Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz smkb #8 üzenetére

    Azért lássuk be, sokan nem tudják az asztal széléhez tenni a fejüket, ha maguk
    előtt van a kezük, amivel írnak a fórumba, egy olyan keyboardon ami az asztalon
    foglal helyet...:D Akinek ez mégis sikerül, valószínűleg úgy ül, mint a jobb oldali:

    Én pl. utálok belebújni a monitorba: minimum karnyújtásnyi távolságra ülök tőle...
    A telefont ne keverjük ide mert az annyira pici, hogy SOKKAL közelebbről nézed!
    Egy 5,9"-os (amúgy FHD!) One Max is lófütty a 10" tablethez képest. Ami meg a
    20" monitorhoz képest dettó, ami meg a "normális" TV-hez képest.:DDD Mindennek
    megvan a maga felhasználási területe, de ha valaki pl. 40" de "csak" Full HD TV-t
    használ monitornak az tuti nem fog belebújni fél méterre, mert az belátható, hogy

    1) eleve be sem látná az egész képet (mint a moziban az első sorban ülők ugye)
    2) olyan közelről már a subpixeleket is "számolgathatná", ami valóban necces!:K

    Azzal egyetértek, hogy észrevehető! Kérdés, hogy zavaró-e? Nekem egy picit az.
    Ezért gondolkodok, hogy 4K-ra cserélném. Bár félek, azon minden túl apró lenne:
    az UI skálázás még mindig nem jár túl magas fokon, nem beszélve a PH! 1024px
    optimalizáltságáról és az évtizedek alatt megszokott tűéles, ámbár pár pixelből(!)
    álló betűkészletéből: a végén valaki szívni fog! (Vagy a kinézet, vagy a szemész.)

    Tökmindegy mi az "általános" felhasználás: egy ideális világban a tudatos vásárló
    el tudja dönteni, hogy az ő igényeinek (!) az adott termék megfelel-e vagy sem.:)

    [ Szerkesztve ]

  • DigitXT

    félisten

    válasz azbest #24 üzenetére

    Nincs hiba senki készülékében. Tisztában vagyok vele, hogy ahány betűtípus,
    ahány megjelenítő, és ahány különbözően skálázott UI, annyi kinézete lehet a
    PH-nak. Ellenben a klasszikus nézet, amit évtizedek alatt megszoktam, az az.
    Szándékosan nagyítottam fel így (raszteresen + mindenféle AA nélkül).:R

  • DigitXT

    félisten

    válasz azbest #27 üzenetére

    Nem számoltam ki, hogy mekkora a pixel, hasra nagyítottam bele, de az tény,
    hogy engem a TV-m subpixel struktúrája zavar picit. Tehát ebből vélelmezhető,
    hogy az adott nézési távolságból nem csak a pixeleket látom: ezért is érdekel
    a 4K TV. Akár még úgy is, hogy ugyanaz a bazinagy + "pixeles" nézet látszik,
    csak sokkal simábbnak, mert sokkal több subpixelből állnak a nagyok. Tegyük
    hozzá, régen HD Ready 32"-osom volt, azon sem volt apró a retró Windows UI.

    Szerk: azért ha 1,5 méternél közelebb ül az ember, érhetik meglepetések...:D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák