Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz sb #36 üzenetére

    A fogyasztast szerintem hagyjuk, nem ezen mulik, abban egyik oldal sem jeleskedik. A hutes mas teszta, de ha nem Prime es LinX -el szorakozol egesz nap, akkor game -ek alatt homersekletek is boven az elfogadhato hataron belul maradnak, csak ugy, mintha renderre, videokonvertalasra hasznalnad.
    Igaz nalam komoly vizhutes van folotte, de lazan feltolom 5.2 -re a 9900K -t, amikor a 4K dronfelveteleket feldolgozom, es messze van attol, hogy a throttlingoljon. :)
    2700X -el szemben ez realisan nezve +700Mhz. Az nagyon sok. Erre rajon meg a par szazalek IPC elony, aminek a vegen ahogy irod is, kijon a 20%, de az csak +500MHz -n, az altalanos 5GHz-s OC eseten. Szerintem az jelentos, pont egy generacio.(bar az Intel nem reg 3 generacion at sem tudott ekkora fejlodest elerni)

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • MrPetya19

    addikt

    válasz sb #36 üzenetére

    Media stream dologra még pont nem használtam, de a premiere már támogatja egy ideje és sokat tud segíteni az export időkön. Persze csak akkor ha minden használt effekt támogatja.

    ,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

  • MPowerPH

    félisten

    válasz sb #43 üzenetére

    Pedig a 20% az nem keves. Mert a 120 vs. 144FPS egy 144HZ -es monitornal elegge nem mind1, csak egy pelda volt.
    Ezt a 250 -et nem tudom, honnan vetted, olyat meg nem lattam az en rendszeremben. Megegyszer leirom, nem LinX -el jatszik az ember. Coding alatt sem nyal be a CPU annyit.
    Valakinek adott mar a hutes, es meg passzivan is elkocog a 'szenne' huzott Coffee. Azert irtam mar korabban is, hogy ez a resze mellekes, mert munka es jatek alatt nincs olyan szintu melegedes. FMA3, AVX2 -nel szabadul el a pokol, foleg erre kihegyezett, stabilitast tesztelo programokban. 5GHz -n 180W a fogyasztas encoding alatt, gamek alatt joval kevesebb. Azert a teljesitmenyert nem tartom soknak, mert ez csak egy plusz kiaknazhato kepessege a CPU -nak.
    Es a +20% az megvan, nem atlag 10... Sot, van az meg tobb is, ha egy kicsit meghajtom.

    Ezen az orajelen dolgozom at a 4K -s dronfelveteleket. Ezt passzivan elviszi a hutesem, mert 200W az nem sok annak fenyeben, hogy a VGA 300W folott eszik.
    Biztos lehetne ezt is delidelni, mert megcsinaltam az osszes elozo gen. -es Intel procimon, 30 perces melo, es meg a gari sem ugrik. Ezen mar nem fogom, mert sokkal jobb nem lesz. Itt nem 20 fok minuszrol beszelunk, mint anno a kiszaradt pasztas peldanyoknal, hanem inkabb 5-6...

    Brutal hofokok es fogyasztas egyebkent a 4.2GHz es a folott jaratott Ryzeneknel is normalis.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • MPowerPH

    félisten

    válasz sb #65 üzenetére

    Nalam meg ugy nez ki, hogy a CPU jelenleg 5.2GHz-n fut, 4133 -as memoriakkal, melle az 1080Ti 2100MHz -n 330W -ot beker, szoval nincs downclock, sot, maximumon jaratok mindent. Kell is, mert 4K 60Hz G Sync megkoveteli.
    Kozben a rendszer felpassziv uzemben van, mert a ventik csak egy adott vizhofoknal kapcsolnak be, 400RPM -en. Ez annyit jelent, hogy a CPU kor most Metro alatt passziv maradt, a VGA korben forognak a ventik 400 -at. CPU legmelegebb mag 62 fok(meg mindig passzivan), GPU 44 fok. Ez alapjan nem ertem, miert foglalkozzak azokkal a dolgokkal, amiket leirtal? :)
    Tehat meg kell ertened, hogy vannak mas felhasznalok is, mas igenyekkel. Nem szamolom a wattokat, mert nem bagozok es nem iszok, jut arra a plusz villanyszamlara, egyebkent sem sok plusz.

    Egyebkent a tapom szerint a rendszer teljes fogyasztasa konnektorbol 475W, 93% -os a hatekonysaggal az 442W korul van. Magyaran ennyi a fogyasztas, de ebben benne van a 2db D5 pumpa is, Aquaero. Ebbol levonod a VGA 330W -os fogyasztasat, marad 145W a tobbire. A ket pumpa eszik 20W korul igy leszabalyozva, azt meg leszedheted. Nem tudom, ki mondta Neked, hogy ezek a CPU -k 200W folott fogyasztanak, barmikor. Persze, AVX2 -vel igen, de ha azt kiszedjuk, akkor megdolni latszik az elmeleted.

    Don't Tread On Me

  • NightGT

    senior tag

    válasz sb #66 üzenetére

    Ha már CB-ben is, azz...pont fail. Az nagyon.

    Emlékszel még, hogy milyen lap volt? De felmerülhet 1.0 bios gyengesége is...

    Speed is the only truly modern sensation

  • Chaser

    titán

    válasz sb #64 üzenetére

    Biztos bmw-nek terveztem cimezni
    Es ahogy mondod, a matek a lenyeg ( : +20% kraftert +100% raforditas akar 30-50% fogyasztas tobblettel nem racionalis, persze megertem aki nem sajnalja ra a penzt, csak ezzel sajnos intelt abban a hiteben tamogatja, h teljesen jol van ez igy

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák