hogy nem olvastad el rendesen a cikket.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz BiP #80 üzenetére

    Mikor volt ez?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz BiP #82 üzenetére

    Ez így teljesen rendben van. Azért kérdeztem az időre, mert nagyon sokáig pörögtem ezen a témán. Tavaly ősszel elég jó kínálat volt emlékszem... Viszont az év elején akárkit, akármit néztem vagy mocsok drága gépek voltak, vagy mire érdeklődtem már nem volt meg... Így a számításaim is az akkor értékeken alapultak...

    Egyébként ha később gépcsere lesz, akkor legalább az SSD és a WLAN öröklődik tovább. Ami azért nem rossz. :)

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz orion1025 #85 üzenetére

    Nem értem miről beszélsz. Azokat a videókat amiket azbest linkelt, az előbb megnéztük és FHD-ba is mennek. Igen, jól leterheli a processzort, mert nem segít neki a GPU. És?! Mint már korábban is említettem nem egész estés youtube nézésre kell. A lejátszás képessége fontos, az a pár watt extra meg nem számít ezért be kell áldozni.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Napfénysüti #91 üzenetére

    Köszi. :)

    (#92) Tikakukac : Miért olyan nehéz elfogadni, hogy nekünk nem az. Annyi videót amit ennek le kell játszania azt gond nélkül viszi 720p-ben. Ezen a kijelzőn több nem kell. 4K őrületet meghagyjuk a többieknek. Én örülök, hogy mindenki ilyen indokok miatt cserél gépet, hogy legyen hardveres gyorsítás, legalább pörög a gazdaság... Szerintem mind elférünk egymás mellett...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Tikakukac #97 üzenetére

    Senki nem mondta, hogy nem hasznos a GPU gyorsítás. Azt sem állítottam, hogy egy ilyen upgrade után "szabadon szárnyal" majd mindenki. Én azt állítottam, hogy a mi elvárásainknak és a azokra a feladatokra amire párom használja arra tökéletesen jó. Ebbe elég kevés számú YT videó van. Ami van abból is 720p a max amit használ, mert ekkora kijelzőn FHD-t erőltetni akkor sem lenne értelme ha bírná a GPU. A 720p meg nagyon simán kijön belőle. H264-es videót lejátszóról szokott lejátszani. De eddig simán tudta végezni a feladatát...ha akadás lenne az lehetetlenné tenné ezt. Ha pedig így lenne akkor a jó ég nem mentette volna meg a gépet a cserétől.

    Én a 420 előtt ülve is beleszaladok szétreccsent oldalakba, és nem támogatott kódolású videóba, aztán a hajamra kenhetem a GPU gyorsítást, ha pont azt nem támogatja, vagy a szoftveres oldal kuka.

    Szóval én elfogadom, hogy video központú világban élünk és sokaknak fontos feature, hogy HD felbontásokon FHD anyagot toljon mert neki az jó. De van tudatosság is, nem csak adhoc felhasználás.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz orion1025 #103 üzenetére

    Kezdem azt hinni, hogy szándékosan trollkodsz.
    Vegyem fel neked ahogy a cikkben említett T61 lazán nyomja a fentebbi videókat 720p-ben? De még az FHD is rendben megy. Könyörgöm mit nem értesz ezen?! Áruld már el, hogy olvasni nem tudsz, vagy csak ki akarsz hozni a sodromból?!

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz FoxiestFox #108 üzenetére

    Nekem az a gondom, hogy ez a GPU gyorsítás téma, már nagyon túl lett pörgetve. A gép "küzdése" meg nem egzakt dolog. Mi számít annak? 70% CPU terheléssel visz valamit akkor annyival visz. Az nem küzdés, hanem egy állapot. Ha 10%-al akkor annyival...

    A másik gondom az, hogy ő következetesen azt állítja, hogy a T61 képtelen megbirkózni a lejátszással. Ezt nem lehet máshogy érteni. Egyértelműen kijelenti, de ez egyáltalán nem igaz.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Tikakukac #111 üzenetére

    A korábbi hozzászólóktól jött az FHD, a 4K meg költői túlzás volt... De érdekelne mi az a reprodukálható helyzet, amiben 720p-s videó problémát okoz.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz azbest #118 üzenetére

    Az Anniversary Update volt a bűnös. Nálam is hasonlót okozott T420 és T61 esetén is.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz YumeD #126 üzenetére

    Egy X220t mindig is nagyon mozgatta a fantáziám. Egyszer lehet veszek egyet. Ha találok neki felhasználási módot. :DDD

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz rekid #152 üzenetére

    Figyelgetni kell az aprót, ha nagyon elhatároztad maga a 2x4GB DDR2 mellett. 7,5-8 ezer forint / modul körül láttam többször is az elmúlt pár hónapban.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz skywinds #181 üzenetére

    Szerintem itt kérdezd meg inkább, jobban tudnak segíteni.

