Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz Tigerclaw #1 üzenetére

    Attól még demokrácia van ott, csak próbálják erőteljesen korlátozni a választók döntési jogát bizonyos politikai erők. A szavazatok elcsalása viszont szerintem nem általános jelenség odaát, inkább a szavazás megnehezítésével operálnak (mint írtad is, pl. a szavazóhelyiségek számának csökkentésével az erőssen demokrata párti körzetekben). De azért Trump pl. még mindig leváltható demokratikus úton, ezt elég nehéz lenne kétségbe vonni.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Pötyi #10 üzenetére

    De értsd meg, nagyvállalat=bad, egyszerű ez, nem kell túlgondolni, a kolléga sem tette, mielőtt megírta a fenti hozzászólását :DDD

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz janeszgol #11 üzenetére

    A szavazóhelyiségek számának csökkentése sajnos nagyon is gyakori jelenség az utóbbi időben és szerintem sem fair, ebben egyetértünk, de a többi, a kolléga által felsorolt dolog (pl. hogy nem számolják egy bizonyos mennyiség után a szavazatokat, meg hamis szavazóládákban gyűjtik őket, meg elteszik a szavazóládát, stb.), mint már mondtam, szerintem nem általános jelenség. Azért ott nem úgy néz ki a szavazást felügyelő bizottság, mint nálunk, a kormánypárt sincs olyan domináns pozícióban mint itt.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #14 üzenetére

    a nagy cégek képesek ellenállni a hatalomnak? rotfl, mekkora marhaság már ez. a nagy cégeket a hatalom arra használja, hogy összeszedjen egy csomó adatot az emberekről, amiben a hatalom utána kedvére dagonyázhat.

    Szerintem fordított a helyzet, a nagy cégek gyakorolnak igen komoly befolyást az állam működésére. A csomó adatot sem azért szedik össze elsősorban, hogy tovább adhassák őket az állami szerveknek, hanem mert ebből élnek.

    mit tettek a nagy cégek a technikai fejlődésért? és mi lenne, ha nem lennének? például a facebook zombik felnéznének az utcán, és nem lépnének le az autók elé?

    Most tekintsünk el az elmúlt 50-60 év technikai fejlődésének történetétől (ami a nagyvállalatok nélkül nem tudom hogy nézett volna ki, dehogy nem így, az tuti), de szerinted mégis kinek lenne elég tőkéje érdemi fejlesztéseket finanszírozni a nagy cégek nélkül?

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #19 üzenetére

    Lopják az adatot, ez jó. Ott van a szerződésben amit elfogadtatnak a userrel mikor használatba veszi a szolgáltatásulat, hogy minden adatra igényt tartanak. Vagy szerinted a facebook és a google mégis miből él hivatalosan? Pontosan ebből, az adatokkal való kereskedelemből. Ez egyelőre törvényes, pont erről szól a cikk is, hogy ezen szeretnének változtatni egyes képviselők, ezért került sor a meghallgatásra is (legalábbis elvileg).

    Melyik fejlesztett bármit is? Hát pl. a Google összedobott egy elég egy komoly mobil operációs rendszert, böngésző motort, stb. Vagy a MS, aki létrehozta a legnépszerűbb desktop OS-t. Vagy ezeket szerinted a szél hordta össze, és nem rohadt sok pénz beleölésének eredményeként jöttek létre? :DDD

    Az adatszolgáltatásos részre már reagált a kolléga. Nem kötelesek indoklás nélkül odaadni az adatokat az állami szerveknek. Persze pénzért megveheti őket az állam is, de az már egy másik történet.
    A kampányokat viszont tényleg elég szépen meg szokták tolni ezek a cégek, ha tippelnem kéne, ennek már több köze van ahhoz, hogy a törvényi szabályozás a legtöbbször kedvező a számukra.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz cog777 #23 üzenetére

    Az egy dolog, masik hogy ok sem allhatnak torveny felett. Lasd Cambridge Analytica botrany.
    Pontosan ezert szigoritanak az EU-ban es hoznak torvenyeket, hogy a felhasznalokat vedjek az EULA-kkal szemben.

    Épp azért hoznak új törvényeket, mert a jelenlegiek nem elég szigorúak ebben a tekintetben, és meg tudnak nekik felelni a nagyvállalatok. Tehát nem a törvények felett állnak most sem.

    Mert amugy leredukalta a valasztekot KETTO azaz ketto alma vs droid-ra. Igaz, ehhez kellett a tobbiek benasaga is, meg az hogy KERESZTBEFINANSZIROZASSAL fejlesztett INGYENES operaciosrendszerrel nem tudtak versenyezni. Aztan szepen osszekapcsoltak a sajat zart okoszisztemajukkal.

    Pont ezaz, hogy nagyon sok pénzből összekalapáltak egy, a konkurenciánál sokkal fejlettebb és emiatt népszerűbb mobil OS-t. Vagy a Google féle android nélkül szerinted most fejlettebb mobik OS-ek közül válogathatnánk? :DDD

    Ja, az aki lefizette a bolthalozatokat, hogy az abban az idoben a sokkal jobb OS/2-t rakjak a raktar hatuljara. Aztan mindenki rohant megvenni a sz@r Win95-ot... igy azert konnyen lehet sajat szabvanyt fejleszteni es terjeszteni ha a marketingra tobbet koltenek mint a fejlesztesre.

    Erre valami forrás? Mert én azért erőssen kétlem, hogy ez lett volna a fő oka a Windows sikerének.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #27 üzenetére

    ráadásul egyetlen adatot sem kezelhetnek más célra, mint amilyen célra megadtad. tehát ha te megadod az adataidat marketing targetálási céllal, azt nem kezelhetik bűnügyekben, pláne nem kezelik vélt bűnügyekben, amikről kiderül, hogy semmi problémás nem volt bennük.

    Én úgy tudom marketing targetelési célra használják az adatokat, de ha van valami forrásod, hogy nem ez az elsődleges fehasználási terület, akkor ne tartsd magadban.

    Ez egyelőre törvényes": nem, nem az. az adatvédelmi problémák zöme abból adódik, hogy a publikusan látható adatkezelésük az amcsi törvényeknek megfelelnek, az európaiaknak nem.

    Feltételeztem hogy amerikai törvényekről beszélünk, tekintve hogy a cikk az amerikai törvényhozók előtti meghallgatásról szól...

    miközben igen gyakran kiderül, hogy az adatkezeléseik nagy része az aktuális amcsi törvényeknek se felel meg, lásd cambridge analytica.

    Ja, ezért büntessék is meg őket. De a feldarabolás ettől még nem lesz indokolt.

    de elfogadom, legyen igazatok abban a kérdésben, hogy nem tartanánk itt ezek nélkül a cégek nélkül. és az akkora baj lenne?

    Nekem igen, mivel fejletlenebb eszközöket és szolgáltatásokat kellene használnom. Mert szerintem igenis a nagyvállalatok jelentik a fejlődés egyik fő motorját. Az, hogy a piacon folyamatos versenyben vannak egymással és a feltörekvő cégekkel a userekért, innovációra kényszeríti őket. Ha nem tudnak lépést tartani a konkurenciával, akkor kihullanak (lásd pl. a mobilpiac elbukott óriásait), emiatt kénytelenek fejleszteni.
    Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell szigorítani a szabályozáson pl. a privacy terén (bár ott talán az oktatás korszerűsítése lenne a legnagyobb fegyver a visszaélések ellen), csak azt, hogy ez a darabolás legjobb esetben is értelmetlen szerintem.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #34 üzenetére

    de hogy lehet azt írni, hogy "te úgy tudod", miközben tele van a net olyan hírekkel, hogy nem? lásd: cambridge analytica. teljesen mindegy, hogy melyik felhasználási területre ragasztod rá az elsődleges jelzőt, nem számít.

    Igen, ott visszaélés volt, de ez nem jelenti azt, hogy maga az adatgyűjtésük minden esetben illegális. A felhasználással vannak problémák, azt szerintem is szabályozni kellene.
    Ha a user elfogadja a szerződést, amiben benne van, hogy gyűjteni fogják az adatait, akkor nem lehet azt mondani, hogy ezeket az adatokat ellopták tőle (mint azt te fentebb állítottad), mert nem erről van szó, hanem arról, hogy az adataival fizet a szolgáltatás használatáért. Ha ez nem tetszik neki, nem használja az adott szolgáltatást és kész.
    Ha aztán ezeket az adatokat a szerződésben megállapítottaktól eltérő célokra használják, akkor büntessék ezért meg őket, ez nyilánvaló. De ha a törvény nem írja elő, hogy nem gyűjthetik a userek adatait, akkor azt nem lehet illegálisnak nevezni.

    a gdpr kimondja, hogy ha az adatkezelés legalább egyik résztvevője eu-s, akkor arra az adatkezelésre a gdpr vonatkozik. tehát ha te itt melegíted a foteled az eu-ban, akkor a facebook által rólad végzett adatkezelésre vonatkozik a gdpr. sőt, ha egy amcsi idejön turistáskodni és indít egy telefonhívást haza a saját mobilján, akkor arra a hívásra is vonatkozik a gdpr.

    Igen de a cikk még mindig az amerikai törvényhozók meghallgatásáról szól, ott pedig nincs gdpr. Sőt, az általad óhajtott "beszántást" is az amerikai törvényhozóknak kellene megszavaznia.

    na hát ezért marhaság feldarabolni a nagy cégeket ahelyett, hogy beszántanák az egészet a p-be.

    És ki dönti el mikortól kell beszántani egy céget? Mit érsz el vele, ha beszántod a nagyokat? Ezzel azt üzened a többinek, hogy ne legyenek sikeresek, mert akkor erre a sorsa jutnak ők is. Ez biztos jót fog tenni az innovációnak és a fejlődésnek :U

    elegáns sasszézás (=moving target) a szűkebb, téves vitaalapról egy általánosabb, akár jogos vitaalapra. amikor a cikkben emlegetett nagyvállalatokról váltasz a nagyvállalatokra úgy, hogy nem lehet kizárni, hogy minden nagyvállalatot értesz alatta, az hiba.

    Lol, egyáltalán nem sasszéztam, a hozzászólásomból teljesen világosan kiderül, hogy az IT óriásokról beszélek.

    a mobilpiacról: a telefon, ami nekem volt, és a legtökéletesebbnek tartottam, az a nokia 6230. a 6310-től se sírnék. a telefon, ami nekem van, és kimagaslóan messze a legótvarabb telefonom: asus padfone2 (4-es android). most sgs9-em van. semmivel sem jobb, mint a 6230, csak nagyjából 3x annyiba került.

    A mobilok óriásit fejlődtek az utóbbi 10 évben. Ez egy objektív ténymegállapítás. Hogy te ezt a fejlődést nem használod ki, az már a te dolgod, de attól még nem kéne eltagadni a fejlődés tényét...

    szerintem az, hogy az emberekből mobili számítástechnika fogyasztót csináltak, inkább hiba, mint érdem vagy haladás.

    Ok, hát ez a te szubjektív véleményed, amivel szerencsére nem kell egyetérteni. Szerintem óriási dolog, hogy manapság a zsebemben van egy kis computer. Arról nem is beszélve, hogy a világ szegényebb vidékein sokszor csak az olcsó okostelefonokon keresztül tudják elérni az internetet.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz cog777 #44 üzenetére

    Tehat a valaszom: ki tudja? A verseny mindenkinek jot tesz. Lehet hogy egy jobb okoszisztema tudott volna jonni a mostani ket polusu vilag helyett.

