Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz pengwin #93 üzenetére

    Érvelés kategorizálása ide vagy oda, eredetileg még mindig két cégről van szó akik a mi pénzünkből élnek és gazdagodnak meg.

    Így egyiket sem kell sajnálni.

    Sajnálni azokat kell-lehet akik hontalan szerencsétlenek.
    Én viszont nem vagyok a saját pénzem ellensége így azt veszem ami az igényeimet kiszolgálja.

    2015-ben az AMD nem létezett adott teljesítményszinten, így nem jött szóba mikor a 4790K-t vettem.

    2004-ben meg az Intel nem jöhetett szóba szintén adott teljesítményszinten, mert akkor az AMD Athlon64 3200+ Soc939 volt jobb választás számomra.

    Az meg megint mellékesen megemlítendő, hogy mikor az AMD az Athlon64 X2-es szériával az 1 magos CPU-k idején és után nyeregbe került az Intellel szemben, szépen kikalkuláltak olyan árakat az X2-es szériának, hogy csak pislogott az ember az árlistákat böngészve... szóval egyik kutya a másik eb.

    Az, hogy a jövőben a 4790K után melyik gyártó fogja tudni kiszolgálni az igényeimet, azt majd a jövő és az adott elérhető termékeik fényében fogom tudni eldönteni.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • tibaimp

    nagyúr

    válasz pengwin #93 üzenetére

    Ez is egy vélemény....
    Az én jól felfogott érdekem pedig azt diktálta, hogy most váltsak, persze mérlegeltem előtte, sőt még az AMD vonalon is szétnéztem, de végül ez lett. Az, hogy most az Intel szerencsétlenkedik, meg átnevezget, korábban ilyet nem igen csinált (ha jól emlékszem).
    Az alaplapváltás mindig is a stratégiája közé tartozott, pont az AMD volt az, aki hosszú ideig életben tartott egy-egy platformot és ezzel azt érte el, hogy se ilyen csati rajta, se olyan, mert szépen eljárt fölötte az idő. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az Intel jó amit tesz, nem jó, de sok esetben nem is csak ők tehetnek róla, mert a partnerek részéről is nagy a nyomás, ez van.
    Ahogy a glofo meg a tsmc szívott a 28nm-en, most az Intel-nek nem jön össze, van ilyen.

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Új hozzászólás Aktív témák