Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz Pirosász #315 üzenetére

    iPadOS egészen meglepően jól működik. Én csináltam ARM hetet próbából, ipad és rpi kombóval (na meg tv-n webos, de az alatt is arm muzsikál) simán lehozható az élet. És itt nem csak fészbukozgatásról beszélek hanem kép/hang/videószerkesztésről, google/ms online officeolásról, torrentelésről (pi-n van egy torrent mappa amibe ipad-ről tudok lementeni, transmission ráugrik és ha kész bepakolja plex alá). Nóném gagyi bt egérbill kombóval és egy DS4 kontrollerrel simán el lehet verni órákat iPad-en is.

    De ugyanitt készül az ARM-os win, linuxok is kényelmesen elrohangálnak ARM alapokon, sőt azt is pletykálják hogy alma is kacsingat a saját ARM procijára macbookokba.

    Igazából megszokás kérdése, ha belejössz egészen jól működik a dolog, de nyilván tanulni kell az új módszereket és eleinte rohadtul felezi a tempódat, de ha megtanulod akkor utána iszonyat kényelmes hogy nem vagy az asztal elé kötve. Legutóbbi példa tegnap este pakoltam össze egy fotó/videómontázst iPad-en lumafusion-el az ágyban úgy hogy közbe asszonnyal nézegettük mit érdemes beletenni vagy milyen zenét lehetne alárakni.

    Egy valamiben már tuti biztos vagyok, a következő iPad-em mobilnetes lesz, nagyságrendekkel kényelmesebb bevágni a táskába mint egy laptopot. Lehet még egy pencilt is mellépakolok és akkor a jegyzetelés történet is kimaxolódik, jelenleg nagy harcok vannak itthon hogy hova lett téve megint a jegyzetelős füzet/toll és így legalább nem lesz az hogy elkallódik a bevásárlólista vagy valami mert szépen syncel telefonokra is azonnal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák