Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Vogel. #101 üzenetére

    A repülésnek csak elenyésző része a harc (háborúban sem haladja meg az össz repidő 10%-át a harcérintkezés), szóval igenis fontos mit ér el az ember nyúlkálás nélkül. És a harc sem csak a fegyverhasználatból áll. Nem véletlenül említettem meg, hogy magánvélemény. De azért tegyük hozzá, nem csak Il-2 létezik mint szimulátor, bár én azt emeltem ki (a LOMAC-ben is erősen overkill a HOTAS, az oroszok ebben nagyon le vannak maradva, már ami a rendszeresített gépek esetét illeti. Itt viszont felvetődik a kérdés, hogy mitől HOTAS-os ez a joy, ha a HOTAS rendszer kritériumainak egyáltalán nem felel meg? Egy valódi HOTAS rendszerrel felszerelt gépben a pilótának a futók/fékhorog kezelését leszámítva csak egy dolog miatt kell levennie a kezét a botról/joyról és a gázkar(ok)ról: a fegyverzeti főkapcsoló kapcsolásához. Ez a joy max a MiG-21 szintjén van, annak viszont köze sincs a HOTAS-hoz).Mindezzel nem kell feltétlenül foglalkoznotok, csak adalék.

    Az utolsó mondatoddal messzemenően egyetértek. Csak sokan ezt nem tudják, vagy nem akarják felfogni.

Új hozzászólás Aktív témák