Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pitman

    őstag

    válasz Yaye #34 üzenetére

    Érdekes téma ez a színhűség dolog. Valamelyik kölföldi oldalon teszteltek a jómultkor egy rakás monitort, többek között a kisebbik Belinea is közöttük volt. Default gyári beállítások esetén ha jól emlékszem csak két monitor tudott a tűréshatáron belül teljesíteni (Eizo, Lacie), az összes többi azon kívül volt. A Belinea átlagosnak mondható. Kalibrálás után egy kivételével mindegyik monitort (beleértve az Eizot is) kb. ugyanarra a szintre tudták hozni.
    (Az eredmények nyomán azt a következtetést vonták le, hogy a különböző gyártótól származó panelek esetleges színvisszaadási karakterisztikája nem feltétlenül a gyártótól függ, inkább attól, hogy az adott modellbe történő beépítés során már a gyarátáskor mennyire kalibrálják be. Ezt csak a komoly monitoroknál teszik meg, a többinél jelentős eltérések voltak.) Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy egyforma minőséget képviselnek, de egy átlegfelhasználó számára nem valószínű, hogy lényeges eltérések lesznek. Ha valakinek profi felhasználásra kell, akkor úgysem ebben az árkategóriában kell keresgélnie.
    Én ekkor döntöttem a Belinea mellett. A meglepő viszont az, hogy a kalibrált crt-m után nem vettem észre színbeli eltérést, sőt a Belineának szebb képe van (színileg szemre egyformák, egyébként mindenben jobb), mint a crt-nek. Természetesen a Belinea is be lesz kalibrálva, ha valaki színhűséget akar, akkor úgy sincs más választása.

Új hozzászólás Aktív témák