Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mustaros

    aktív tag

    válasz lemusz #1 üzenetére

    Nekem egy USB-s Asus xonar u1 van , és szerintem érezhető a különbség.. bár nem sokat használtam az alaplapit..

  • jan101

    tag

    válasz lemusz #1 üzenetére

    hát azzal nem.
    Nekem Xonar Essence STX-em volt... az is megbírkózott elméletben a 600ohm-os fülesekkel, gyakorlatban pedig a 250eseket se hajtotta meg tökéletesen. Gondolom itt is ugyanez lesz a helyzet, ráírják, mert jól mutat...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz lemusz #1 üzenetére

    aham egy ferrariba is 95 öst tankolnál mi?

    a kérdésedre a válasz: nem ott nem fogsz semmit sem hallani. viszont egy normális fejessen vagy hangfaleszettel, erősítővel, normális forrással, stb... nah ott egy jó hangkártyával lehet hallani a különbséget. ha te a 3k-s fejesek szintjén megtaláltad a számodra megfelelő modellt, akkor számodra tökéletesen sok az alaplapi is ;)

    [ Szerkesztve ]

  • T_Stark

    őstag

    válasz lemusz #1 üzenetére

    Ezeket a kártyákat nem azoknak találták ki akik 3ezres fülessel meg 15ezres Logitech/Genius cuccokkal szórakoznak, hanem akinek komoly hangcucca van, ne adj Isten PC-re van kötve egy komolyabb hi-fi rendszere stb...
    Kérdés hogy mennyire jön ez össze a Creative-nak. Meg főleg a support milyen lesz. Mert a hardvereik eddig sem voltak olyan rosszak, de a szoftvereikkel csak a baj volt.

  • lcee79

    őstag

    válasz lemusz #1 üzenetére

    ON:
    Sokkal jobbak
    de nem a 3000 ft-os cuccal
    Nekem egy Audigy Platinum van, 2005-ben vettem, a különbséget hangminőségben simán lehet hallani, de jobb hangszett v fejhallgató kell hozzá...

    pl a 600 ohmos fejhallgatót (nem 3000 ft :) ) hiába dugod alaplapiba, az nem lesz jó...

    +játékokhoz van mindenféle extra, amiket általában fel is tüntetnek

    3000 ft-os füleshez való az alaplapi :)

    OFF:
    De az alaplapi kártyák annyira felfejlődtek és annyira sokrétű lett a piac (zenéléshez már sokkal jobbak vannak, játékhoz, filmnézéshez vannak konzolok és médialejátszók...), hogy ezek a kártyák szinte értelmüket vesztették.

    Szóval én megvettem 2005-ben mert akkor nagyobb volt a differencia, de 2012-ben ha gépet raknék össze magamnak, nem feltétlen tennék már bele egy ilyet...

    Ha nagyon olcsón adnák esetleg befizetnék a középsőre.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

  • dezz

    nagyúr

    válasz lemusz #1 üzenetére

    Szerinted mindenki 3000 Ft-os fülessel nyomja? :P
    Egyébként igen, még azzal is hallható valamennyi különbség, de innen felfelé haladva néhány árduplázásig igen nagy minőségi ugrások vannak, megfelelő hangkártyával - miközben az alaplapival (vagy vacak kártyával) azt hallja egyre jobban az ember, hogy milyen rossz (tompa, összemosott, műhang, zajos, nem kellemes, stb. stb., stb.).
    Egy 7k-ssal teljesen jól kijön a különbség, egy 30k-ssal pedig ég és föld. (Személyes tapasztalat.)

    (#2) Gusztáv: Akkor miért nem nézel? Tele a net ilyesféle tesztekkel, persze más hangkártyával, de amire kíváncsi vagy, mindegyikből lejön.

    (#6) Zoltn: Az sem mindegy, hogy a digitális jelfeldolgozás milyen minőségű!
    Plusz a digitális kimenet is jitteres (nem teljesen egyenletes adatáramlás), amit erősítőre válogatja, mennyire küszöbölnek ki.

    (#7) T_Stark: Nem voltak rosszak? Az X-Fi előtt az összes kommersz kártyájuk AC-97 leszármazott volt, ami azt jelenti, hogy nem tudták a natív 44,1 kHz-es sample rátát, így min. 48k-ra konvertálták, az erőforrásokkal való spórolás érdekében nem túl jó minőségben! (Analóg és digitális kimeneten is. Az utóbbin 2x konvertálva, ha 44,1 kHz-esre volt állítva a kimenet.) Ez a korábbi kártyáknál enyhén repedtfazék hangot okozott, később már csak műies lett tőle a hang. Na ja, így is jobbak voltak, mint az olcsó sima AC-97-esek, de hát... Volt is kimondottan a Creative kártyákhoz egy WinAMP-os plugin, ami prociból konvertált 48+ kHz-re, hogy a kártyáknak már ne kelljen, de ette a procit és persze a natív hang minőségét nem érte el. (Apropó, az Audigy 1-gyel még azt is megtették, hogy még a 96+ kHz-es hangot is 48kHz-en dolgozták fel, ha akár csak tone vagy EQ volt "driverből", aztán vissza 96-ra.) Mindeközben más, akár azonos áran lévő kártyák már réges rég tudták ezeket, kapásból jobb minőséget nyújtva akár azonos DAC és OpAmp-ok mellett is.

    (#41) Cifu: Szvsz aki max. 20e Ft-s fülhallgatóval és hangfalakkal nyomja, annak untig elég az alaplapi cucc.

    Pfff, ez jó vicc volt... (Arról nem beszélve, hogy kicsit más minőségi szint fülhallgatóból és hangfalból a 20k.)

    Jó, persze nem kell 40-50k-s hangkari ahhoz, hogy elfogadható minőséget kapjunk hétköznapi audiórendszer mellett. Ahhoz jó egy X-Fi (csak nem a low-endje, ami lényegében egy gagyi AC-97-es csoda, ha még létezik) is vagy más hasonló.

    ---
    ps. gáz, hogy majd minden hsz-hez van mit hozzáfűzni, de itt abbahagyom.

Új hozzászólás Aktív témák