    Azt ne felejtsük már el azért, hogy mind az android, mind az iOS a piaci versenyben emelkedett ki, és utasította maga mögé a konkurenciáját. Aki jobb mobil OS-t akar csinálni az androidnál vagy az iOS-nél, az most is megteheti ezt, a verseny most is él.

    Annak idejen korabeli ujsagban olvastam. Ezt konkretan nem talalom most a neten, de azt igen (magyar es angol nyelvu cikkekbol) hogy az OEM-ekkel az IBM szamara teljesen hatranyos szerzodeseket kotott az MS (Kb mint az Intel az AMD rovasara, egy ikont nem tehettek mashogy mint ahogy az MS elrendelte, nem hogy OS/-2 telepiteni...).

    Attól a user megvehette volna az OS/2-t ha neki az kellett volna. Ez önmagában nem magyarázza a Windows sikerét, bár tény, a tisztességes verseny keretei közé ilyen húzás nem fér be.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bobsys #49 üzenetére

    Abban egyetértünk, hogy rossz úton halad az USA (meg abban is, hogy a republikánusok egyre autokratikusabb törekvései nem sok jóval kecsegtetnek), de azért Magyarországhoz hasonlítani szerintem túlzás. A transzparencia szintje teljesen más a két országban, az ellenzék súlyáról és lehetőségeiről, a jogállami keretek szilárdságáról nem is beszélve.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #53 üzenetére

    azt kellene érteni, hogy nincs olyan, nem törvényes az a gyakorlat, hogy összeszeded az adatokat, majd erre meg arra felhasználod. a jogszabály azt várja el, hogy kemény, áthághatatlan határok legyenek a különböző adatkezelések között. tehát ha te azt mondod a felhasználódnak, hogy x céllal gyűjtöd az adatait, akkor nem törvényes ugyanazt az adatot y célra felhasználni.

    Hát ezaz, hogy az nem törvényes, de ha arra használod fel, amire a szerződésben felhatalmazást kapsz, az meg törvényes. Mondom, nézz után pl. a facebook vagy a google hivatalos pénzügyi jelentéseinek, az adatokat legálisan is felhasználják, nem csak illegálisan. Előbbit nincs értelme büntetni.

    Mit érek el vele, ha beszántom a nagyokat? a trükk az, hogy nem szántom be a nagyokat. pontosabban nem a nagyokat szántom be. ha azt üzened a cégeknek, hogy ha nagyra nősz, felszámolunk, az baj. ha azt üzened a cégeknek, hogy lehetsz te bármekkora, ha törvénytelenül jársz el, szétrúgjuk a hátsódat, az helyes. tehát nem azt kell mondani, hogy beszántom a nagyokat, hanem azt, hogy mindenkit beszántok, aki nem tartja meg a jogszabályokat.

    Talán ezzel kellett volna kezdened akkor, és nem azzal, hogy szerinted be kéne szántani a nagy cégeket... :U

    De a probléma ezzel meg az, hogy az amerikai törvényeknek még mindig megfelel ezeknek a cégeknek az adatgyűjtési gyakorlata, ezért is vizsgálódnak az amerikai képviselők, hogy indokolt-e változtatni ezeken a törvényeken és szigorítani a szabályozáson (illetve ha jól veszem ki a cikkből, akkor itt most pont nem emiatt, hanem a moderálási gyakorlatuk miatt, de ez most lényegtelen). Az EU-s törvényhozás meg nem fogja "beszántani" őket az európai törvények be nem tartása miatt, abban biztos lehetsz :DDD

    hát ja, a mobilok óriásit fejlődtek. 25 éve már tudtam rajtuk beszélni, most is tudok. 25 éve is elment 2-3 napot a mobilom egy töltéssel, ma is. szerintem a mobil, mint beszédtovábbító eszköz, nagyjából nullát fejlődött az elmúlt 10 évben. a mobiltelefon fejlődött abból a szempontból, hogy a hordozható telefont összezárták egy dobozba egy internet kommunikációra alkalmas számítógéppel, és ellátták egy csomó olyan funkcióval, aminek a telefonáláshoz semmi köze. de legalább leszívja az akksit. de legalább több lett az inkompatibilitási probléma. azoknak, akik képesek akár 30 másodpercig is létezni facebook nélkül, a mostani mobilok nem sokkal hasznosabbak, mint a régiek.

    Ha csak beszélgetésre akarod használni a mobilodat, akkor van egy jó hírem, most is gyártanak és árulnak feature phone-okat, amik kifejezetten erre valók. Nem vagy kényszerítve az okostelefon használatára. De ez még nem jelenti azt, hogy amiért neked nincs szükséged a technológiai fejlődés eredményeként létrejött modern okostelefon bizonyos funkcióira (vagyis a hozzászólásod alapján kb. egyre sem), akkor ezek a funkciók mások számára sem lehetnek hasznosak. Vagyis attól, hogy számodra érdektelen eredményt hozott, attól még a fejlődés végbement, és sokak számára ez egy pozitív dolog.

    A végére nagyon leegyszerűsítetted a dolgot. Én pl. alig facebookozom mobilon (vagy igazából bármin), de pl. rengeteget böngészek, redditezek, és olvasok, néha még instázok és játszom is mobilon. Zenét legtöbbször mobilon hallgatok, térképet mobilon nézek, fizetni is az Apple Pay-el fizetek már egy ideje kb. mindenhol. A banki ügyeimet szintén mobilon végzem általában. Az emailezésemet is részben mobilon folytatom.

    Ezt most csak azért soroltam fel, hogy lásd, nem igaz az, hogy akik megvannak facebook nélkül azoknak igazából nem is hasznosabbak a mostani mobilok mint a régiek (tegyük hozzá, a fent felsorolt feladatok egy részére egy 6230 is alkalmas, de azért hatványozottan kényelmesebb és gyorsabb ezeket elvégezni a mostani okostolefonokkal), de ezzel feltételezem te is pontosan tisztában vagy, csakhát valamiért szükségét érezted most ennek az erőltetett boomerkedésnek :(

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #54 üzenetére

    tehát az is piaci verseny, hogy a google meghatározza, hogy hol lehet alkalmazásbolt meg hol nem?

    Parancsolsz? Androidon bárki csinálhat alternatív alkalmazásboltot, a Google csak a Play-ből származó appokat ellenőrzi, de nem tilos ettől eltérő forrásból appot telepíteni az androidos készülékekre.

    az is piaci verseny, hogy az apple lenyúlja a bevételeid harmadát a semmiért?

    Nem a semmiért, az App Store működtetéséért. Másik topikban ezt már kitárgyaltuk, értelmetlen itt elölről kezdeni. Mindenesetre ha követted az Epic perének fejleményeit, akkor láthattad, a bíró egyelőre nem nagyon lát kivetnivalót ebben a gyakorlatban (konkrétan le is van írva a bírói indoklásban, hogy annak, hogy a monopólium-per az Epic győzelmével végződjön, a jelenleg rendelkezésre álló infók alapján minimális az esélye), pedig gondolom ő azért csak tudja, mi az a piaci verseny :U

    de itt az ultimate kérdés: hogy van az, hogy mostanában folyton zeng a szaksajtó a balhékról? gyakorlatilag *mindig* van valamelyik nagy céggel valami komoly balhé.

    És ez így önmagában megint mire lenne bizonyíték? Majd ha az illetékes hatóságok (pl. bíróság, törvényhozás) jutnak arra, hogy el kell ítélni/be kell tiltani ezeket a nagyvállalatokat (vagyis lesz valami kézzelfogható eredménye is ezeknek a balhéknak), akkor térjünk erre vissza.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Fred23 #64 üzenetére

    Nem értem ezt miért offban tárgyaljátok, ez a téma teljes egészében a cikk tárgyához tartozik, ellentétben a kollégával folytatott beszélgetésünkkel, ami az adatgyűjtés jogossága körül folyt. A cikkben szereplő szenátorok ugyanis a cégek szólásszabadsághoz való hozzáállását kritizálták, és nem az adatgyűjtési gyakorlatukat.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Fred23 #69 üzenetére

    Én sem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet lenne államilag szabályozni, mit moderálhatnak ezek a közösségi oldalak, de nem azért, mert szerintem is ellensúly kéne a politikai elit machinációval szemben (elvégre azt a nép választotta, ha nekik ez kell, hát élvezzék), hanem mert a tulajdonhoz való jog indokolatlanul durva megsértésének tartom. Ezeknek a platformoknak a használata nem alapjog, és szerintem nem is kell azzá tenni. Viszont akinek nem tetszik a facebook vagy a twitter szabályzata, az most is használhat (vagy kreálhat) az igényeinek jobban megfelelő platformot. Mert ahogy a politikusokat a nép választja, úgy a közösségi médiákat is a felhasználók teszik sikeressé, vagyis ha tényleg akkora az elégedetlenség a részükről a Twitter és a Facebook szabályzata miatt, akkor egy új, moderáció tekintetében más megközelítést alkalmazó platformnak is van esélye a sikerre.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Fred23 #71 üzenetére

    Tisztán elvi síkon szerintem nem számolhatjuk őket közműnek, mert nem alapvető szükségletet elégítenek ki. A közösségi platformok használata szerintem legalábbis nem tartozik az alapvető szükségletek közé :D

    Mint már mondtam, nekem nem a szabályozást végrehajtani kívánó politikai erőkkel van bajom (vagy legalábbis nem emiatt utasítom el az ötletet), hanem magával az elvi hátterével ennek az egésznek, szóval ha Új-Zéland, vagy Kanada törvényhozása lenne a kivitelező, akkor is ugyanez lenne a véleményem.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz ddekany #72 üzenetére

    Ha csakugyan akkora az elégedetlenség a felhasználók körében a twitter és a facebook "cenzúrájával" szemben, akkor egy új, alternatív moderációs gyakorlatot alkalmazó szereplőnek is lenne esélye szerintem a piacon, elvégre az igény meglenne rá a felhasználók részéről. Hogy mégsincs ilyen platform, ami akárcsak megközelítené a fenti kettőt userbase tekintetében, az eléggé sokatmondó szerintem.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Fred23 #75 üzenetére

    Attól hogy valaki elkezd használni egy alternatív közösségi médiát, még jelen lehet facebookon továbbra is, max azon nem lesz annyira aktív. Szóval az nem lehet akadálya egy új platform sikerének, hogy a régi használata szinte már kötelező.

    De ha ott usákiában elkezdik a nagyívű törvénymódosítást / törvényalkotást a témában, az tippre rosszabb eredményre fog vezetni, mintha maradna minden a régiben.

    Ebben egyetértünk.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz ddekany #77 üzenetére

    Áh, szóval mikor politikust választanak, az tudatos döntés eredménye (legalábbis a megválasztott politikusok szerint...), de a közösségi platform választása meg nem az. Szerintem, mivel felnőtt emberekről beszélünk, minkettő esetén feltételezhető, hogy a nekik leginkább megfelelőt fogják választani a kínálatból.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz ddekany #80 üzenetére

    De ha ez a cenzúra nem egy olyan nagyon zavaró dolog a többség számára, hogy emiatt platformot váltson, akkor mi indokolja a beavatkozást az állam részéről?

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Ezekiell #81 üzenetére

    Valóban, de őszintén szólva én erőssen kétlem, hogy ne tudna létrejönni egy érdemi riválisa ezeknek a platformoknak, ha erre ténylegesen meg lenne az igény a társadalom részéről.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz #54625216 #89 üzenetére

    Pont ez a lényeg, hogy nem is kell világosan lefektetett szabályokat követniük, mivel a platform az övék, joguk van úgy moderálni ahogy az nekik tetszik. Az elégedetlen user otthagyhatja őket és kereshet magának olyan szolgáltatást ami jobban kielégíti az igényeit.
    A felhasználók és a kert között ugyanis az a nagy különbség, hogy előbbiek képesek rá, sőt, el van tőlük várva, hogy tudatos döntést hozzanak.
    A közösségi médiák piacán kialakult verseny tisztaságát valóban biztosítani kell a faccebook és a twitter túlsúlyával szemben, erre álljon is rá a versenyhivatal, hogy létrejöhessen az alternatíva a fenti kettővel szemben, ezt támogatom. Azt, hogy általános érvényű szabályzatot hozzanak a közösségi médiák moderációjára vonatkozóan, azt nem.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Tigerclaw #97 üzenetére

    Igen, erre mar rajottem. Az egesz inkabb csak cirkusz a nepnek, a valasztas illuzioja, mikozben mindket part mogott ugyanazok a milliardosok allnak, vagy legalabbis ugyanugy milliardosok.

    Nem illúzió, a választáson ugyanis nem csak a republikánus és demokrata jelöltek közül lehet választani. A nép bármikor boríthatná a fennálló rendet ha úgy akarná, de a többség megalkuszik. De attól még a választás lehetősége nagyon is létezik, csak nem élnek vele.

    Ezert ment pl. Sandersnek a demokrata vezetes is hiszen o fuggetlen jelolt, kontrollalhatatlan, ami akkor se jo ha az elnokon keves dolog mulik.

    Egyrészt Sanders nem független, másrészt ha őt indítják a demek, az valószínűleg még nagyobb arányú Trump győzelmet hozott volna, ugyanis a többség az USA-ban még mindig a jelenlegi status quo fentartása mellett van, márpedig Sanders épp ezt akarta átalakítani. Ezért is nyerte az előválasztást Biden (merthogy nem a demokrata pártelit döntötte el, hogy ő lesz a jelölt, hanem a szavazók), mert ő sokkal mérsékeltebb politikát visz. Nyílván Biden volt a pártelit favoritja is, de ez sem véletlen, vele ugyanis sokkal jobb esélyeik vannak a győzelemre, mivel sokkal kevésbé megosztó a személye, mint Sandersé.

    Bidenhez kepest Sanders egy Einstein osszegyurva Steve Jobs-al politikai/gazdasagi teruleten es Warden se marad le tole, csak o talan realistabb

    Az igaz, hogy Biden nem egy nagy eresztés, de azért Sanders-t illetően sem kéne túlzásba esni... :U

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Tigerclaw #101 üzenetére

    Mondom, attól hogy az emberek nem hajlandóak az alternatívát választani, attól az még ott van. Illúzió akkor lenne, ha tényleg csak a két nagy pártra leadott szavazatok számítanának, de ez nem így van, akkor sem, ha a jelenlegi politikai elit ezt próbálja bemagyarázni nekik.

    A nagy donorok a pártot támogatják, aminek a szineiben indult (merthogy nem függetlenként, hanem demokrata jelöltként akart indulni az elnökválasztáson), szóval nem lett volna tőlük független akkor sem, ha történetesen a támogatásuk nélkül is megnyeri az előválasztást. Addig jól ment neki, amíg elhitte hogy a többség vevő a progresszív, szocialista üzeneteire, csak aztán szembe jött a valóság. Nem a pénz miatt nyert Biden, mint már mondtam, hanem azért, mert Sanders egyszerűen túl szélsőséges még a demokraták többségének is. Biden ezzel szemben hozta a kötelezőt, stabilitást, mérsékelt reformokat ígért, Obama is őt támogatta, szóval nem volt kérdés, hogy Sandernek nincs esélye. Az emberek pedig a szavazatukkal meg is erősítették ezt az előválasztáson. Ennyi a történet. Persze a berniebrok ezt nem tudják feldolgozni, és még mindig ragaszkodnak ahhoz, hogy a gonosz pártelit lehetetlenítette el a hősüket, dehát egyszer majd megbékélnek ők is a valósággal.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák