Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eugene Roe

    őstag

    válasz Giovan! #18 üzenetére

    Én elfogadom a véleményed, hogy nem működne. Mivel az ember jelenlegi formájában egy szar, ezért szerintem se működne, de igazából kipróbálva ettől még nem volt :) kell egy igazi katasztrófa, vagy nagy háború, hogy bármi javulás legyen ebben. Sajnos más megoldást nem nagyon látok.

    It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Giovan! #18 üzenetére

    megszüntetés v újraosztás - ugyanaz, csak más néven. Újraosztós verzióban sem opció, hogy adott helyen lakva ne vegyél részt benne = hiába havi 200e korona a fizetésed papíron, annak felét nem fogod látni. Persze a kultúra jóval civilizáltabb, mint amikor a magyar parasztságot TSZ-ekbe terelték, de technikailag nem sok a különbség. Nagyon sok helyen adóztatják pl az ingatlanvagyont is (konkrétan nem tudom, h Norvégiában+Izlandon teszik-e) - ez is azt jelenti, hogy a "saját" tulajdonod felett nem teljesen te vagy az úr.

    Kínában ami biznisz, azt kb mindent lehet. Kriptobányász-iparágat üzemeltetnek, bármelyik vastagpénzű nyugati kapitalistát tárt karokkal várják, hogy rabszolgaüzemet építsen náluk, és persze ők is igyekeznek jó vastag szeletet bezabálni a világgazdasági tortából pl Afrika és Európa gyarmatosításával. Abban igazad van, hogy nem kontrollálatlan anarchia, hanem kemény központi szervezés van mögötte, de ahogy a kínai kriptomilliárdosok is mutatják, mindenféle, nem pártszervezés vállalkozások is nőnek náluk. Csak a munkavállalók életszínvonala és érdekvédelme 0 alatt van - és persze egy kemény diktatúra az egész.

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák