Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Dam6 #3 üzenetére

    Tegyük hozzá, hogy a Braswell (Celeron N3050 és N3150) IGP már elég szépen kezeli a médialejátszós dolgokat végre tudnak 23,976 Hz-et. A legtöbb tisztességes Hi-Fi szekrényből meg ugyanúgy nem jön elő a NAS hangja, ahogyan a CD/DVD/BD lemez surrogása sem. Ha meg mégis, akkor még mindig ott van a nem HDMI-s lehetőség a HDMI-s NAS-okon is.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Dam6 #3 üzenetére

    Ezt nekem akartad írni? Merg nem értem a válaszod. Ez itt se NAS-nak, se 4k lejászónak nem jó. A QNAP csak azért jött fel, mert van esélye közelebb kerülni, ha ilyen termékekkel jön a Synology

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • rudi

    nagyúr

    válasz Dam6 #29 üzenetére

    Egy dolgot tisztázzunk! A cikkben az írtam,amit mértem, ennek a technikai háttere:

    Fogtam a gigabites Ethernetet, meg egy stoppert, ráküldtem az 1,4 GB-os filmet a NAS-ra és ezzel mértem 90 MB/s fölötti sebességet. Utána egy másik géppel (hogy ne legyenek cache-ben maradt adatok) leolvastam ezt az 1,4 GB-os fájlt a NAS-ről és itt jött ki 100 MB/s fölötti eredmény. Ezután nekiláttam 2-3 MB közötti képeket másolni hasonló módszerrel, nagyjából 1 GB mennyiségben. Na ekkor jött ki 40-50 MB/s környéke.

    Ez egy hasonló terhelési forgatókönyv mint az Intel féle NAS Performance Toolkit office productivity tesztje. Ebben a DS415Play is lemegy 50 MB/s környékére. Az Intel tesztprogram bevetésén anno gondolkodtam is, de amikor a tesztet tesztelgettem (mi szoktunk ilyet is csinálni), elég furának tűntek az eredmények. Többek közt ez a nem szuperkicsi, de azért óriásinak sem nevezhető fájlokkal történő dolgozás, ami nekem felére vette le több NAS sebességét is, de említhetném a directory copy-t is, amire jellemzően a csúcssebesség kevesebb mit 20%-át dobja, nekem meg közel a fotós tesztem mérési eredménye (kb. a csúcssebesség 40%-a jött ki). De alapvetően nem is a nyers sebesség a lényeges itt, hanem az, hogy máshardverrel ezt a tesztet jobban szokták csinálni a NAS-ok.

    Alapvetően egyetértünk abban, hogy a NAS készítés elsődlegesen szoftverfejlesztői feladat, amiben a Synology nagyon erős. Nekem viszont az a tapasztalatom, hogy azonos hardveren, azonos helyzetben, (tehát nem 2-3 éves modellt hasonlítva maihoz) nagyon erősen egymás nyakán van a két vezető gyártó a Synology és QNPA, meglepően jó az Asustor is. A DS216Play esetében viszont kétségeim vannak, hogy jó irányba indult-e a Synology, egyelőre azt látom, hogy 90k-ért cserébe kivettek pár olyan fícsört, ami korábban volt. De hozzájuk hasonlóan nekem sincs varázsgömböm, hogy tudjam, ezeket mennyire keresték a júzerek és hogy milyen lesz a 6.0-s oprendszerrel a NAS. Ennek megfelelően írtam le az anyag végén a mérési tapasztalataimat és benyomásaimat.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Dam6 #29 üzenetére

    Én nem látok akkora lemaradást a QNAP-nál, mint amiről írtok. Sőt, szerintem ez már csak marginális. Főleg, hogy a szolgáltatások java részét egy átlagos felhasználó ki sem használja. Nekem linuxos homeserverem van, saját építésű, de nem hiányzik egyik Synology szolgáltatás sem (ha hiányozna, akkor meg ott az XPEnology). Én arra céloztam a hozzászólásomban, ha olyan termékeket dob piacra a Synology, mint ez (mármint ilyen hulladékokat), amiben a felhasználó jó nagyot csalódhat, akkor a QNAP máris beérhet (vagy be is érte), mert az a kicsi különbség ilyen bakikon múlhat.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák