Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Apollyon #32 üzenetére

    Mivel nem én vagyok a samsung CEO, semmi :C . Valszleg követik majd a HDD-k (nem-árvizes) árazási szokásait (kisebb modellek kikopnak, középmodellek /nemesvalutában/ olcsóbbak lesznek - lévén ez lesz az új alsókategória. De ez megy minden egyéb hardvernél, adott abszolút VGA-teljesítményt (pl 3DMark pont) akarsz venni, akkor az tavalyelőtt egy csúcskari volt 500$-ért, idén egy középkari 300-ért.

    #34: Ahogy a HDD-knél a minimumot az 1db lemez kapacitása adja, itt 1db NAND-chip mérete. Ha a nagyoknak úgy látják, hogy nem gazdaságos 2terabites (500mb) chipnél kisebbeket gyártani, akkor ebből 1db adja ki a legkisebb SSD-t. OK, lehet, hogy ez nem lesz meg 3éven belül:U.

    #36: a 160gb-os HDD valami beragadt / céges supportcélból fenntartott raktárkészlet lehet, manapság a cipőm talpára több adatot írnak, nemhogy egy hdd-lemezre. :U Nagyobb epic fail, ha vmelyik gyártó külön fenntart egy gyártósort ilyen történelmi daraboknak.

    #35: azért a HDD még mindíg kb egy nagyságrenddel olcsóbb (legutóbb néztem, HDD sacc/kb 3c€/GB, SSD: 30cent), ergo ha nagyon biztonságban akarsz egy adatot, akkor veszel 3db HDD-t harmada összegből, az egyik backupot a fiókban, a másikat bent a melóhelyen/anyósnál/bankban tartod. Ráadásul HDD-nél azért könnyebb az adatmentés, ha az SSD-nél véletlen a NAND-dal lenne gond (szerencsére inkább a vezérlővel szokott), akkor konyec.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák