Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz MPowerPH #44 üzenetére

    De kevés.
    A 20% az 20%, a matekban az a jó, hogy tök egzakt. Mindketten ugyanazt értjük alatta, csak te azt soknak gondolod én meg kevésnek. :)

    Lásd a 120 vs 144 példád.
    Vajon hány esetben lesz épp ez a határ? És nem 100-ról 120-ra gyorsul +20%-kal, vagy 150-ről 180-ra. Mindkettőt pont a hajadra kenheted a 144-es monitorral.

    De továbbmegyek: azt se hiszem, hogy ami 120-on fos az 144-en király. 120-as frissítéssel használod, ha a szinkronitás a gond. Vagy nem. De hogy ez váltja meg a világot, ezt nehéz megmagyarázni ebben a magasságban. Ez hadd maradjon az én egyéni döntésem. :D Olyasmi mintha azt mondanám, hogy -300gr ég és föld két bicaj között és simán megéri a fél millás árat a könnyebb. Sokan nem nagyon értenék a problémám és így is van rendjén szerintem. :)

    180W vs 95-105W is igencsak megszaladt +20%-ért de a tesztek alapján ennél is többet eszik. Oké, AVX és társai alatt, de ez is kicsit felemás így. Van ami alatt oké, a többi alatt meg nem. Kicsit olyan "ha nem hajtom 100%-ra akkor jó a 120%" szaga van. :)
    Nyilván jobb a gyakorlatban a helyzet akkor mint 250W-tal fűteni, de ennek is megvannak azért a korlátai és így se túl jó.

    Fogyasztásban nem értünk egyet. A 300W vga se túl szép, sok értelme nincs ehhez hasonlítani. De nyilván a teljesítményhez kell a fogyasztás. Ott talán ez rossz példa is mert a 250-300W-os vga jórészt arányosan gyorsabb mondjuk a 100-150W-osnál.

    65-95W az a sáv ami kényelmes halkan hűthető és nem kell rádobni több 10k-t, ez tény sajnos.
    Vga-ban meg kb. 150W ami nagy extrák nélkül elmegy halkan.
    Igazából ez a két tényező ami sokat számít szerintem:
    1. Általában perf/W-ban van egy értelmes határ ami felett már nagyon aránytalan a nyereség és nem érdemes erőltetni.
    2. Plusz van egy abszolút határ adott zajhoz amit még meg lehet oldani mainstream cuccokkal relatíva olcsón. Ez meg szimpla fizika. Eddig a határig még talán az 1. pontot is lehet erőltetni akinek a max perf tetszik. Hiába romlik a perf/W. Efelett viszont már jön az igazi küzdés, hűtésben tápban.

    Pl. nálam így néznek ki különböző felállásban:
    - Ryzen 2600 + RX 470. Kombinált fogyasztás olyan 280W kb.
    - 2600 3.6 vs 3.9GHz: +40-50W Ez nem tűnik soknak, de +50-60% +10%-ért. Hűtés a nem túl kicsi Brocken 2-vel: 58 fok/700rpm vs 76 fok 1100rpm
    - RX 470 alulfesz és -5%(!) órajel: 200W. Nyilván a hűtés itt is meghálálja, gyk alig kapcsol fel.
    - Most vegyük hozzá, hogy a 470-et is meg lehetne küldeni +10%-kal még 50-70W-tal... Így a visszafogott
    0%-5% 200W áll szemben kb. a +10%+10% 400W-tal.

    szerk: Az átlag 10%-ot úgy értettem, hogy nem gyorsul minden lineárisan az órajellel, meg a procival sem úgy általában. CB/render/encode-ot leszámítva játékban pl. tuti vegyes a kép. Gyanítom van ami semmit nem gyorsul tőle.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák