Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Disaster24

    csendes tag

    válasz hdsentinel #488 üzenetére

    Hali!
    Én köszönöm szépen, hogy válaszoltál :K

    A quick boot kikapcsolását kipróbáltam, de az első (fake v. nem tudom milyen) bootot nem késlelteti semennyire, ugyanúgy kb 2-2,5mp-ig elindul a gép, majd leáll. Aztán pedig normálisan bootol, csak szép lassan számolgatja a memóriát meg bejön egy visszaszámláló vagy mi. De a lényeg, h az első boot ugyanolyan gyors :(

    És pont emiatt nem nagyon látom értelmét a floppy-s bootnak mert kb azután ki is kapcsol a gép miután a legalapvetőbb hardver elemeket felismerte, szóval nem jut el odáig, h megnézze, hogy na most akkor miről is bootolja az oprendszert v ilyesmi.

    HDD pre-delay pedig sajnos nincs a biosában :(((

    Viszont azis érdekes, hogy most pl 2 (poweroff-os) leállítás után se jött elő újabb spin retry count... nem értem a dolgot...
    Azon gondolkoztam már ma, hogy veszek vmi külső házat a vinyómnak, és esatan keresztül kötöm a gépre, és akkor akármikor be lehetne kapcsolni külön és nem zavarna be neki a double-boot. De persze ezzel kapcsolatban is írtak problémákat más topicban, hogy hiába esatas a lap mégsem ismeri fel rajta keresztül a vinyót, meg, hogy az oprendszer felállása után nem lehet már bekapcsolni, illetve be lehet, csak nem ismeri fel az oprendszer, csak ha már a gép indításakor be van kapcsolva meg hasonlók :F Persze az is lehet, hogy simán menne a dolog minden probléma nélkül fene tudja...

Új hozzászólás Aktív témák