    De két dolgot hozzá tudok tenni az eladási szándékodhoz. 1. Meg fogsz lepődni mennyire keveset fognak adni érte, ha túl magas az ár akkor meg nem fogják elvinni... Én ezért sem láttam értelmét az eladásnak.
    2. Ebbe a szériába időzített bomba az Nvidia chip. Ha valaki kicsit is utánajárt, nem fogja megvenni. Sajnos ez van. :(

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz aFoP #185 üzenetére

    Az fénycső lesz... ne tévesszen meg a szemed. A Thinkpad topikban is feljött már ez párszor. Sajnos tényleg a fenti két lehetőséged van. Ilyen öreg gépeknél ez benne van a pakliban...

    Egyébként a cikkben szereplő gép esetén a fényerő csökkenését figyeltem meg az elmúlt hónapok során... Ott is ez a két lehetőség van, vagy a csövet cserélem, a kijelzőt kompletten...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz totron #187 üzenetére

    Ez a hűtés dolog nagyon sok tényezőn múlik. Ott kezdődik, hogy inteles vagy nvidias a vga? (Már ha még van élő nvidia gpu ilyenből.) Előbbi jellemzően kevésbé kell pörögjön, hogy adott hőmérsékletet tarthasson... A hűtőbordák anyaga is lehet eltérő. Van full réz és aluminium is... Esetemben aluminium van... A rézi kicsit jobban viszi a hőt. Új ventillátor, friss Arctic MX4 pasztával már érezhető eredményt el lehet érni. De ezen felül én még alulfeszeltem is a T9300-ast... Még teljes terhelésen is csak egyes fokozatig kapcsol a ventilátor. Az meg csak akkor hangos ha már döglődik...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz palwolf #191 üzenetére

    Én tőle rendeltem, ezt a darabot anno: [link]

    Nem volt probléma a szállítással, azóta is üzemel rendben a cucc.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Sziszifeca #194 üzenetére

    Tippelek. Nvidia videokártyás a géped, igaz?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Sziszifeca #196 üzenetére

    Ezért kérdeztem hogy nvidia, mert Intellel is gyártották. 100% hogy videokártya halt el benne. Alaplap csere drága. Jobban jársz ha elbontod és eladod aztán veszel egy kicsit újabb generációt. Szerencsére ezután nem volt jellemző ilyen mértékű vga hiba...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Headbang #199 üzenetére

    Egy kicsit ugyan pang a topik, de jó látni, hogy van aki még örömmel használja a gépét... Én nemrég eladtam a cikkben szereplő gépet mert sajnos már túlnőttek rajta az igények és csak állt volna a szekrényben.

    A win10-es kompatibilitással nem lesz gondod. Sokáig használtam/használtuk azzal a T61-et. Nem volt semmi probléma. A régi Lenovo-s programokat már küzdés feltenni, de kiváltották őket újakkal.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Headbang #201 üzenetére

    Ezekre a feladatokra teljesen megfelelő a gép teljesítménye. Szóval szerintem jól döntöttél.

    Szerintem ha alapvetően halk a ventilátor akkor nem kell foglalkozni vele. Elég egy alapos takarítás és pasztázás. Ha már a végét járja azt észreveszed, mert egyértelmű a hangja.

    Én alapvetően 2 típusra emlékszem. Ha leemeled a billentyűzetet akkor látod melyik típusod van. Az egyik típus ez amit linkeltél. Volt még egy sűrű lapátos is kicsit más kialakítással. A ventilátoron van FRU is. Szóval szerintem nézz bele a gépbe és akkor biztos lesz a dolog.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Headbang #203 üzenetére

    +1 a Nec chipes EC-ra. Amúgy azt azért nézd meg, hogy EC foglalat van a gépedben, mert nekem PCMCIA volt...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Tim82 #209 üzenetére

    Köszi, a javítást! :R Rosszul emlékeztem már én is. :(

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Vegha #228 üzenetére

    Én ha jól emlékszem T7300-ról mentem T9500-ra. Meg T7100-ról T8300-ra. Mikor még 2 T61 volt itthon anno...

    A legjobb ha felteszed a modbiost, akkor nincs gond ezzel.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz Ujjlenyomat #234 üzenetére

    Itt egy videó a szétszedésről. [link]
    Arra figyelj, hogy nem kell full elemeire szedni. Ha megnézel pár ilyen disassembly videót akkor nagyjából képben leszel, mi hová tartozik.
    A billentyűzetet 1 csavar tartja, meg van jelölve alján. Onnantól kezdve kiemelhető óvatosan. Csak a szalagkábelére kell vigyázni, hogy azt finom csatlakoztasd le.

    A berregés valószínű a ventilátort halódása miatt hallod. Vagy komplett hűtést cserélsz, vagy ebay-ről rendelsz egy ventilátort és azt cseréled ki. Olcsóbb, de kicsit többet kell molyolni vele.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák