Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    Én szeretem az Asus komolyabb felszereltségű lapjait, de azt már erős túlzásnak tartom, hogy az eSATA a 60e Ft-os lapra nem fér rá, csak a 83e Ft-osra. :(

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Gorneck #31 üzenetére

    A piacon a kereslet-kínálat együtthatása dönt. Valószínűleg azért gyártanak ilyen lapokat, és azért adják ilyen áron, mert keresletet gyanítanak rá. Az, hogy a hazai piacon erre csekély a kereslet, önmagában még nem jelenti, hogy hamvába holt termék lenne mind.
    Én nem az árat önmagában kritizáltam, csak azt, hogy a 60e Ft-os lap inkább lenne 62 vagy 63, de a jól felszerelt lapokon ma már lassan alapnak számító dolgok, mint pl. az eSATA, lennének rajta. Az árat leginkáb az határolja be, hogy a versenytársak mennyiért adják hasonló megoldásaikat, és ha ezek sokkal többe kerülnek, akkor vajon a márkanév elbír-e ekkora különbséget.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz virkir #34 üzenetére

    Szakembertől azért elég láma az írás... Mondom ezt annak ellenére, hogy én nem vagyok szakember.
    Memóriát akar bővíteni, de ''ehhez minimum alaplapot kell cserélni''. Miért kellene? Lehet még SD RAM-ot is kapni, nemhogy DDR-t.
    Gyengébb minőségű alkatrészek, amik már ''sajnos'' nem külön kártyán ülnek, így nem ''szerelhetők''? Haha, az lenne gáz, ha a jól felszerelt, 20e Ft-os Asrock lapot még szerelgetni is kellene. Milliméteres falú házak? Ja, vannak olyanok is, de vannak centis falúak is. Aki papírházra épít, az megszívja, de ez már a Bibliában is így volt. ;]
    P3-P4 váltás nagyon fájt neki, aztán most ''naénmegmondtam'' érzéssel örül a Core architektúrának. Senki nem kötelezte a váltásra, egy 1200 MHz-es Tualatin P3-mal akár ki is húzhatta volna a Core2 Duo-ig (1 GB RAM, XP simán elfut rajta, még videót kódolni is lehet rajta).
    Évente installál oprendszert? Nagy szakértő lehet, felinstallál minden xart, aztán csodálkozik.
    Neki jó lenne a 2110-es Nokia telefon, ma már nincs olyan? Hát ja, de nem kötelező használni a fényképezőt, és a 3 G-t se, márpedig ezeket ma olcsóbban kapja, mint anno a 2110-et full fapaddal.
    A DVD-s zavarodottságát már nem is kommentálnám, amatőrök szoktak ezzel dobálózni, akik nem értik az egészet.

    Nem azt mondom, hogy nincs némi igazság a mondanivalójában, de ez üzlet, a kényszerítő erő nem fizikai, hanem pszichológiai. Ha vigyázott volna rá, még most is használhatná a 2110-esét, de ha nem, akkor a 6310i-jét. Ahogy a P3 gépét is, RAM-ot is találna még bele a bővítéshez. :)

    Az Asus üzletpolitikáját nem emelném ki a többi közül, csak egy cég, ami nagyobb profitot akar. Nem kötelező megvenni a 83e Ft-os lapot, ugyanaz a proci belemegy az alig melegedő, jól felszerelt, stabil, és nem utolsó sorban 20e Ft-os Asrock lapba is.

    Legközelebb légyszi a nyomtatható változatot linkeld.

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák