Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Dare2Live #11 üzenetére

    én annyira nem láttam nyerőnek x86ot, teljesítményben (árazás ld fentebb) power 8+ is bőven versenyképes volt (hol erősebb, hol gyengébb) ezzel az előrelépéssel pedig hacsak Intel nem csinál hasonló 50-125%os előrelépést ami azért meglepne, power9 lesz a leggyorsabb.

    Aminek semmi értelme ha összehasonlítod, hogy mennyibe kerül 3 db HP DL 380 G9, és mennyibe kerül egyetlen egy db Power szerver.

    Gyakorlatilag a Power csak akkor éri meg ha ki is használod, na most nagyon kevesen használják ki a Power-t, és akkor is csak akkor van értelme ha VIOS-t használsz rajta, de az kifejezetten adott alkalmazásra lesz OK. A PowerVM ami kifejezetten az x86-os virtualizáció IBM KVM-es megoldása nem éri meg, mert egyszerűen egy x86-on harmadannyiba kerül mindennel együtt a Virtualizáció nem is beszélve arról, a kényelemről, amit a Power nem fog nyújtani a VMware-el szemben.

    Az pedig, hogy egy kisebb Power server áráért kapsz egy 4 socketes Intel servert, a Power max célalkalmazásokkal veszi fel a versenyt egy ilyen intel géppel.

    És ha ehhez hozzászámolom a Support, és a bővítés árának az árát, akkor a Power sajnos veszít.

    A jelenlegi konzolgeneráció mért lett AMDről elég jó cikket írt tán ABU. Olvasd el mert nagyon tévúton jársz, hogy mért lett AMD PS/Xben.

    Ha linkeled a cikket, akkor szívesen elolvasom ,mert érdekelne, viszont logikailag nehéz a felhozott érvekkel vitatkozni. Ettől függetlenül ha linkeled megnézem mennyire járok mellékvágányon. Köszönöm szépen.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Dare2Live #11 üzenetére

    A nyerőt nem a teljesítményre értettem, hanem az eladásokra. A csapból is az folyik. Én egyébként sosem találkoztam Power processzorral szerverben, okát nem is igazán tudom. Az első szervert, amivel dolgoztam, Pentium Pro-val szerelték, és azóta is csak x86-ba botlottam, akár üzemeltetésről, akár adatbázisokról volt szó.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • hallador

    addikt

    válasz Dare2Live #17 üzenetére

    Komolyan azért majd szólj ha láttál olyan DS8800-at, Power x80/90, vagy TS3500, 4500-at amit nem az IBM supportál. Mert én olyanról még nem hallottam, pedig én sokat beszélgetek az IBM-el. Ez egy pár példa volt.

    hallottál, hogy nagyobbat mondjak pl a T-Systemsről? Igen van ott Z is I is, AIX/Linux is.

    Igen a Linux + Power akkor az a legolcsóbb Power lesz, ami ugya ha jobban elolvasod, akkor a felső kategóriás termékekről beszéltem, azt pedig nem hiszem, hogy a Z-t nem az IBM supportálja.

    a az adott OS magyar mindentudó atyaúristenére van szükséged óradíj alapon akkor lehet. De ha magyarország linux/windows mindenttudó atyaúristenére van óradíj alapon szükséged akkor az is annyi lesz.

    Ez azért édekez amit mondasz, mert a múlt héten volt kinn egy Mérnők egy TS3500-ba beletolni egy LTO7-es drive-ot, úgy, hogy a Drive-ot mi adtuk, és csak a bekötő keretet hozta ami kb 40 000 Ft. és mindennel együtt 470 $ volt a számla vége. És nem agya úr Isten volt, hanem egy technikus...

    Szóval nem, rosszul tudod.

    Erről kérdezd meg pl a google, rackspace...t, mert náluk X86van és jövőre nem lenne csoda ha váltanának powerre.
    De az nvlink se véletlenül van/lesz ott power9ben, hupsz mégegy terület ahol x86 dominál.

    Ne keverd a szezont a fazonnal, a google, openpower fog nyomulni, tehát felesleges lenne megkérdezni, mert badarságot írtál. Az openpower soha nem a legújabb power lesz, és soha nem a teteje, és nem jár hozzá sem support, sem IBM mérnők, nyilván a google a saját filléres x86 alapú saját maga által gyártatott rendszereivel ellentétben amiből egy rackben lehet több 10 is, és ez így annyiba sem kerül, mint egy komolyabb 2U-s x86-os szerver át fog állni 10* drágább powerre? Azért Te sem gondoltad komolyan ugye? Az openpower más kérdés....

    Tudod mennyibe kerül egy nem power9 hanem power8+ kategóriás xeon E7-8800 v4? 4.000-7.000$.

    A Power server árát miért nem írtad le 3 éves IBM supporttal?

    Mivel én vezettem be mindkettőt igen tudom.

    akartam válaszolni de inkább olvasd el ABU cikkét mért lett benne AMD.

    Belinkelnéd? Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Sipike19

    tag

    válasz Dare2Live #27 üzenetére

    https://prohardver.hu/teszt/pc_konzol_avagy_uj_generacios_jatszma/mi_a_konzol_elonye.html?stext=xbox

    Szerintem erre gondolsz.

    Sipi

  • kovsol

    titán

    válasz Dare2Live #17 üzenetére

    T most a saját felhős megoldását nyomja, az meg x86+sles alapon van.
    HPE a felhős cuccát hasonló x86+sles megoldással csinálja.
    Persze míg az IBM-nél melóztam addig Power+AIX szerverekkel találkoztam főleg a SAP rendszerek alatt. Más cégeknél ez ritkaságnak számít.

    May the Force be with you!

  • hallador

    addikt

    válasz Dare2Live #27 üzenetére

    nemtudom feltünt e, hogy a linux mellett ott a Z az I is és az AIX is. AIXban nem vagyok 100%ig biztos de Z és I az tuti van T-nél.

    Itt nem arról van szó, hogy van-e náluk vagy nincs náluk, hanem arról van szó, hogy az IBM adott termékeit nem engedi ki a kezéből. Ilyenek a Nagy Tape Library-k, a Nagygépek, a Nagy powerek, as a nagy Storage-k. Tehát ha akarod sem teheted meg hogy egy Ethalon, vagy egy Delta vagy T supportálja mert mikor az IBM eladja ilyen feltételekkel adja el.

    Nem csak. És ez nem hit kérdése.

    Sajnos a hitet a support/licenc felül szokta vágni. Az IBM meg ebben erős. És az nem olcsó jános kategória szokott lenni, és nem x86 árban van.

    óradíjról volt szó.

    Pontosan 420 $ volt egy megkezdett óra. 40 perc alatt végzett a srác..

    power 9re épül? Arra. PONT.

    Komolyan már, a Power és az Openpower között "picit" van különbség, PONT.

    Suportról meg itt végképp nem írtam mért adsz a számba olyat amit nem mondtam?

    Szerinted a cégek amiről ez a cikk szól Openpowert vesz. Nem, Power-t annak a felső kategóriáját meg csak adott feltételekkel veheted meg. Ki mondta hogy mondtad, én mondtam, de ezek szerint te nem vagy tisztában az IBM-es cuccok licenc/support dolgaival.

    Most gondolj bele, hogy egy X cég tegyük fel a Magyar AUDI vesz kettő Power szervert, megáll, vagy bővíteni kell, akkor majd jön dzsoni a dzsungelből ,és majd valamikor megcsinálja. Ez az openpower.
    Ezzel ellentétben a gyártás nem állhat meg, az egyik szerver megáll, a másik szerverterembe átáll a rendszer, a termelés észre sem veszi, 4 órán belül a szerver meg van javítva. És ez nem olyan mint az x86-os HP szerver, hogy van hozzá alkatrész dögivel, mert lehet, hogy külöm repülővel jön az Írországi összeszerelő üzemből a pótalkatrész csak ehhez a szerverhez.

    Ez ha tettszik ha nem rohadt sokba kerül... Nem x86.

    Mit hova? Zt? It?

    Ki beszélt Z-ről? Ha elolvasod amit írtam, akkor x86-os és Powerről volt szó, na akkor mi köze van bármelyiknek a Z-het, azon felül, hogy a Z management szervere Power? Semmi?

    Akkor Z-ről beszélhettem?

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • kovsol

    titán

    válasz Dare2Live #42 üzenetére

    hogy van T nél szoftver üzemeltetés attól még a hardver valószínűleg az IBM felelőssége. A hp blade szerverekhez is a hp jött ki ha gond volt, hiába a t-system szervere.

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

Új hozzászólás Aktív témák