Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Én már nem tudom követni ezt az óraállítás meg időzóna-váltás majomkodást, de maradjunk annyiban, hogy legyen akkor világos, amikor én ébren vagyok. Ja és lehetőleg sose kelljen menni dolgozni, akkor nincs olyan gond hogy sötétben indul, vagy sötétben ér haza valaki.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Lenry #20 üzenetére

    "ezeknek az embereknek sose kellett még bármi miatt egy órával korábban kelniük, vagy mi?" ++++

    Ettől még maradhat is, mehet is felőlem, de alvásproblémákkal érvelni az eltörlés mellett akkora öntökönlövés, mint a világításon spórolt pénzzel mellette.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz elithun #27 üzenetére

    Yeah, valaki felupolta az előző "ilyen" topicot, így tudom magamat idézni (tartva magam ahhoz, hogy nekem mindegy mi van, mert nyilván a EU-nak és Mo.-nak is ez a legnagyobb problémája, biztosan...)

    "Gondolom akiknek "felborítja az életét" ez az évi két alkalom, azoknak nincs gyereke, nem dolgoztak még több műszakban, nem voltak még szabadságon, nem kellett hamarabb bemenni dolgozni, nem voltak éjszakai ügyeletesek, nem voltak egyetemisták, nem kellett beteg családtagot ápolni.... Nekem ezek mindig felborítják az életem, hetekig depressziós vagyok utánuk... én mindig legalább egy órával kevesebbet alszom"

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz elithun #29 üzenetére

    ...

    Mindegy, ha rám hallgat az EU, azt csinál amit akar ;]

    (#31) elithun ;] :DDD

    Amúgy egyetértünk, még csak nem is kell meggyőzni hogy a többség így akarja, csak legyen egy jól levezetett, gazdaságilag alátámasztható, nem elhanyagolható összegű haszna. Az hogy valaki rosszul érzi magát, egy szubjektív hülyeség, és más meg akkor fogja rosszul érezni magát, ha eltörlik. Mindkettő forintosítható/eurósítható, attól még nem jó indok.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz elithun #33 üzenetére

    " de abba beleköttök, hogy, ha valakit érdekel"

    Nem a fáradtságra panaszkodó személyekbe kötünk bele (én biztos nem), én is elhiszem hogy egy órával kevesebb alvás okoz problémákat, én évek óta legalább egy órával kevesebbet alszom, mint kéne, csak arra nincs EU-s aláírásgyűjtés. ;]

    Csak az a példa, hogy valaki rosszul alszik emiatt, meg élettani hatás, meg jajj, sötét van délután, azok szubjektív érvek, és nyilván legalább ugyanennyi embernek, - ha nem többnek - lenne rossz, ha változtatnánk, ellenben a változás legalább biztos sokba is kerülne, és utána meg ők panaszkodnának. Akkor majd gyűjtünk aláírást, hogy csináljuk vissza? Mi lesz az objektív ok arra, hogy ne? Vagy majd akkor jön az időzónaváltás.. és utána?

    Az, hogy pl. az elektromos árammal, akármi mással mennyit lehet spórolni (vagy pont hogy már nem lehetne spórolni), már egy mérhető, konkrétumokkal alátámasztható állítás, szerintem ezzel több mindenkit meg lehetne győzni (mivel nem működik az oldal, így nem tudom, pl. bárki rakott-e ki oda ilyet, vagy csak a mélyentisztelt EU-s pógárok panaszai alapján került ez terítékre).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz elithun #39 üzenetére

    Ezt átfutom, ha lesz időm :R

    De elértem most már én is ezt a csoda EU-s oldalt, inkább ne tettem volna :DDD

    "Energiamegtakarítás: Noha ez volt a jelenlegi szabályozás bevezetésének a legfőbb mozgatórugója, kutatások szerint a nyári időszámításra való áttérésnek köszönhető energiamegtakarítás mértéke összességében elenyésző."

    Ja, ha a kutatások szerint úgy van, akkor nekem nem kell semmi más, mint tények, számok, dokumentumok, meg vagyok győzve ;] Az összes többi ott szereplő pont, meg a már említett szubjektív bullshit.

    Remélem a linkelt tanulmányokban találok konkrétumot is :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Cathfaern #167 üzenetére

    Ha csak Magyarországon teszik fel a kérdést, 40.000-en válaszoltak volna, arányosan. Ejjha ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Régen volt már ekkora vihar a biliben.

    ******ért nem jelentik be, hogy kész, eltöröljük, aztán viszontlátásra.

    Komolyan, sokkal jobban idegesít, hogy mindenféle "érvet" próbálnak összeszedni mellette, meg elhanyagolható résztvevőjű, nem reprezentatív felméréseket puffogtatnak.

    Töröljék el a vérbe, aztán legalább nekem lenne igazam, ugyanis én meg meg nem tudok sötétben felkelni télen. Ha akkor indítanék egy petíciót, legalább ugyanennyien támogatnák szerintem. Még az is lehet hogy visszaállítanák :DDD

    Hihetetlen hogy mire van idejük ( ;] ) az embereknek. Meg pénze az EUnak.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Cathfaern #180 üzenetére

    Na ja. Hadd ne mondjam, mire/kire emlékeztet ez a "többségi döntés", csak itt még határozottan kevesebb ember szavazata alapján hirdettek többséget.

    Az meg hogy ma mindenhol olyan cikkek születtek, hogy "megvan a határozat", "át kell térni" stb., mintha legalábbis nem egy sokéves f.... időhúzás venné kezdetét, ha egyáltalán lesz belőle valami (lásd pl. Brexit)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Cathfaern #183 üzenetére

    "Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnökének mai nyilatkozatából kiderült, hogy a megkérdezett uniós állampolgárok döntő többségének akarata alapján az óraátállítás eltörlését fogja javasolni a Bizottságnak és erről még ma dönt a testület." :Y - Portfolio.

    Én biztos hogy soha többé nem panaszkodok, ha <1% (EU: 500 mill, kérdőív kitöltői 4 mill., ebből is "csak" 80% támogatta) döntő többségnek számít.

    Ugyaninnen, melyik lábamat vágjam le effektus... reggel fél kilenckor üljek sötétben az irodában, vagy nyáron is depressziózzak este fél nyolckor, mert már sötét van. Ügyes. :(((

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz dabadab #186 üzenetére

    Azt hiszem megértettem elsőre is, amit írtak :) Hadd ne legyek demagóg, hogy ha megkérdeznek x embert, és a 80%-uk egyetért vele, mihez vezetne bizonyos kérdésekben, mert a "megkérdezettek döntő többsége így akarja".

    Talán ha a tagállamok 80%-ában lett volna egy-egy reprezentatív felmérés hasonló támogatással, ezek aggregált eredményeképp már esetleg indokolt lenne ilyen szintű mocorgás. Egyik depressziós, fáradt, panaszos embercsoport helyett lesz egy másik, pontosan ennyit érnek el.

    Tudom, ez érzéketlenség, ellenben senkinek nem kerül se pénzbe se időbe, ellentétben a mostani hülyéskedéssel, a mostani rendszert meg már az is megszokta, akit amúgy zavar.

    "Egyébként ez még mindig csak az EB, innen átkerül az EP-hez, annak is meg kell szavaznia." Sőt, aztán mehet tagállami szintre. Ezért írtam lejjebb, hogy még azt is el tudom képzelni, hogy a Brexithez hasonló kabaré lesz az egész, aztán (remélem) szépen elsikkad.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Cathfaern #189 üzenetére

    Egészen pontosan leírtad, hogy mi zavar engem a legjobban a dologban :K

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Sanyi.mTs #229 üzenetére

    Brexit szagot érzek :DDD ;]

    "Miért nem lehet egységes minden EU országban" Most az. :U

    Szarkazmust félretéve, nyilván mint sokminden mást az EU-ban, ezt sem mondhatják meg központilag. Az meg hogy szomszédos országokban eltérések lesznek, na bumm, most is vannak (pl. Románia, vagy UK).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Sanyi.mTs #234 üzenetére

    "Nem lesz teljes az időzóna-szabadság, egyeztetniük kell az országoknak, hogy ki melyiket választja"
    ...
    "A képviselők ugyanakkor egyeztetésre kérik a tagállamokat és az Európai Bizottságot annak érdekében, hogy az egységes piac működését ne forgassa fel az, hogy egyes országok a téli, míg mások a nyári időszámítás mellett döntenek."

    Na erre az egyeztetésre leszek kíváncsi, meglesz-e két éven belül...

    (#235) Tikakukac van gyerekem, munkaidőm "rugalmas" (néha estig bent szívok, van hogy hajnalban be kell menni feltámasztani valamit, és van éjszakai ügyeletem havi 8-10 nap), engem nem az óra(nem)állítás zavar, mert minden nap elvesztek kb. egy óra alvást ;] Hanem hogy milyen shitstormot kavarnak köré.

    Amúgy akkor már maradjon a nyári, nyilván. És nyilván nem az lesz, fogadjunk.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Lauda #239 üzenetére

    "Az óraátállítás eltörlése körüli általános ujjongás mellett alig hallani azokat a hangokat, amelyek a hátrányokra hívják fel a figyelmet." Mondjuk ezzel a résszel egyetértek, bár nem feltétlen hátrányokról van szó, hanem úgy általában bármilyen következményről... Csak a szokásos ami most van az személyes okokból nekem nem tetszik, és legyen valami más, hogy mi és hogyan azt nem tudom és nem is érdekel (khmm lásd még Brexit) mentalitás.

    Aztán majd lesz csodálkozás.

    Ha téli időszámításnál maradunk, akkor valakit felpofoztatok a Szabó bakterral, mert az nonszensz lenne hogy nyáron négykor már világos van és este fél nyolckor meg már sötét. Akkor viszont már tényleg váltsunk időzónát is. (szintén a cikk egyik kulcsmondata: "Kevésszer rögzítjük azonban, hogy az óraállítás éppen ezt a problémát enyhíti: tulajdonképpen az aktívan töltött órákat rátoljuk a napsütéses időszakra.")

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz mephi666 #243 üzenetére

    "nekem nem volt különösebb bajom ezzel az óraállítgatással: minden évben 2 alkalomról van szó, el lehet viselni.."

    Ezt nem tudom én sem megérteni. Alapvetően toleráns vagyok az emberek piszlicsáré problémáira, ha azok egyébként racionális érvekkel alátámaszthatóak, nekem is vannak olyan dolgaim, amik másoknak apróságnak tűnhetnek.
    De hogy ez a fél évente egy óra pluszminusz akkora hatalmast traumát okoz, az nekem a chemtraillel és a laposfölddel van egy szinten. Illetve nem azt akarom kisebbíteni, hogy mennyire sz*rul érzik magukat az érintettek, mert elhiszem nekik, még ha valószínűleg csak pszichológia oka is van ennek. Mert azt azért megkérdezném, amit már többször feltettem itt, hogy van-e gyerekük, voltak-e már több műszakosak, voltak-e már betegek, felébresztette-e már őket a macska vasárnapról hétfőre virradó éjszaka, egyszóval: az év többi 363 napján varázslatos módon nem zavarja őket, ha egy óra alvás kiesik, neadjisten alvástöbblet keletkezik?

    Amúgy meg a legrosszabb amit tehettek az EU-ban, hogy hoztak egy központi döntést amit viszont egyeztetni kell egymással és nyilván az adott országoknak a polgáraival is. Akkor mondták volna hogy "ez lesz, és punktum".

    Így a világon semmi értelme nincs, nyújtják majd mint a rétestésztát, és a végén mindenki szívni fog.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Sanyi.mTs #247 üzenetére

    Egyébként talán ezt az egyet (főleg a kisebb gyerekek problémái (és ezek levetítése a szülőkre), akik rendszerhez vannak szok(tat)va) valamennyire el tudom fogadni.

    Nekem most egy éves, kb havonta változik az alvási ciklus (és befolyásolja heti szinten a szél, a hideg, a meleg, a telihold, a keddek :) ), feleségem nagyon meg van nyúzva olyankor, és én is megérzem napközben ha éjszaka hiszti van, szóval nem kell magyarázni, milyen sz*r ilyenkor.
    De továbbra is fenntartom, hogy pl. egy hasmenéses vírus vagy egy influenza utáni lábadozás, vagy nyári szünet utáni "visszaálláskor" pont ugyanez van, szerintem nem fogható az óraállításra.
    Persze, pár plusz napot kapnánk, amikor normálisan alszunk, az is ajándék, ezt is elismerem. De végtelen+2 lehetőség van, hogy máshol meg elromoljon a dolog.

    (#248) Lauda "a válaszadók háromnegyede szerint ne állítgassunk és kétharmada szerint maradjon a nyári [...] szerintem a téli sokkal jobb, mint a nyári." Pontosan erről van szó. Mindenkinek más lenne a jó, ellenben az hogy most egy évtizedes, bevált rendszeren változtatunk, az óriási bürokrácia, rengeteg pénzbe fog kerülni, és kétséges a végeredmény, illetve 100% hogy csak az fog megváltozni, hogy ezentúl az emberek egy más csoportjának lesz majd rossz az eddigiek helyett.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    Mondjuk abból a szempontból nem bánom, hogyha eltörlik, hogy nem kell másfél-két hétig mindenhonnan azt hallgatnom, ha az idő szóba kerül, hogy mennyi is most? 8? ja de még csak 7 lenne, hihihihihi.
    :(((

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Fecogame #265 üzenetére

    Kicsit félrevezető a cikk címe, ugyanis arról szól, hogy pofáraesés lehet az óraállítás eltörlése... egészen nem mindegy.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz cskamacska #267 üzenetére

    ++

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #86564352 #280 üzenetére

    Pont 2 éve írtam: "Így a világon semmi értelme nincs, nyújtják majd mint a rétestésztát, és a végén mindenki szívni fog." Eddig bejött :D ;]

    Azóta kicsit kitolódott a szociális érzékenységem, (mert tényleg unom már hogy mindenki ezen nyíg) de igazából akkor is írtam már, hogy felőlem törölhetik az átállást, csak akkor legyen ésszerű döntés. Értem ezalatt: legyen minél konzisztensebb EU szinten, és a közös döntés pedig tudományos alapon nyugodjon (=téli).

    De te is írod - és semmi személyes :) - ez a "így szeretném mert nekem jobb, nehogymár hajnalban világosodjon" ez pont nem racionális érv. Redőny, füldugó.

    Ha már pszichológia hatásokat meg számokat kell nézni, ne mondja nekem semmi hogy amikor majd' egy hónapig reggel 9-kor pirkadna, akkor nem lennének balesetek, meg nyomorult emberek (szerencsére találgatni se kell, az oroszok már kikísérletezték, linkelték is lentebb, visszaálltak télire miután - persze a nép akaratára hallgatva - először a nyárit választották).

    A véleményem fenntartom hogy én amúgy maradnék az óraállításnál, mert ugye a népszerű közhiedelemmel ellentétben nem (csak) az évi 450 forint villanyszámla-megtakarításos mantráról szól, szintén volt korábban itt a "pofára esés" cikk, de szívesen linkelek mást is - az egész arról (is) szól amit te szeretnél: hogy "rátoljuk" a világos órákat az ember által ébren tölteni kívánt időszakra.

    sz:
    Azzal egyetértek hogy lehetne rugalmasabb az oktatási/munkaidő, óraállítás + egyben tanítás/munka kezdete is tolódhatna pl.

    Bár a nulladik órákat valóban utáltam én is, de a tinédzserek alvásigényén röhögtem egy jót :) Lehet hogy igény az vóna' az alvásra, de aki látott már tizenévest... nem az óraállításon vagy a 0-1-2.. órákon múlik :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz #86564352 #282 üzenetére

    Amikor az eltörlés + nyári mellett látok valakit érvelni, úgy érzem hogy valójában mégis az óraállítás előnyeit akarja (a szabadidőben legyen világos), viszont ezzel elveszi másoktól az óraállítás által nekik adott előnyös dolgokat (minimális reggeli világosság télen). De lehet hogy csak direkt félreértelek és az igazamat akarom ezzel bizonyítani :D ;]

    "Én bevállalnám [...] Ez benne a racionális érv." nem, ez még mindig a te véleményed :)

    Sokan alapból éjszakáznak, váltott műszakban vannak, 7-8-9-10-re járnak dolgozni és du. 3-4-5-6-kor végeznek, vállalkozók fix munkaidő nélkül, vagy otthon ülnek a gyerekkel és bármikor kimehetnek, nyugdíjasok, vagy akik munka előtt és után is napi 1-2 órát utaznak és tökmindegy mikor indulnak/érnek haza, sötét lesz.

    Vagy egyszerűen csak nem érdekli őket (mint pl. engem, ha akarom lekötöm magam így is, úgy is, és megvan a lehetőségem napközben - covidon kívül is - épp napfényt látni ha akarok). Na ez sem érv persze, csak azt mondom hogy mindenki pont az átlagnak képzeli magát, aki megtestesíti azt ahogy lennie kell majd, te is, én is, meg aki GMT+3-t akar, az is :)

    Mindegy, tartom magam ahhoz amit szintén 2 éve leírtam, bárhogy is lesz majd: "ezentúl az emberek egy más csoportjának lesz majd rossz az eddigiek helyett" :)

    Amúgy egyetértek, nem kell egymást meggyőznünk, felesleges is, a "szavazásokon" 10-20% van amellett, hogy maradjon, a többi ellene, az a bajom, amit pl. ezen az oldalon is fejtegetnek, attól hogy ha a kisgyerekeket megkérdezed hogy szeretnének-e védőoltást kapni, ugyanúgy 80-90% azt fogja mondani, hogy nem :) Szóval szerintem nem véleményekre, meg az emberek kedvére kéne bízni, márpedig akkor még mindig a téli a nyerő. Persze azt jelenleg is látjuk hogy az embereknek nem erőssége hogy hallgassanak a tudomány álláspontjára. ;] :(

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Fecogame #285 üzenetére

    "az uniós tárgyalások az Európai Unió Tanácsában megakadtak" Kiderült hogy nagyobb problémák is vannak a világon mint ez, LOL? :D

    "Nyilvánvalóvá vált, hogy a tagállamok rendkívül megosztottak a témát illetően, csak jelentős tagállami egyetértéssel lehetne továbblépni." Tehát rájöttek hogy hülyeség volt egyben kezelni az EU "népét" amikor megszavazttatták hogy mit is akarnak, mert onnantól hogy meg kéne valósítani, mégiscsak különböző (érdekű) országoknak más-más az elképzelésük.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz cinemazealot #292 üzenetére

    Pedig egyszerű, mindig az utolsó márciusi és októberi hétvége :K

    Szívesen, van még 2 alkalmad, hogy kipróbáld, emlékszel-e majd rá ;] Mondjuk erre a kis időre meg már mindegy ezen gondolkozni :D

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Crus #295 üzenetére

    "majdnem 90%-a az EU polgároknak az eltörlés mellett érvel, akkor minek van még mindig"

    Azoknak akiket érdekelt egyáltalán a téma, és szavazott, azoknak a 90%-a. Mindig a hőbörgők a leghangosabbak, de ez össz pármillió embert jelenthet.. eu lakosságához képest elhanyagolható. Meg aztán az elmúlt 1-2 évben volt pár ennél fontosabb megoldandó probléma Európában és a világon..

    Mindemellett egyetértek hogy eltörölhetnék már a fenébe mert ma eddig két dolgot hallottam az emberektől: "x óra van, jajj de már x+1 lenne hehe" és hogy "jajj de rossz nekem az óraállítás miatt". Unalmas mindkettő.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Crus #306 üzenetére

    Gyors google után 4.8M szavazott "elsöprő többséggel" a törlés mellett. Az az EU 1%-a. "Elég fontos" :N Akit érint valamilyen szinten az szavazott, +aki mindenbe bele akar szólni és nem tud csendben maradni, az is. Nagyon sok más dolog keseríti meg az emberek életét, mégsem kérdeznek meg róla...

    No offense, elhiszem hogy most van, akinek emiatt sz*r. Tudom milyen amikor egy valós problémát (pl. laktózérzékenység) lefitymálnak, mert nem tudják elképzelni, milyen az ami őket nem érinti. De mégis az a megoldás hogy oldjam meg magamnak, az én bajom. Ez van.

    Meggyőződésem hogy ha (2036 körül) végre sikerül összEU szinten végre eltörölni ezt a hülyéskedést, valójában nagyon sokan meg fognak lepődni hogy mégsem lesz olyan jó (pl. írod hogy "az sem vita tárgya már, hogy a nyári legyen" miközben legalább ugyanennyi érv szól a téli mellett (ami btw az "eredeti"). Ugyanannyi embert fog zavarni a korai világos/korai sötét.
    A balesetek a hülyék miatt történnek, nem az óraállítás miatt. Szerencséd van hogy a gyerek csak pár hétig szokik át az óraállítások között, nekünk 5 éve télen-nyáron bármikor előjön hogy 1-2 órával többet/kevesebbet alszik...

    De mondom, én a "harcolnék az eltörlés ellen -> nem érdekel" folyamat után én is őszintén azt mondom, töröljék már el. Egyrészt röhöghetek majd, másrészt tényleg lehet hogy én vagyok a hülye, mert a mai napig úgy vezetik fel a hírekben is, hogy "egy kisebb város energiafelhasználást lehet megtakarítani vele". Esküszöm, '97-ben ugyanezt mondák. Who the f..k cares? Miért nem azt mondják, az emberek ébren töltött óráival hangolják össze a napfényes órákat, hogy ne legyünk búval b...élelve? Valószínűleg azért mert már egyik sem releváns... akkor ám legyen.

    Az egészben a legkevésbé az "akit nem érdekel, az velünk ért egyet" érvelés nem tetszik. Bármilyen más szavazás 1%-os részvétellel full érvénytelen és röhögve lesöprik az asztalról.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz totron #311 üzenetére

    "Egy kiruccanásra össze tudod rántani az energiákat" Mi a különbség egy kiruccanásra energiagyűjtés, meg a - ha ennyire zavar - az óraállításra való energiagyűjtés között, hogy az egyik kivitelezhető, de a másik nem? :)

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Crus #316 üzenetére

    Foglald össze pls. azt a tudományos szemszöget, én elvből nem kattintottam rá először ("X állítás" -> "nem hiszed el hogy mi történt utána" khmm. Hitelesség csimborasszói szoktak lenni :) ), de most hogy ne érje szó a ház elejét, elindítottam, amikor bemondta hogy az óraállítás hivatalos oka hogy a több fényes óra növelje a termelést, már gondoltam hogy buli lesz :DDD 45 másodpercig bírtam ("mihelyt előreállította az óráját, azonnal dezorientálttá vált" :D).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Crus #322 üzenetére

    Azt azért érdemes lenne még egyszer átolvasni mit írt a kolléga (vagy épp én). Nem kételkedünk hogy van akit érzékenyebben érint a cirkadián ritmus megborulása (mint ahogy annak létezését sem vontuk kétségbe).

    A kérdés az, hogy miért az évi két óraállításra van kihegyezve minden rossz ami emiatt történhet, miközben bárki aki volt pl. éjszakai ügyeletes (jelen, 11 évig a hónap nagy %-ban 0-24 rendszerfelügyelet), esetleg 3 műszakban dolgozik, van gyereke (mai napig szinte minden nap fel kell kelni valamelyikhez), volt már influenzás amikor két hétig éjszaka kínlódsz, nappal alszol, és nem vagy képes enni, sorolhatnám... szóval azok nem vesznek el éveket az életünkből, csak ez a könyörtelen két hét tavasszal és ősszel? :U Olyan ez mintha én a félzsíros hagyományos túró betiltásától várnám hogy majd nem f*sok többet a laktózérzékenységem miatt. Még igazam is lenne valahol, mert sokan nem tudják hogy laktózérzékenyek, neadjisten kompletten nem bírják a tejet, mégis zabálják, tehát azoknak is jót tennék akiket nem érdekel a dolog.

    (#318) Crus ha méltóztatna nem a story tv "újrakreált bűnügyek" szintjén riogatni a tisztelt doktor úr, hogy "amikor KC bácsi átállította az óráját, majdnem azonnal meghalt, bár igaz hogy cukorbeteg, 80 éves, eddig is alig élt, de bizonyisten az óraállítás miatt volt", majd megnézem :DDD Ha nem az óraállításon, a fél tizes időjárásjelentésen úgyis kikészült volna ki a papa ;]

    De amúgy nem vergődök tovább, írtam már hogy egy oldalon vagyunk, töröljék el, kényelmesebb lesz nekem is. Csak az érvelésekkel nem tudok egyetérteni.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Crus #329 üzenetére

    Légyszi hagyd már ezt az általad linkelt csatornát :N Egyszer görgettem bele abba a videójába amit linkeltél, azóta nem tudom kiirtani a "hihetetlen fasságot csinált valaki - hihetetlen fassággal indokolható ami történt vele" című videókat a youtube főoldalamról :o (elvileg lassan eljutunk oda, hogy az algoritmusok büntetik majd az ilyen címadásokat, szóval végképp nem igaz hogy direkt ez a címe hogy az okosság mindenkihez eljuthasson).

    Hiteles tájékoztatáshoz, száraz tények közember számára érthető normális elmagyarázáshoz nem szükséges a hatásvadászság (lásd elmúlt 2 év).

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Apollyon #332 üzenetére

    Mondjuk azt azért tegyük hozzá, hogy de, elég sok megfelelően tudományos alátámasztása van a következő "jósági" sorrendnek: csak eredeti (téli) időszámítás > óraállítgatás > csak nyári időszámítás.

    A többi érveddel továbbra is egyetértek, ahogy írtam, persze, eggyel kevesebb kín azoknak akiket érint, csak ez kutyafüle az összességhez képest amiket már felsoroltunk, kb. mint a példám hogy ha betiltanák a félzsíros sima túrót, attól én még laktózérzékeny maradok.

    Másrészt ugye itt a topicban is többször előkerült hogy az emberek a nyárit preferálnák (tovább lehessen kutyát sétáltatni / bulikázni este), és - szintén tudományosan alátámasztották - ez kurcizná legjobban össze a cirkadiánt...

    Szóval még mindig nem tudok az "emberek eldöntötték" vonallal azonosulni, mert épp lehet tudományos alapot találni hozzá - akkor ne az legyen hogy ami nekünk jó tudományos alap (töröljük ez az óraállítást) azt kicsemegézzük, ami meg nem tetszik (maradjon a téli) azt meg figyelmen kívül hagyjuk.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák