Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Romano

    veterán

    válasz Apollyon #332 üzenetére

    Engem a reggeli koránkelés a munkába visel meg. Remélem eltörlik azt is valamikor. ;]

    Mindenesetre engem totál nem érint az óraátállítás, de annyira hogy kb semmit nem érzek meg belőle.
    Ha nem ez a természetes, akkor örülök, mert ezek szerint van egy szuperképességem.
    Ha egy sötét sikátorban óraátállítással támadnak meg, nem tudnak majd kárt tenni bennem.

    Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

  • Crus

    őstag

    válasz Apollyon #332 üzenetére

    Még kell ide 10 másik is, vagy ha ennyire érdekel a téma (miért is?), akkor méltóztatod megkeresni magadnak? [link]

    "könnyedén tudsz tenni ellene, mondjuk időben lefekszel"

    Nesze neked feküdj le 1 órával előbb... el is tudsz aludni? Ok, te lehet. És másnap? És a 3. napon? Hát nem. Akinél problémát okoz, az nem tud elaludni 1 órával előbb, mert a cirkadián ritmusa szerint még 1 óra van a megszokott(!) alvás kezdetéig. Vagy ha el is alszik, reggel 1 órával előbb fent is van, ami szintén nem jó...

    "és/vagy munkahelyet váltasz, és korábban kell kelned, mint az eddig megszokott?"

    Ha munkahelyet vált a DST-re érzékeny személy, akkor az ismét egy állandó lesz. Megszokja és 7 hónap múlva nem kell neki újra megszokni valami, ha nincs DST. Ezt a marhaságot, amiről a topik szól, viszont évente 2x nyomják le mindenki torkán. Ha 1980-ban 1x átállították volna az időt és azóta úgy maradott volna, ez a topik se létezne, meg az értetlenek sora se.

    (Aki váltott műszakban dolgozik, az pedig szépen lassan gyilkolja magát, de ezt csak azt tudja, aki ebben benne van. Nem is bírja a legtöbb ember pár évnél tovább, mert a szervezet különféle módokon ellen fog állni.)

    Mivel absztinens voltam egész életemben, így fogalmam sincs milyen lehet buliban berúgni, ellenben, ha valaki alig alszik éjszaka, az egy rakás értékén meg fog látszani. Viszont ez sem állandó. Egyik nap kimarad, másik nap rendesen alszik, majd a köv. nap is, etc. és nincs probléma. A DST-s történet esetében viszont hétfőn is 1 óra difi van a biológiai ritmushoz képest, meg kedden is, meg szerdán is... miközben ráadásul a Nap is egészen másképp éri a delikvenst, ilyenkor pl. már hirtelen egyik napról a másikra, hazafelé nem éri. Ez pedig - többek között - kőkemény befolyásolja a kortizol és melatonin szintet is. Az alkoholos befolyásoltság terén végre egyet értünk, az úgy minden csak nem regeneráló alvás.

    A végére is csak azt tudom reagálni, amit már írtam: Nincs olyan, hogy egy órával előbb alszok, mert nem megy. Az álmosság jelenleg a régi idő szerint kap el, így atombiztosan minden reggel 1 órával előbb ébredek. Sok idő, mire átállok.

    Továbbra is azt látom, hogy mivel ez téged nem érint, így a másikat se kell, hogy érintse, biztos csak beképzeli magának, műhiszti, etc. Pedig el kellene már végre fogadni, hogy az emberek nagyon is különbözőek, hiába van 2 fülük, meg 2 szemük...

    Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

  • updog

    senior tag

    válasz Apollyon #332 üzenetére

    Mondjuk azt azért tegyük hozzá, hogy de, elég sok megfelelően tudományos alátámasztása van a következő "jósági" sorrendnek: csak eredeti (téli) időszámítás > óraállítgatás > csak nyári időszámítás.

    A többi érveddel továbbra is egyetértek, ahogy írtam, persze, eggyel kevesebb kín azoknak akiket érint, csak ez kutyafüle az összességhez képest amiket már felsoroltunk, kb. mint a példám hogy ha betiltanák a félzsíros sima túrót, attól én még laktózérzékeny maradok.

    Másrészt ugye itt a topicban is többször előkerült hogy az emberek a nyárit preferálnák (tovább lehessen kutyát sétáltatni / bulikázni este), és - szintén tudományosan alátámasztották - ez kurcizná legjobban össze a cirkadiánt...

    Szóval még mindig nem tudok az "emberek eldöntötték" vonallal azonosulni, mert épp lehet tudományos alapot találni hozzá - akkor ne az legyen hogy ami nekünk jó tudományos alap (töröljük ez az óraállítást) azt kicsemegézzük, ami meg nem tetszik (maradjon a téli) azt meg figyelmen kívül hagyjuk.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák