Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz MPowerPH #37 üzenetére

    Kb. 120W vs rendesen meghúzva 180-250 a range. Ez minden, csak nem hűthető. Kényelmesen, halkan átlagusernek semmiképp. Erre már több 10k-t kell rádobni minimum, tápban, hűtésben ahhoz képest, hogy egy 65-95W-os cuccra rátesz az ember egy 5-10k-s hűtőt, letekeri 6-800rpm-re és elfelejti. És akkor ez a "kényelem" oldala, de ha benézek a Skylake topictól felfelé mindenki deliddel indít kb. aki 4.5-5 közé akar jutni és nem throttling mellett.

    És mindezt a max 20%-ért, de inkább legyen átlag 10, vagy annyi se, mert létezik vegyes limit és más bottleneckek is.
    De eleve a 20% sem jelentős különbség szerintem. 30 fps helyett 36, 40-50, 120-144... vagy ha munkánál tartunk akkor sem érzem, hogy ez megváltana valamit. Ami nélküle használhatatlan szar volt az +20%-kal hirtelen istenkirály lesz.

    Persze árfüggő, mert ha ingyen adnak 20%-ot akkor jöhet. :) De itt igencsak drága a felára és nem csak pénzben, hanem a fenti küzdésben. Így meg pl. nekem eszembe sem jutna ennyiért váltogatni. Se generációnként se gyártók között. (Mondjuk nekem a 2600-ról sem az jutott eszembe, hogy húzok rajta szintén kemény 10-15%-ot +50% fogyasztással és nagyobb hűtővel, táppal, stb...)

Új hozzászólás Aktív témák