Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #34 üzenetére

    de hogy lehet azt írni, hogy "te úgy tudod", miközben tele van a net olyan hírekkel, hogy nem? lásd: cambridge analytica. teljesen mindegy, hogy melyik felhasználási területre ragasztod rá az elsődleges jelzőt, nem számít.

    Igen, ott visszaélés volt, de ez nem jelenti azt, hogy maga az adatgyűjtésük minden esetben illegális. A felhasználással vannak problémák, azt szerintem is szabályozni kellene.
    Ha a user elfogadja a szerződést, amiben benne van, hogy gyűjteni fogják az adatait, akkor nem lehet azt mondani, hogy ezeket az adatokat ellopták tőle (mint azt te fentebb állítottad), mert nem erről van szó, hanem arról, hogy az adataival fizet a szolgáltatás használatáért. Ha ez nem tetszik neki, nem használja az adott szolgáltatást és kész.
    Ha aztán ezeket az adatokat a szerződésben megállapítottaktól eltérő célokra használják, akkor büntessék ezért meg őket, ez nyilánvaló. De ha a törvény nem írja elő, hogy nem gyűjthetik a userek adatait, akkor azt nem lehet illegálisnak nevezni.

    a gdpr kimondja, hogy ha az adatkezelés legalább egyik résztvevője eu-s, akkor arra az adatkezelésre a gdpr vonatkozik. tehát ha te itt melegíted a foteled az eu-ban, akkor a facebook által rólad végzett adatkezelésre vonatkozik a gdpr. sőt, ha egy amcsi idejön turistáskodni és indít egy telefonhívást haza a saját mobilján, akkor arra a hívásra is vonatkozik a gdpr.

    Igen de a cikk még mindig az amerikai törvényhozók meghallgatásáról szól, ott pedig nincs gdpr. Sőt, az általad óhajtott "beszántást" is az amerikai törvényhozóknak kellene megszavaznia.

    na hát ezért marhaság feldarabolni a nagy cégeket ahelyett, hogy beszántanák az egészet a p-be.

    És ki dönti el mikortól kell beszántani egy céget? Mit érsz el vele, ha beszántod a nagyokat? Ezzel azt üzened a többinek, hogy ne legyenek sikeresek, mert akkor erre a sorsa jutnak ők is. Ez biztos jót fog tenni az innovációnak és a fejlődésnek :U

    elegáns sasszézás (=moving target) a szűkebb, téves vitaalapról egy általánosabb, akár jogos vitaalapra. amikor a cikkben emlegetett nagyvállalatokról váltasz a nagyvállalatokra úgy, hogy nem lehet kizárni, hogy minden nagyvállalatot értesz alatta, az hiba.

    Lol, egyáltalán nem sasszéztam, a hozzászólásomból teljesen világosan kiderül, hogy az IT óriásokról beszélek.

    a mobilpiacról: a telefon, ami nekem volt, és a legtökéletesebbnek tartottam, az a nokia 6230. a 6310-től se sírnék. a telefon, ami nekem van, és kimagaslóan messze a legótvarabb telefonom: asus padfone2 (4-es android). most sgs9-em van. semmivel sem jobb, mint a 6230, csak nagyjából 3x annyiba került.

    A mobilok óriásit fejlődtek az utóbbi 10 évben. Ez egy objektív ténymegállapítás. Hogy te ezt a fejlődést nem használod ki, az már a te dolgod, de attól még nem kéne eltagadni a fejlődés tényét...

    szerintem az, hogy az emberekből mobili számítástechnika fogyasztót csináltak, inkább hiba, mint érdem vagy haladás.

    Ok, hát ez a te szubjektív véleményed, amivel szerencsére nem kell egyetérteni. Szerintem óriási dolog, hogy manapság a zsebemben van egy kis computer. Arról nem is beszélve, hogy a világ szegényebb vidékein sokszor csak az olcsó okostelefonokon keresztül tudják elérni az internetet.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák