Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Abu85 #39 üzenetére

    "Az NV megoldása sem teljesen szoftveres. Ha eléri a kártya a maximumot, akkor a driver rögtön kiadja a parancsot. A Furmark esetében annyi a különbség, hogy van egy szoftveres fojtás is, ami segít a hardveresnek."

    Ezzel alapvetően két baj van: Ha csak a furmarkot fogja le, akkor Stalker alatt még bőven 350Wig megy a kártya, aminek valószínűleg az OEMek örülni fognak. lassulni nem fog, de a megadott specifikációkhoz megint (ld még GTX480) köze nincs a kártya valós viselkedésének. persze, átlagosan benne van a szabványba, de szerintem még emlékszel, hogy az Intelt mennyire imádták a TDP kreatív értelmezéséért a northwoodok idején.
    Második probléma: mi történik, ha valami hiba kerül a driverbe, mondjuk két év múlva, amikor már más kártyákra optimalizálnak elsősorban? azaz a szoftver folyamatosan/hamarabb folyt le, esetleg sose? súlyos malőr megesett már drivereknél, nincs garancia, hogy megint ne történhessen.

    "Mindenesetre, amikor a gyártók megkapják a lehetőséget a saját NYÁK tervezésére, akkor a digitális VRM mindig eltűnik. " hm, akkor innentől jogosan röhöghetek a military class hatvanfázisos analóg PWMes megoldásokon, hogy spórolnak csak? ;] hm... tehát refkarit kell venni.

    "Csökkentés biztos nem lesz a 300 wattos limitben. Nemrég volt kezdeményezés a növelésre, de nem lett belőle semmi." Na már csak az hiányzott volna, hogy még növeljék is a szabványt. otthoni körülmények között még 300W is sok (szerverteremben meg csak max az a zavaró, hogy a szellőzőrendszer fogyasztása horribilis összegeket emészt fel). valamelyik hírben láttam olyat, hogy a GTX580 már csak 47dbAn működik, szóval terhelve se hangos... na ott hangosan felröhögtem.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák