Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz sb #209 üzenetére

    A legjobb teszt amit elvégezhet az ember ha összehasonlítja az eredetit meg egy hw encoderes transzkódolt fájlt. FFmpeget használok linuxon, paranacssorból, az eredeti h264-es fájlt csak megvágom (stream copy), a HEVC hw encoderrel pedig transzkódolok. Ha normális a minőségbeállítás, akkor kb fele akkora méretnél nem látok különbséget az eredeti H264-hez képest, de nagyon kicsire kell összenyomnom hogy láthatóan rosszabb legyen mint az eredeti (az eredeti 10-20%-nál már érezhetően fakóbb, de még az is kifejezetten vállalható, tehát egy 'eredetileg H264' 15GB-os film HEVC esetén még 3GB-os méretben is teljesen élvezhető). Ezt már múltkor linkeltem a Synology topikban is (igaz ez csak keyframe, de ha érdemben látszódna a különbség, akkor itt is látnod kellene). Elég sokat dolgoztam/dolgozom FFmpeggel intel hardveren, tehát van első kézből szártmazó tapasztalatom. Lehet ha valami programmal három kattintással csinálom rosszabb lesz, ezt passzolom, mindig FFmpeggel csinálom.

    Azt a processzort 2017 elején vettem, akkor egyrészt nem nagyon volt értelmes AMD alternatíva, másrészt másfél éves volt az architektúra, annak is már a frissített változata. Az érvelésemben szerintem semmi hiba nem volt, egy elavult valamit nincs értelme egy másik elvault dologra cserélni csak azért, mert akkor éppen csak az elérhető. A többséggel ellentétben nekem elég az i3-7100 teljesítménye is, részben azért mert nem játszom, részben pedig azért mert Linuxot használok olyan szoftverekkel, amikkel ilyen elavult hardveren is hatékony vagyok. Természetesen az újabb mindig érdekesebb, ezért is követem figyelemmel az újdonságokat, meg szeretnék egy nagyobb SSD-t, de azt már M.2 formátumban venném, amit nem támogat a lapom, ehhez pedig akkor már platformot cserélek. Van sok változó a képletben.

Új hozzászólás Aktív témák